Gjaku në urinë metodat tradicionale të trajtimit


Gjaku në urinë mund të shkaktohet nga lëndime të mukozës e traktit urinar gurë, ulcerat, tumoret, etj Ju duhet të kontrolloni me mjekun tuaj. Në ndërkohë, ndiqni pjesën tjetër, pini brenda për të dhënë infuzion të lë gjethe delli ose nettles (pini një gotë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, por të ftohtë. Për të përgatitur të marrin një lugë çaji gjethe të thata në filxhan top ujë të valë).
Hemorragji në syrin e këputje e enëve të vogla mund të ketë shkaktuar brishtësinë sklerotike vaskulare apo tendosje të tepruar të syve ndërsa kryerja e çdo pune. Dhimbje gjatë hemoragji të tilla vështirë se ndjeva, por pamja mund të duket vend i paqartë errët, i cili nuk lejon pamje normale. Kjo është e shoqëruar shpesh nga dhimbje koke dhe një ndjenjë e përzier.
Për të parandaluar shfaqjen e enëve të gjakut të reja të thyej dhe të përshpejtojë rezorbimit e gjakut në sy e prekur fuqishëm duhet të konsumojnë ushqime që përmbajnë vitaminë C, dhe për të shmangur nxitojnë të gjakut në sy (nuk do të anim kokën ulët dhe kështu me radhë. F.). Por trajtimi kryesor - është durim dhe kohë, si resorption e gjakut në sy e prekur është shumë i ngadalshëm. Jo tërësisht fasha nuk ndihmojnë. Lehtësimi vetëm pak kompresa të ngrohta të çajit të fortë.
Hemoragji ndodhin nga veshi të një goditje të rëndë. Ne duhet menjëherë të mbyllur shtupë vesh e leshi pambuku ngjyhet në një zgjidhje të acidit borik (një lugë çaji në një gotë me ujë), të angazhohen veshin, vë sëmurë në shtrat, mënyrë të sëmurë dhe të vënë kokën e tij mbi akull pako ose locion ftohtë. Të jetë i sigurt për të thirrur mjekun!

Hips infuzion
Fruta lugë pour 2 gota ujë të valë, vlim për 10 minuta, që të insistojnë në një enë të mbyllur në një vend të errët për 24 orë, ikjen. Pini 1/2 filxhan 2 herë në ditë

Kastravec
Kur i mitrës, zorrëve, hemorroide, gjakderdhje plagë dhe të tjerët mund të përdorni rrëmbej kastravec (ohudiny) të mbledhura në vjeshtë pas trangujve korrjes. Bari është tharë, të prerë imët, i larë në ujë të ftohtë nga pluhuri. 50 g të sjellë një çiban 0,5 litra ujë, insistojnë. Merrni 3 herë në ditë për një gjysmë filxhan. Në të parë pjesën tjetër të preferuar shtrat për 2 - 3 ditë.

Zierje e rrënjët e kalë kalë dori
Rrënjët lugë gjelle copëtuar derdh një gotë me ujë, vlim për 10-15 minuta, të lënë për 2 orë, ikjen. Marrë një lugë 3-5 herë në ditë. Ajo është përdorur si një anti-inflamator, antiseptik, Hemostatic në mushkëri dhe hemorrhoidal gjakderdhje.

Rrënjët infuzion elfwort
2 Rrënjët teaspoons copëtuar pour 2 gota e ftohtë zier ujë, të lënë për 8 orë, ikjen. Pini 1/3 filxhan 3-4 herë në ditë 20 minuta para ngrënies. Ofron efekt hemostatic.

Infuzion i lulëzuar Antennaria (Helichrysum rozë)
Shporta lule lugë të bëjë një gotë me ujë të vluar, të lënë për 30 minuta. Merrni një lugë gjelle 2-3 orë. Ajo është përdorur në të mushkërive, hemorroide gjakderdhje gastrointestinale deri. Aplikuar jashtë si një locion me nosebleeds.

Barishte Geranium ekstrakt MEADOW Opsioni 1 (metodë të ftohtë)
2 teaspoons herbs pour 2 gota e ftohtë zier ujë, të lënë për 8 orë. Pije sips gjatë gjithë ditës. Opsioni 2 (metoda e nxehtë) 2 tablespoons barishte derdh një gotë me ujë të vluar për ftohje. Merrni një lugë gjelle 2-3 orë. Ajo është përdorur në të ndryshme të brendshme gjakderdhje - mushkërive, stomakut, majasëll.