Supplements Miti apo shans për të mbijetuar


Secili prej nesh duhet 90 shtesa: 60 minerale, 16 vitamina, 14 amino acidet themelore - ose të zhvillojnë sëmundje të shkaktuara nga mungesa e tyre - kështu thotë Dr. Uollok (USA). Unë pajtohem me mendimin e tij çdo ekspert në ushqim dhe ilaçe. Biologjikisht aktive aditivëve (BAA) - një mënyrë e thjeshtë dhe të besueshëm për të bërë një vakt të plotë, dhe të shëndetit të fortë. Por shpesh injoranca jonë dhe bestytni të na privojnë nga të mirat. Opinion autoritar
Përdorimi i shtojcave ushqimore - është mënyra më e shpejtë dhe efektive për të zgjidhur problemin e shëndetit. Plotësuese ushqimore të nevojshme nga të gjithë ne si një shans të mbijetesës. Ato ndihmojnë jo vetëm për të ruajtur, por edhe për të rikthyer shëndetin. (Akademik i RAMS, MD, profesor VA Tutelyan). Werewolves historike të përpiqet për të me mend se çfarë ajo është: lule dekorative; kurë-të gjitha, helm duke shkatërruar insektet; korrigjuar për heqjen e njollave; pleh universal; materiale ushqimore të papërpunuara, të cilat mund të gatuar bukë, pluhur niseshte, gjalpë, verë, kafe, maja, çokollatë, etj, etj . Është e thjeshtë! Kjo është më e zakonshme patate. Kjo lloj reklamat gazetarëve rus vonë shekullit të 18 debunked mitet për rreziqet e kësaj perime. Një tjetër perime tmerrësisht helmuese deri në fund të shekullit të 18 është konsideruar ... domate! Ata madje u përpoq për të helmuar presidentin e parë amerikan - George Washington. Kjo ndodhi në 1776, në mes të kolonive të Amerikës së Veriut e Anglisë luftës për pavarësi. James Cook Bestla, korruptuar nga britanikët, i dha për darkë rosto George Washington, dekoruar me domate. Për fat të mirë, perime nuk ka punë, dhe president pas vakt jetuar për 23 vjet, plot ngjarje të rëndësishme. Sot, këto tregime duket kureshtje. Përfitimet e patate dhe domate çdo fëmijë e di se çfarë dy plus dy. Me sa duket, kështu që ajo shkon në historinë e njerëzimit, në fjalët e poetit: Great parë nga një distancë .... Sot, përmes të njëjtave gjemba (por të jetë i sigurt për yjet!) A është e shtojcave dietike mënyrë - shtojcave ushqimore. Misioni i tyre kryesor - për të bërë furnizim ushqimi tonë të plotë dhe për të parandaluar zhvillimin e shumë edhe nga sëmundjet më të rrezikshme. Por si shpesh injoranca jonë dhe paragjykimi parandaluar ata të bëjnë atë! Le të përpiqemi së bashku për të kuptuar mitet që kanë zhvilluar rreth shtojcave dietike. Mit ONE: Supplements - është gjithçka që është origjinë natyrore ose perime dhe mund të shtohet në ushqim Kjo nuk është e vërtetë. Dhe në disa raste kjo nuk është kështu! Për shembull, mbreti Nebukadnetsar i Babilonisë së lashtë për të rivendosur shëndetin dhe qartësisë mendore, 7 vjet hëngri vetëm bar. Por për të përmirësuar shëndetin tuaj dhe nuk e lënduar veten, ju duhet të jetë një ekspert në bimëve dhe rrënjët, si jo të gjitha bimët janë të sigurta apo të përshtatshme për përdorim të përgjithshëm. Ka shumë përbërësit e natyrshme që hyrja e BAA është rreptësisht e ndaluar. Pronat e shërimit të bimëve të përfshira në shtojce dietetike e Amrita, testuar jo vetëm në laboratorët kërkimore, por përvoja e brezave të kombeve të ndryshme. Efektiviteti i këtyre shtojcave provuar eksperimentalisht. Përbërja dhe cilësia e produktit të papërpunuar të gjitha linjat e kujdesit shëndetësor janë të kontrollit të rreptë Gloryon. Dhe më shumë ... Të mos jetë i shtojcave të ngatërruara për aditivët e ushqimit: colorants, shije, erëza. Me pak fjalë, çdo gjë që e bën ushqimi ynë më tërheqës. Mit DY mjaftueshme për të ngrënë, dhe nuk aditivëve nuk kërkohet Ajo do të duket se ne të gjithë e duan për të ngrënë! Vidklyuchayeshsya nga mendimet e këqija dhe shuruesh një lugë me lugë. Çfarë mund të jetë më e thjeshtë? Por këtu është paradoks ... për ta bërë atë një nga aktivitetet më të natyrshme dhe të kënaqshme edhe të dobishme, gjithashtu, duhet të punojnë. Mendoni, për shembull, që dëshirë e madhe ju shikoni në kolonat e produkteve të ofrohet një skemë tjetër modë e ushqim të shëndetshëm. Këto as nuk janë gjetur në çdo dyqan apo pengojnë ulët-kalori saj kështu që kur një mendim prej tyre vetëm stomak fillon të vyshk. Dhe këtu kemi ardhur në shpëtim të BAA Amrita. Çdo menu zakonshëm ata e bëjnë një të plotë dhe të balancuar. Përbërësit bimore, shtazore dhe minerale njom dietë normale me të gjitha vitaminat e nevojshme, acidet, dhe ushqyesve të tjera të dobishme. Miti i tretë:
