Trajtim Fruthi për Popullit


Fruthit - një sëmundje akute infektive e shkaktuar nga nje virus. Cyrus është i njohur mirë për shkaktimin e një skuqje të lëkurës të fruthit të fëmijërisë, por mund të prekë edhe pjesë të tjera të trupit dhe nganjëherë ndodh në të rriturit ..

Virusi është shumë ngjitëse dhe përhapet nëpërmjet kontakteve direkte dhe indirekte.
Kur leh është shumë e rëndësishme për të mbrojtur fëmijën tuaj nga marrja e ndonjë sëmundje tjetër sepse sistemi imunitar është dobësuar atë dhe proces infeksion mund të jetë shumë i shpejtë. Komplikimet e fruthit janë pneumonia, e cila shkakton një numër të madh të vdekjeve fruthit-lidhura, dhe encefaliti (inflamacion dhe ënjtje të trurit), e cila mund të shkaktojë dëmtim të përhershëm të trurit dhe vdekjen.

Fruthi vuajtur fituar imunitet, por imunitet dhe mund të merret duke vaksinimit.

Simptomat. Shënjat e para të fruthit ngjajnë simptomat e zakonshme të gripit - ethe, dhimbje të muskujve, kollë, rrufë dhe ndjeshmëri të syve ndaj dritës.
Në 3-4 ditë a puçrra të kuqe - të parë në kokë dhe fytyrë, dhe pastaj, gjatë 3 ditëve të ardhshme, ajo përhapet në të gjithë trupin.
Pastaj skuqje ngrohjes subsides dhe bëhet ngjyrë kafe. Në fushën e përqendrimit është e vëzhgoi lëkurë puçrra të lëkurës.

Metodat alternative dhe tradicionale të trajtimit të fruthit

Hidh 1 lugë çaji rrënjët e copëtuar të freskëta ose të thata e majdanoz 1 filxhan ujë të valë. Insistojnë, përfundoi, 6-8 orë, ikjen. Merrni 1 lugë çaji 3-4 herë në ditë 30 minuta para ngrënies

Hidh 2 lugë fruta mjedër 1 filxhan me ujë të valë. Insistojnë, përfundoi, 1 orë. Pini çaj disa herë në ditë.

Hidh lule 2 lugë gëlqere 2 gota me ujë të nxehtë, vlim për 10 minuta. Pini 1-2 gota gjatë natës. Nuk bën të dalë djersë, qetësues dhe analgjezik mjetet e parandalimit dhe ilaç kundër mëllenjë - lëng karrote. Fillimi i mitur për të pirë lëng karrote nga java e 4 të jetës 1-02 janar bie një herë në ditë ose çdo ditë të tjera për 10-15 minuta para se të ushqyerit me gji, gradualisht duke rritur sasinë e lëngut në 2 teaspoons e muajit 4. Viti i parë i jetës mund të merrni në një ditë jo më shumë se 5 teaspoons e lëng karrote.

Shtrydh lëng e karrota, ëmbël me mjaltë, lyej fëmijën gojë.

Clean zonat e prekura.