Mjetet kundër zbokth Si të shpëtoj zbokth


Me një gotë zmadhues përball pothuajse çdo njëri prej nesh. Dhe secili prej nesh në vend do të shpëtoj prej tij. Kjo i nxituar e bardhë mbi flokët dhe supet kënaqësi nuk i dorëzon, dhe të gjitha hairstyles dashuroj apo haircuts menjëherë humb bukuri e tyre. Si të shpëtoj zbokth?

Këshilla popullore do të ju ndihmojë. Tani të marrë një gjysmë gotë me leh lisi (në dispozicion në barnatore) dhe të njëjtën zhvishem qepë, derdh tërë 1 litër ujë të vluar dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 1 orë. Supë Peretsidzhenim duhet të njomet kokë dhe polietileni përfundojë dhe një peshqir. Pas 2 orëve të lani flokët tuaj me ujë të ngrohtë.

Magnifiers mund të humbasin nëse vtyratymyte 1-2 herë në javë në rrënjët e flokëve follicles lëng të freskët (2-3 lugë). Kryetari atëherë është e nevojshme që të përfundojë në një peshqir dhe një orë për të larë shampo. Nëse ju keni një zbokth shumë të fortë, të rekomandojë lëng të freskët qepë në proporcione të barabarta të vajguri dhe vodka. Përzierje duhet të rubbed çdo ditë, pastaj të lajë me ujë kokën sapun.

Në zbokth luftën mund të përdorni zierje me ujë të lë nënën dhe njerka. Në 0,5 litra ujë duhet të marrë 2-3 tbsp. copëtuar gjethe të thata. Ujit nga gjethet njëpasnjëshëm ndezur në një banjë me ujë për 30 minuta. Zgjidhja mund të rubbed në lëkurë e kokës 2-3 herë në javë ose pije e tyre pas larjes kokën.

Ndihmon zbokth dhe majdanoz me vaj pluhur. Për të përgatitur atë, i hedh rrënjët e pluhur majdanoz ose vaj vegjetal tjetër në një raport prej 1: 5, e ngrohur në një banjë me ujë për 30 minuta, pastaj peretsidit. Rub përzierje të ngrohtë në lëkurë e kokës çdo ditë deri të tjera për 14 herë. Nëse është e nevojshme, trajtimi mund të përsëritet pas 3 javësh.

Nëse flokët tuaj është me yndyrë, madje edhe me një xham zmadhues, unë rekomandoj përditshme fshij lëkurën në shtupë rrënjët pambuku të lagur me ndonjë locion alkool-bazuar. Ju mund të aplikoni atë dhe tubth, dhe pastaj rubbed në lëkurë. 100g hithër copëtuar lë ulcerë për 30 minuta ne nje perzierje prej 0.5 litër uthull (6%) dhe 0.5 litra ujë. Tendosje supë dhe pije të tyre (pa sapun!) Shef 10 ditë rresht.

Ndihmë e mirë dhe zaparka i tansy: 1 tbsp. lugë copëtuar rrjedh dhe lule të tansy pour 2 gota ujë të valë dhe të lënë për tendosje 2 orë zaparku. Lani kokën (pa sapun) duhet të jetë një ditë për një muaj.

Një tjetër recetë: përzierje uthull me 0,5 litra (6%) dhe 0,5 litra ujë në vlim, pour atë 50 gram lule lule misri le të qëndrojë për një orë. Pastaj zaparku tendosje. Lani flokët çdo ditë për një muaj.