Metodat tradicionale për të trajtuar abscese


Abscesi ind i përflakur, i formuar si rezultat i infeksionit të lokalizuara në fjalë të tjera akumulimin e qelb kufizuara në inde të ndryshme dhe organeve. Shfaqja e një abscesit mund të valoj (vlim), dhimbje të fytit, apo lezione të lëkurës të mukozës orale, duke hyrë në strukturën e baktereve gjatë shiringë anestezi. Më të abscesi ndodh kur bashkëveprimin e organizmit-së me microflora. Abscesi mund të formojë si pasojë e infeksionit nga rrjedhës së gjakut, gërvishtjet, kafshimet, shkurtimet, koha nuk është e agjentëve të përpunuara dezinfektimin mund të shkaktojnë plagë zahnoyennya. Akumulim i qelb në plagë në të vërtetë quhet një absces. Nëse plehu do të jetë në gjak, ajo fillon të sepsë. Njerëzit me sistemet imun të dobësuar mund të jenë më të prirur për abscese ose mund të ketë një më të rëndë.

Përshkrim abscesi

Abscesi mund të zhvillohet, rritja ose zvogëlohet në varësi të mikroorganizmave ose leukociteve (qelizat e bardha të gjakut), mal në një nga numri i vendeve në trup. Abscese mund të zhvillohet në çdo organ në indet e buta nën lëkurë në çdo fushë. Manifestimet klinike të zakonshme abscese tipik i proceseve inflamatore të çdo lokacioni: ethe i subfebrile në 41 ° (në raste të rënda), rraskapitje, dobësi, humbje e oreksit, dhimbje koke. Abscesi Trajtimi i kryer nga një mjek. Gjymtyrët e prekura absces nuk mund të jetë subjekt i rëndë. Në fillim të abscesit kur qelb nuk është formuar në zonën e prekur mund të imponojë një kompresë, ju mund të aplikoni akull. Inflamacion purulent zbulojë dhe të vë në dukje pleh organik pompimit nëpërmjet tubit të kullimit. Rastet komplekse abscesi mund të kryhet nën anestezi të përgjithshme. Me droga duke marrë antibiotikë. Abscesi - një sëmundje e pakëndshme dhe trajtimi i hershëm i pakomplikuar ekspozuar. Por manifestimet e saj më komplekse të cellulitis dhe sepsë, zakonisht më mirë të mos për të trajtuar veten, dhe shkoni te mjeku sepse sepsa në vetë-trajtim mund të shkaktojë vdekjen. Para se të përdorni mjetet juridike popullore, konsultohuni me mjekun tuaj!
Mjetet juridike popullore për absces
30 g gjethe të globulus eukalipt pour 1 filxhan ujë të nxehtë, prokypyatyty, cool, tendosje. Për të larë 1-2 gota me lëng mishi e mjaftueshme për 1 litër ujë. Aplikoni si antiseptik, dezinfektues. 1/2 filxhan tharë gjethet dhe lulet e Hypericum perforatum, njëpasnjëshëm në pluhur, të këmbëngulë në luledielli 1 filxhan ose vaj bajame për 3 javë. Rezultuar vaj lubrifikuar vlon.

Luleradhiqe. 10 g barishte dhe rrënjë për gotë me ujë të vluar, të mbështjella, 3 orë, ikjen. Merrni 1 lugë gjelle çdo ditë si një gjak-pastrimi dhe përmirëson mjetet metabolizmin. Në abscese të mushkërive dhe sëmundjeve të tjera kronike të bronke dhe mushkëri thith qepë të paqëndrueshme apo metodë hudhër mbytje. Për pacientin me kokë të mbuluar me një batanije dhe shpenzojnë mbytje mbi një pjatë të përgatitur fllad qepë llapa ose hudhër. Kohëzgjatja e inhalacion për 10 minuta. Kursi i trajtimit 30-40 ditë. Pas një ndërprerjeje mujore, të përsëritur atë dhe të sjellë seancë mbytje në 30 minuta. Për qepë të shpejta piqem pjekuria vlim, të prera në gjysmë dhe vënë prerë anën e nxehtë për të krijuar vlim, prybyntuvaty. Ndrysho qepë çdo 4-5 orë.