Metodat diskinezi tradicionale të trajtimit


Diskinezi traktit biliar dhe tëmthit është një çrregullim funksional i funksionit motorike të tëmthit dhe kanalet extrahepatic.
Shkaqe - mosfunksionim i sistemit nervor qendror, sëmundjet e ndryshme të organeve të brendshme, infeksion, shkeljes të dietë, dehjes dhe alergjive. Ka formë hypotonic dhe hypertonic tëmthit diskinezi. Në të parë të rastit, fshikëz dhe biliare ngushtim të keqe nga ajo vazhdimisht rrjedh. Në rastin e dytë, reduktohet fshikëz dhe biliare nuk zhvillohet.

Simptomat. Përsëritura dhimbje në kuadrantin e sipërm të djathtë, dhemb, thikat ose cramping, mu në kofshën e djathtë, sup, përsëri. Ndonjëherë verdhëz afatshkurtër.
Faqja mjeteve juridike

Ka turnips papërpunuara dhe të ziera. Ajo ka efekt anti-inflamator dhe choleretic.

Është e rekomanduar për të marrë çdo ditë çdo 2 orë për 2 lugë lëng limoni.

Në sëmundjet e traktit biliar është e mirë për të ngrënë kungull. Tul Raw dhe gatuar kungull rikthen funksionit të mëlçisë pas hepatit akut, vepron si një cholagogue. Hani ajo duhet të jetë të paktën 0,5 kg në ditë.

Pini 0,5-1 gotë në ditë me lëng kungull. Ky lëng, përveç kësaj, zbut sistemin nervor dhe përmirëson gjumin, kështu që është e dobishme për të pirë gjatë natës.

Merrni 0,25 gota me lëng grejpfrut për 20 minuta përpara se të hahet.

Mix 0,5 gota me lëng të freskët karrote me të njëjtën sasi të ngrohet në një temperaturë prej 70-80 ° C qumësht. Kjo përzierje duhet të pini gllënjka të vogla në vend të mëngjes. Nëse ritmin e punës dhe mori kalorive tuaj të zënë nuk sigurojnë furnizimin e nevojshëm të fuqisë, rekomandohet edhe për mëngjes si zakonisht, por jo më parë se 1 orë pas pirë pije karrota-dhe-qumësht.

Merrni një përzierje e lëng shalqi, karrota dhe panxhar në proporcione të barabarta, por 0,5 filxhan 3 herë në ditë 20 minuta para ngrënies.

Merrni 3 herë në ditë, pas ngrënies për 1 filxhan lakër turshi, të përziera në një raport prej 1: 1 me lëng domate.

Mix 1 filxhan lëng molle I lugë gjelle mjaltë. Pini 0,5 gota 3-4 herë në ditë.

Përgatitja e një përzierje e lëngjeve: 4 copë karrota, selino dhe 3 të Pjesës 1 të majdanoz. Por marrë 2 lugë 3 herë në ditë 20 minuta para ngrënies.

Merrni 1 lugë gjelle vaj perimesh, mundësisht ulliri, pirë lëng limoni ëmbël. Në formë hypotonic dyskinesia.

Të mbuluar me ujë dhe grurë në një vend të ngrohtë. Kur do të dal madhësia 1 mm, turret atyre mish i grirë, shtoni vaj perimesh. A është NATO-schak mëngjes.

Insistojnë thekon Hercules në ujë të nxehtë, të ftohtë dhe të marrë 30 minuta para një vakt - mëngjes dhe në mbrëmje.

Grimcuar me 5-6 gjethe e rrënjë rrikë insistojnë në 0,5 litra vodka 1 javë. Merrni 1 lugë gjelle 3 herë në ditë para ushqimit.

Me fara pjepër të thata të bërë miell (bluaj në një mulli kafeje). Hidh 1 filxhan miell 1 filxhan qumësht të nxehtë të zier. Mbush në një termos 1,5 orë, tendosje dhe pini 0,5 gota në mëngjes në një stomak bosh.

Beat dhe pini verdhat e vezëve të pulave të freskëta 2 minuta përmes pije 1 gotë me ujë mineral të ngrohtë. Gënjeshtra në anën tuaj të djathtë, tucked nën të ngrohtë pad ngrohje. Është e rekomanduar për dhimbje në mëlçi.