Lodhje dhe lodhje metodat tradicionale


Gjendja e lodhje, lodhje karakterizohet nga të pakëndshme, dhimbje, parehati. Lodhje ndikon shumica e njerëzve në një pikë në jetën e tyre.

Në njerëz, reduktuar performancën, koordinim shqetësuar, me shpejtësi reagim. Lodhje - një reagim mbrojtës të një pune të gjatë dhe të vështirë, dhe në këtë rast ai kishte për të pushuar. Të jesh mbi peshë ose nën peshë mund të shkaktojë lodhje. Nëse jeni mbipeshë trupi duhet të punojë më shumë se zakonisht për të bërë aktivitetet e përditshme. Nëse ju keni më pak peshë, dhe ju mund të përjetojnë lodhje të shpejtë.

Sigurisht ju mund të kapërcyer lodhje, duke marrë drogë stimulues, por në fund ajo do të çojë në ndryshime patologjike në trup.Pastër, të larë dhe bluaj në qull me miell misri 400 g hudhër, përzierje me lëng limoni dhe llokoçis 24. Banka e përzierje garzë zavyazaty. Para se të marrë tronditur. Merrni 3 herë në ditë para ushqimit për 1 lugë çaji para-holluar në 1 filxhan kypyachenoyi ujit. Pas 1-2 javësh humbur të qenët i përgjumur, përmirëson shëndetin e përgjithshëm, rrit efikasitetin.

Në 3-kuart qelqi jar derdh 1 kg arra pishe larë në shell, pour 1 kg sheqer, pour 1 litër vodka, insistojnë në një vend të errët të ngrohtë, lëkundje herë pas here, për 3 ditë e ikjes formuar kafe-kuqe të lëngshme. Arra 2 më shumë herë pour 1 litër vodka dhe drenazhuar, këmbënguli, si herën e parë. Përziera të tri ekstrakteve, derdh balsam në shishe të errët qelqi dhe dyqan në një vend të errët. Pini 1 lugë gjelle 3 herë në ditë para ushqimit për çaj 3 tyzhniv.Zalyty 2 tablespoons barishte shelg 0,5 litra ujë të valë, të sjellë në vlim dhe të lënë për zjarrin paaftësi, 30 minuta. Pini 0,3 gota 3-4 herë në ditë 30 minuta para ushqimit për 2 - 3 javësh.

Hidh 1 lugë gjelle e barishte horsetail 1 gotë me ujë të vluar, të mbyllur, 30 minuta dhe tendosje. Pini një filxhan I 0,25 herë në ditë para ushqimit për 2-3 javë për të pastruar trupin.

Hidh 10 g të thatë grimcuar lë gjethe delli 1 filxhan ujë të vluar, të mbështjella, 30 minuta dhe tendosje. Merrni 2 lugë 3 herë në ditë 20 minuta para ngrënies për 2-3 javë.

Mix lëng për shije yarrow lë me mjaltë dhe të marrë 1 lugë çaji 3 herë në ditë 20 minuta para ngrënies për 2-3 javë.

Hidh 10 g gjethe të thata pluhur e bearberry (veshët Bear) 1 filxhan ujë të vluar, vlim në banjë me ujë për 5 minuta, të lënë për 30 minuta dhe tendosje. Pini 1 lugë gjelle 5 - 6 herë në ditë 30 minuta para ngrënies për 2-3 javë.

Hidh 1 lugë gjelle copëtuar rrënjë luleradhiqe 1 vodka filxhan apo alkool, të lënë për 2 javë dhe tendosje. Merrni 30 pika 3 herë në ditë para ushqimit për 2-3 javë.

Hidh 1 lugë gjelle e Wort 1 filxhan ujë të valë Shën Gjonit dhe mbush, përfundoi, 30 minuta. Pini 0,3 gota 3 herë në ditë për 2-3 javë.