Mjekësi akoma më mirë se shtojcave (plotësuese ushqimore nuk janë në gjendje të ofrojnë veprime të tilla si droga) Në këtë rast, gabim është tashmë në formulimin e saj të problemit. Shtojcave dietik dhe droga duhet të mos jetë rivalët. Dallimi në mënyrën se si ata veprojnë. Në Greqinë e lashtë, mjekët që punojnë nën kujdesin e Asclepius - zot e mjekësisë. Healers gjithashtu shërbeu si një bijë e Asclepius - dritë Hygieia, perëndeshë e shëndetit. Ndjekësit Asclepius besonin se roli i mjeku - sëmundje kurë, rivendosjen e shëndetit. Nëpunësit janë Hihiyeyi besonin se shëndeti - shtetit natyror. Sipas pikëpamjes së tyre, detyra më e rëndësishme e mjekësisë - të ndjekin ligjet e natyrës, të cilat lejojnë njerëzit që të kenë një trup të shëndetshëm dhe një mendje të shëndetshme. Koncepti i trajtimit dhe shërimit krejtësisht të ndryshme. Trajtimi vjen nga jashtë, shërimi - nga brenda. Word për të shëruar - është që të bëjë tërë, për të rivendosur integritetin dhe ekuilibër në trup. Supplements, ndryshe nga droga, nuk e eliminojnë simptomat, dhe shkaku i saj. Aditivëve - një komponent i ushqimit, ndihmon shërimin e trupit dhe lehtëson proceset e saj natyrore fiziologjike. Mit KATËRT: shtues pini dhe një javë më vonë do të jetë gabim i shëndetshëm që nuk ka të matur thellësinë e një sundimtari e shkollës. Së pari, disa shtesa nuk janë të mjaftueshme për t'u bërë të shëndetshme. Mjedis i rëndësishëm, rutinë e përditshme, ushtrimi i rregullt, stresi jeta e lirë dhe kështu me radhë. Z. Së dyti, për të rigrupohen, trupi ka nevojë për kohë. Rreth 7-10 ditë pas marrjen e shtesave Amrita të ndjeheni më mirë. Trupi do të jetë i kënaqur: Urra! Tani unë të merrni një ushqim kalori dhe të shëndetshme. Fillon rekreative. Kur ajo do të jetë e mjaftueshme, vjen tjetër fazë - ndryshimin, apo rregullimin e organeve të brendshme. Për të trupit është një kohë shumë e vështirë. Pas të gjitha, ai kishte harruar pothuajse çfarë një zakon të shëndetshme! Prandaj, në këtë fazë të SBC mund të jenë dobësi dhe degradimi, madje edhe sëmundje. Trupi është dërguar në këtë moment për të rivendosur shëndetin. Pastaj përsëri, ju ndiheni mirë. Dhe pas një muaj e gjysmë, ju do të përjetojnë rezultatin e dëshiruar, trupi juaj bëhet më e fortë dhe të shëndetshme. Mit FIVE:
Më shumë - urtësi më mirë Folk thotë: Çdo gjë është e mirë në moderim. Edhe pse i dobishëm dhe ushqyesve në ushqim është i pakët, ata janë ende atje. Vetëm të marrë një normë ngarkimin e shtojcave ushqimore nuk janë të nevojshme. Vitamina të tepërta ose ushqyesve të tjera janë gjithashtu të dëmshme për trupin si dëm të tyre. Prandaj, rekomandimet për shtojcave dietike Amrita dhënave dozë më optimale që çdo ditë do të sigurojë të gjithë trupin e nevojshëm të rritur dhe fëmijë. Kundërindikimet për marrjen e shtesave pothuajse asnjë. Por mos harroni se fëmija, gratë shtatzëna ose lactating dhe personi i sëmurë kërkon një qasje të veçantë. Prandaj, me kujdes trajtoj contraindications (nëse ka) dhe, natyrisht, gjendja e veçantë e trupit të tij gjithmonë duke folur konsulent. Sa mitet për veten e tyre ose shtojcave të ushqehen, ende as dituri, as kujdesi nuk shtoni atë për të bërë. Ndoshta ne duhet të shikojmë në botën më të vërtetë? Nëse ju nuk do të humbim kohë në leje spekulime dhe të fillojnë sot për të dhënë trupin tuaj se çfarë me të vërtetë ka nevojë për ju duke pritur për shëndetin, prosperitet në jetë dhe sukses në ndonjë biznes.