Metodat e zorrëve gjakderdhje tradicionale të trajtimit


Zorrëve gjakderdhje ndodh në dizenteri, ethet tifoide, tumoret, hemorroide (gjakderdhje hemorrhoidal) dhe sëmundje të tjera të zorrëve. Nëse nuk është gjakderdhje nga zorrë e sipërme, gjak që u shfaq në feçe, një fron të errët ngjyrë - hezitoni. Nëse gjakderdhja ndodh në zorrë të ulët (p.sh., hemorroide), gjak në stol kuqe.
Lukthit dhe zorrëve gjakderdhje mund të jetë një shenjë e sëmundjes së rëndë, kështu që pamja e tyre duhet menjëherë të kërkojnë kujdes mjekësor. Para ardhjes së tij - pjesën tjetër të rreptë krevat, paketë akull mbi barkun e tij dhe mospërdorimit të plotë nga ushqimi dhe pija.
Mjetet juridike në shtëpi të vjetra që përdoren për të lehtësuar gjendjen e gjakderdhje pacientit zorrëve mëposhtme: të vënë një klizmë me zgjidhje 1% të tanin, të shkojnë në shtrat, të vënë në paketë tij akull stomak. Gënjeshtra kryesisht në anën e pasme, nuk ka ushqim që vjen nuk të le mjeku vetëm kur etje të madhe mund të ha epërsi. Kripa është e kundërindikuar.
Shfaqja e gjakut në një stol të gjakut në fund të frazave dhe dhimbje barku trashë, i dobët, më të forta, jep arsye të besojë ekzistencën diku në ulcerat e vogla zorrë apo gunga hemorroide brendshme. Ne duhet të fitojnë pas stomakut, të vënë një klizmë me 1/4 filxhan me peroksid hidrogjeni (lugë çaji me bazë peroksid kimisti i gatshëm në një gotë me ujë) dhe një klizmë lënë kjo në karrige e ardhshëm në zorrët. Pra, bëni 2-3 ditë. Nëse gut ishte një ulçerë e vogël, do të jetë nga këto enemas. Nëse thread kuqe vazhdon të shfaqet, ju duhet të shihni një mjek për hetim. Në ditët kur ata përdoren këto klizmë taninovye duhet të ndjekin kryesisht qumështit dietë është. perime pureed gatuar, supave mukoze.

Barishte ekstrakt smartweed (piper ujë) Daily Doza - 2 filxhan tbsp e ujë të valë. Ajo është përdorur në gjakderdhje gastro-intestinal dhe hemorrhoidal. Grass duhet të korrur në të kuqe rrjedh.

Zierje e horsetail
Një lugë gjelle e bimëve copëtuar derdh një gotë me ujë të vluar, të mbuluar dhe të insistojnë në një banjë me ujë të vluar për 30 minuta, kullimin, shtrydh zoti bar derdh supë ujë të zier në një filxhan të plotë. Pini 1 / 3-1 / 2 filxhan 2-3 herë në ditë një orë pasi të hahet. Ajo është përdorur në gjakderdhje nga stomaku dhe zorrët.

Zierje e leh e kulpër zakonshëm
10-20 g leh pour 2 gota ujë të valë, vlim për 30 minuta, kullimin. Merrni një lugë gjelle 3-4 herë në ditë. Ajo është përdorur si një HEMOSTATIC dhe agjent anti-inflamator sëmundjeve të traktit gastrointestinal.