Trajtimi i metodave mioziti tradicionale


Mioziti - inflamacion i muskujve, që rezulton nga lezionet infeksion, dehje, trauma, etj

Disa mjekë mendojnë se kjo mund të jetë një sëmundje autoimune. Kjo do të thotë se ajo është rezultat i një defekt në sistemin imunitar, që është mbrojtjen natyrore e trupit kundër sëmundjeve. Në njerëz të shëndetshëm, sistemi imunitar prodhon substanca të sulmonte patogjene të tilla si bakteret dhe viruset. Njerëzit me sëmundje autoimune, ka një defekt në sistemin imunitar që shkakton atë që të kthehet kundër indet e veta. Mjekët e tjerë besojnë se mund të shkaktohet nga viruse ose një kombinim i infeksionit viral dhe sistemit të dëmtuar imun.

Simptomat. Disa njerëz mund të ketë qenë i sëmurë për muaj apo edhe vite para se ajo është vënë re. Kjo është shoqëruar nganjëherë me dhimbje dhe ëmbëlsi sidomos në të rriturit. Muskujt e mëdha të hips dhe supet janë zakonisht të parat që vuajnë. Dobësi të çon në vështirësi në lëvizje, duke ngritur duart e tij dhe marrjen e lart nga të ulur ose pozitën shtrirë. Ka madje mund të ketë disa probleme me gllabërim dhe zëri mund të jetë një cilësi hundës. Depresioni dhe ankth i përgjithshëm veçanërisht tek fëmijët, është shumë e dukshme dhe mund të jetë një shenjë e sëmundjes para se ndonjë shenjë e dobësisë muskujve.
Trajtim mioziti për Popullit

Boil patate në lëkurat e tyre 3-5, të aplikuara në vend lënduar 1-2 shtresa të leckë të pastër dhe shtrydh fort. Për patate të mira të kontaktit mund të jetë para-shtrirje. Më të mbuluar me shall leshi. Si masë ftohjes patate të hequr një nga një shtresat e rrobave. Pasi patate në krahasim me temperaturën e temperaturës trupore (zona nuk është më i ngrohtë e trupit, e cila është aplikuar), të pastër atë dhe të shtypni pacientit zonë Cologne dhe ngrohur mirë. Ngrohjes kryer mundësisht jashtë natën dhe pas procedurës, izolojnë mirë, gjumë. Ndjesi të pakëndshme zakonisht shkojnë dikur, por procedura duhet të përsëritet disa partive për të konsoliduar rezultatet.

Rub melhemin natën vijim përbërje: Mix 1 vezë e verdhë veze, 1 lugë çaji terpentinë, 1 lugë gjelle uthull molle dhe fshij deri krem ​​të trashë kosi. Pas bluarje duhet të përfundojë ngrohtësisht.

Për lehtësimin dhimbje të muskujve sasi e vogël e rekomanduar pjekje sode
2 lë lakër, sapun para dhe atyre të bashkëngjitni një zonë e problemit si një kompresë, i lidhur një shami nga lart.

Herbs dhe tarifat

Ndihmë e mirë për dhimbje në muskuj fasha horsetail ose fërkim vaj të parfumuar mbi njollat ​​e lënduar:
4 e sallo pakripur ose gjalpë pakripur përziera tërësisht me 1 pjesë pluhur horsetail barishte.

Hidh 1 filxhan ujë të valë 7 g të barit të thatë Adonis pranverë dhe këmbëngulin, përfundoi, 1 orë. Pini 1 lugë gjelle 3 herë në ditë për dhimbje në nyje dhe muskujt. Çdo muaj i trajtimit të nevojshme për të bërë një pushim për 10 ditë.

Hidh 1 filxhan 70% alkool 25 g barberry leh dhe të lënë për 7 - 10 ditë në një vend të errët. Pini 30 pika 3 herë në ditë. Çdo muaj i trajtimit të nevojshme për të bërë një pushim për 10 ditë.

Kur dhimbje në muskujt e armëve dhe këmbët lulëzim thyej pidhi rinj shelg në pranverë dhe t'i zbatojnë në zonën e prekur.

Hidh 0,5 litra ujë 15-20 Physalis fruta të freskëta normal ose lëng me të njëjtën sasi të frutave ose 20 g fruta të thata, të sjellë një çiban, ngrohjes për ngrohje ose ujë dush të ulët për 10 - 15 minuta dhe të lënë të ftohtë. Merrni 0,25 gota 4 - 5 herë në ditë para ushqimit. Çdo muaj i trajtimit të nevojshme për të bërë një pushim për 10 ditë.

Hidh 1 lugë gjelle e buds ose gjeth shelg 1 filxhan ujë të vluar, të lënë për 1 orë dhe pini 1-2 lugë 5-6 herë në ditë.

Thata, pluhur leh shelg derdh vodka në një raport prej 01:20, të zier në një banjë me ujë për 30 minuta, cool, tendosje. Pini 1-2 lugë 3-4 herë në ditë.

Buds Pound shelg përzierje me gjalpë në një raport 1: 1. Vaj rubbed në pika të lënduar.