Metodat popullore Trajtimi impotencë


Pafuqi - pafuqi të shkaktuara nga funksioni të dëmtuar seksuale me humbjen e plotë ose të pjesshme të aftësisë së një njeriu për të kryer akt seksual. I konsideruar pafuqi absolute kur një burrë e gjen impotencë të plotë. Pafuqi relative ndodh periodikisht në rrethana të caktuara.

Pafuqi mund të shkaktohet nga faktorë të ndryshëm:. Hipoplazise e gonads, mungesa e hormoneve seksuale, lodhje, përdorim të zgjatur dhe të tepruar të alkoolit, pilula gjumi, stresi, çrregullime psikologjike, diabet, tension të ulët të gjakut dhe kështu me radhë D. impotence mund të ndodhë pas lëndimit të palcës. Por shpesh të çojë në impotencë trazira emocionale që mund të ketë një ndikim të madh në funksionin seksual. Trajtimi i bimëve në këto raste është shumë i dobishëm.

Simptomat. Pafuqi në meshkuj shprehu mungesën e dëshirës seksuale, çrregullime, mosfunksionim ngrerë dhe derdhje (derdhje).

Metodat popullore Trajtimi impotencë

Hidh 2 lugë karrota pureed 1 filxhan me qumësht të zier, e vënë në zjarr dhe për të mbajtur për ngrohje të ulët për 10 minuta. Merrni 3 herë në ditë për 100 g

Tim. që duan për të rritur burrëri e tyre, patate të dobishme pjekur në lëkurat e tyre.

Kur pafuqi mund të merret si një infuzion agjent forcim të qepëve. Mjeljes infuzion 1 lugë gjelle qepë pluhur në qull me miell misri, pour 1 filxhan ujë të valë dhe mbush në një banjë me ujë për 15 minuta, ftohur në temperaturën e dhomës për 45 minuta, kullimin. Merrni 0,5 filxhan 2-3 herë në ditë para ushqimit.

Mix pluhur xhenxhefil me mjaltë. Merrni 0,5 lugë çaji me ujë, 2-3 herë në ditë para ngrënies.

Herbs borzilok (Regan) është një tonik i madh dhe rrit mjetet potencë. Shto basil në salads, mish dhe peshk enët.

Kernelit pluhur pisha arra, gradualisht duke shtuar ujë në formimin e emulsioni bardhë. Merrni 3 herë në ditë për 0,5 gota për 20 minuta para ngrënies.

Për të rritur potencë rritjen e dëshirës seksuale të rekomanduara

hani çdo ditë për 2-3 orë deri në 1 filxhan kernelit arre, duke pirë qumësht dhie (vetëm 2 gota). Kursi i trajtimit - 1 muaj.

Për të stimuluar aktivitetin seksual ndihmon përzierje mumje mjaltë, yolks vezë, lëng të bimëve.

Mumiet të përziera me lëng karrote në shkallën prej 0,5 g për 250 ml lëng mumje rrit potencë seksuale mashkullore dhe promovon fekondimi gratë jopjellor.

Herbs dhe tarifat

Përfitime të mëdha për impotencë mund të sigurojë manave të freskëta manaferrat, bllokim ose tretësirë ​​e tyre. Për infuzione 100 g të thara lule murriz pour 1 litër vodka, insistojnë në një vend të errët për 10 ditë, herë pas here lëkundje përmbajtjen, ikjen, shtrydh kusurin. Merrni 20-30 pika me ujë, 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies.

Hidh 1 lugë gjelle e thatë lulemine pluhur barishte 0,5 litra ujë dhe kuzhinier për 5 minuta, cool, tendosje. Merrni 0,5 filxhan 4 herë në ditë para ushqimit.

Hani 1 lugë çaji fara pluhur pjepër 3-4 herë në ditë.

Hidh 2 teaspoons thata herbs grirë durshinika zakonshme 2 gota ujë të valë në një enë të mbyllur në një banjë me ujë për 15 minuta, ftohur në temperaturën e dhomës për 45 minuta, kullimin. Merrni 0,5 filxhan 3-4 herë në ditë para ushqimit.

