Metodat fryrje Trajtimi popullore


Fryrje - Bloating (stomak), për shkak të akumulimit të tepërt të gazit në zorrët. Formimi i moderuar gaz në stomak nevojshme për lëvizjen e ushqimit në zorrë dhe stomak veprim normal. Fryrje e madhe shpesh zhvillon për shkak të rritjes së proceseve të fermentimit në zorrë duke ngrënë shumë karbohidratet, sidomos fibra. Fryrje ndodh edhe ngushtimi dhe pengim të zorrët, stanjacion e gjakut në organet e barkut, dështimit të zemrës. Fryrje gjithashtu mund të shkaktohet nga sëmundje të tjera të sistemit tretës.

Kontribuoni bloating dhe të hahet sasi të mëdha të ushqimeve të caktuara: patate, fasule, qumësht dhe perime.

Simptomat. Ashpërsia dhe ndjenjë e plotësi në stomak, belching, hiccups, cramping. Për të shmangur këtë, është parë e nevojshme për të ndjekur zorrët rregullta.
Ndonjëherë gaze janë ato që merr zorrës së trashë nga zorrët hollë gatuar ushqim nuk është plotësisht, kryesisht sheqer dhe niseshte, e cila shkakton fermentimi. Ne duhet të përpiqet të bëjë më shumë lëvizje që kërkojnë të përsëritura lakimi i trungut. Nëse stacionin e gazit, duhet të kihet parasysh në të ardhmen me paraqitjen e gazit.
Mjetet juridike fryrje Trajtimi popullore

Për ata që shpesh vuajnë nga fryrje, ajo është e rekomanduar për të marrë pluhur magnez (çikë pas ngrënies). Ata gjithashtu duhet të vënë më shumë enemas nuk janë rrepkë, lakër, dhe vezë janë vetëm papërpunuara.

Kur fryrje të barkut në një kub të sheqerit pikoj 4-7 pika ukropnoho dhe vaj anise dhe hani.

Pluhur kopër lara në ushqim si një erëz, largon gazrat nga stomaku dhe zorrët.

Merrni qymyr prej drurit të djegur plep 2-4 teaspoons një ditë para dhe pas ngrënies. E njëjta gjë duhet të bëhet me vjellje.

Pini në mëngjes në një stomak bosh 1 filxhan lëng të freskët e patate. Pas marrjes lëng duhet të shkoni në shtrat 30 minuta. Një orë më vonë ju mund të ha mëngjes. Kursi i trajtimit - 10 ditë. Pastaj 10 ditë pushim dhe të përsëritur kurs 10-ditor.

Gjethet jeshile e hudhër të përmirësuar tretje dhe oreksit, janë antispasmodic në gastro-intestinale dhimbje barku, fryrje dhe enterocolitis kronike.

Imët pres hudhër, përhapur një shtresë e racës dhe e thatë. Bluaj hudhër thatë, vë në një kavanoz qelqi. Mbani mbyllur fort në një vend të freskët të errët. Merrni çikë 2 herë në ditë, pas ngrënies.

Herbs dhe tarifat

Brew 1 filxhan ujë të vluar 2 teaspoons fara kopër dhe të lënë për 1 orë. Merrni 0,3 filxhan 3-4 herë në ditë.

Merrni 3 herë në ditë për 1 filxhan infuzion të nxehtë e fara karrota, krijoj 1 filxhan të valë ujë 1 lugë gjelle fara dhe të lënë gjatë natës në një termos.

Merrni pjesë 3 kopër fruta, rrënjët calamus moçal, 4 e rrënjë sanëz, gjethe mente, 6 pjesë kamomil lule. Merrni në një infuzion të ngrohtë e 0,5-,75 filxhan 3 herë në ditë, pas ngrënies për fryrje dhe dhimbje barku zorrëve.

Hidh 1 lugë gjelle fara qimnon 1 filxhan ujë të zier, në një enë të mbyllur (ju mund të në një termos) 2-3 orë. Merrni rekomanduara 5 - 6 herë në ditë për 20-30 minuta para ngrënies 2-3 lugë fëmijët nën 6 vjet: 1 lugë çaji.

Vlim 1 lugë gjelle fara qimnon në 1 gotë me ujë për 5-10 minuta. Strain, të ëmbël. Merrni 1 lugë çaji 5-6 herë në ditë me bloating në fëmijët.

Merrni 0,5 gota e infuzionit të fara kopër 2-3 herë në ditë para ushqimit.

Hidh 1 lugë çaji fara anise 1 filxhan ujë të vluar për 20 minuta, kullimin. Pini 0,25 filxhan 3-4 herë në ditë 20 minuta para ngrënies.

Hidh 1 lugë gjelle lule kamomil 1 filxhan ujë të valë, cool, tendosje. Pini si çaj.

Hidh 1 lugë gjelle të thata lule kamomil 1 filxhan ujë të vluar, vlim për 5 minuta, të lënë për 4 orë. Merrni 2 lugë 4 herë në ditë para ushqimit.

Trajtimi mudras

Hiq bloating do të kryejnë në vijim mençur: pak gishtin e kthesë e djathtë kështu që ajo preku bazën e gishtit, e cila ishte një gisht pak presion.
Dora e majtë të mbuluar dorën e poshtme të drejtë, ndërsa thumb majtë vendoset në gishtin e madh të dorës së tij të djathtë.