Trajtimi i ulçerë stomakut


Sëmundje peptike ulçerë - një sëmundje kronike e lidhur me shkatërrimin e mukozën e stomakut apo zorrëve.

Si pasojë e dëmtimit të shtresave mukoze ekspozuar murin rrymës të trupit dhe formon nje ulçeres. Sipas të dalluar ulçerë të lokalizuara të ezofagut, stomakut dhe duodenum.

Ulcerat e tij pamjen e detyruar apo sekrecion të tepërt të lëngjeve gastrike dhe enzimat (edhe pse disa njerëz me proceset Ulçera në stomak mund të vazhdojë normalisht) ose inferioriteti e mukusit që mbron në organet e shëndoshë të brendshme të erozionit të barkut zgavër apo "samoperevaryuvannya" .Zmenshennya vetitë mbrojtëse të mukozës gastrike dhe zorrët dhe kushtet për lindjen e ulceration mund të shoqërohet me përdorim të zgjatur të barnave të caktuara lloji i aspirinë, ibuprofen dhe materiale kortikosteL mbulim, si dhe abuzimin sistematik të alkoolit dhe duhanit. Nëse formimi i muskujve filloi, ai shkon për të trupit për aq kohë sa nuk ka asnjë shkatërrim i plotë i mukozës dhe shtresa e muskujve! një sistem pischevaritelm tion organ.

Simptomat. Dhimbje akute, brejtje, konstante ose djegur. Në mënyrë tipike, bolya stomakut ulçerë atje në 20-30 minuta pas ngrënies dhe Ulçera duodenale karakterizuara nga dhembje në stomak bosh, venitje, pas një vakt dhe natës dhimbje. Ulcerat mund të shoqërohet me nauze dhe vjellje.

Faqja mjeteve juridike


Shkrihet 1 lugë gjelle ujë 0,15 g mumje. Merrni 2 herë në ditë me stomak bosh. Kursi i trajtimit - 1 muaj.

Pini lëng oblenihovyy 0,25 filxhan 3 herë në ditë për 1 orë para ngrënies. Vaj i detit buckthorn marrë 1 lugë çaji 3 herë në ditë për 1 orë para ngrënies, jo të pijshëm. Kursi i trajtimit - të paktën 3 javë.

Pini 0,5 gota me lëng të freskët lakër 3 herë në ditë. Kursi i trajtimit - 3 nede-li. Lëng të përgatitur jo më i ruajtur se një ditë.

Lëng i patate të freskëta (të varieteteve më të favorshme të kuqe) pini 0,5 gota 20 minuta para mëngjes dhe drekë. Për juicing tubers patate kaloi dy herë përmes një mulli mishit dhe bluaj integruar, i shtrydhur përmes tul napë. Sigurisht le chenie - 1 javë. Pastaj të marrë një pushim dhe sërish 7 ditë 1 javë pini lëng.

Pini 1 filxhan të freskët supë nepodsolennoho nga patate të ziera 3 herë në ditë.

Shkrihet në 1 gotë me ujë të ngrohtë kypyachenoyi 1 lugë gjelle mjaltë gëlqere. Pini 3-4 gota në ditë për 1,5 orë përpara se të hahet.

Merrni 100 g mjaltë, 100 ml të alkoolit dhe lëng të rrepkë, panxhar, karrota. Llokoçis, tendosje përmes napë, këmbënguli në një vend të freskët të errët për 3 ditë. Pini 2-3 lugë 3 herë në ditë para përdorimit Trajtimit Shake - 5 ditë.