Tretësirë ​​rrënjë xhensen (në dispozicion në barnatore), ka një efekt të fortë stimulues në impotencë. Merrni 15-20 pika e tretësirë ​​2-3 herë në ditë para ushqimit. Kursi i trajtimit - 3-6 muaj. Përdorni te vjeshtes dhe dimrit. Në pranverë, infuzion redukton potencë.

Hidh 100 g të thatë pluhur cinquefoil këndellur root (Kalgan) 0,5 litra vodka, insistojnë në një vend të errët për 2 javë, lëkundje herë pas here, thahet. Merrni 25 - 30 pika me ujë në 16:18, 20 orë. Kursi i trajtimit - 30-40 ditë, pastaj të marrë një pushim për 10 ditë dhe të përsëritur trajtim.

Cut i "duart" copë e xhensen gjatësi rrënjë 2-2,5 cm (po të jetë rrënja e cilësisë së dobët - prerë 4 cm nga çdo pjesë të). Bluaj atë dhe të lënë për 1 ditë deri në 0,5 litra vodka pastër të mirë. Pini infuzion i 1 lugë gjelle 3 herë në ditë para ushqimit. Kur infusions mbeten më pak se shuma fillestare prej 0,05, është e nevojshme të pour vodka volumin origjinale dhe të gjithë tërësisht. Shto vodka mund të jetë 2-3. Atëherë ju duhet të marrë një pjesë të freskët xhensen dhe të bëjë një infuzion të freskët.

Hidh 50 gram rrënjë xhensen zier ujë të ëmbël të ftohtë dhe të lënë për 3 orë, pastaj pres, shtoni 0,5 litra të ujit, të lënë në errësirë ​​në 20 ditë, herë pas here lëkundje, filtër. Merrni 1 lugë çaji 1 herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Kursi i trajtimit - 30-40 ditë.

Hidh 1,5 lugë të thata ose 1 lugë gjelle freskëta herbs copëtuar hypericum 1 filxhan të valë ujit, cool, tendosje. Pini 0,5 filxhan 4 herë në ditë 30 minuta pasi të hahet.

Hidh 100 g të thatë rrënjë pluhur levzey soflorovidnoy (root maralievoho) 0,5 l 50% vodka, insistojnë në një vend të errët, të ngrohtë për 2 muaj, herë pas here lëkundje, filtër. Pini 20 pika në 1 lugë çaji për pranim, në varësi nga shkalla e dobësisë. Merrni 3 herë në ditë para ushqimit. Pritja e kaluar - 4-5 orë para se të fle. Summer nuk e ka marrë.

Hidh 1 lugë çaji fara pelin 1 filxhan ujë të vluar dhe të lënë gjatë natës në një termos. Pini 0,3 gota 3 herë në ditë për 15-20 minuta para ngrënies.

Mix pjesë të barabartë të peshës së farave hithër dhe fenugreek. 100 g nga një përzierje e farave pour 1 litër verë (port), insistojnë në një të errët vend 1 jave, herë pas here lëkundje përmbajtjen, pastaj të sjellë një çiban dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 5 minuta, cool, tendosje. Pini 50 ml para gjumit.

Hidh 5 lugë fara pelin 0,5 litra vodka dhe të lënë për 21 ditë, herë pas here lëkundje. Strain dhe pije 1 lugë gjelle 3-4 herë në ditë 20 minuta para ngrënies.

Pluhur fara pelin dhe do të marrë 1 lugë çaji 3-4 herë në ditë me një zierje e rrënjët e Woodruff ëmbël. Për të përgatitur rrënjët supë grimcuar në një mortajë, i hedh një lugë çaji unë grimcuar rrenjet 1 filxhan ujë të valë dhe kuzhinier në një banjë me ujë nën kapuç për 30 minuta. Pini kundër ditë Gd.

Hidh 5 lugë fara hithër 0,5 litra verë (port), kuzhinier për 5 minuta dhe të lënë për 30 minuta. Pini 50 ml para gjumit.