Trajtimi i mjeteve juridike drithërat popullore


Këpucë të hapura që duket aq i mirë në këmbë, dhe më e rëndësishmja jep atë të marrë frymë, pa mëshirë fshij lëkurën. Puna me një lopatë ose shat lë gjurmë në duar si blisters.

- Pse calluses?

- Calluses formuar në vende ku ka fërkime - një reagim mbrojtës i lëkurës. Drejtim­shembull, ata janë shpesh në­pasojë e gabuar zgjedhur '­çizme tion - në qoftë se ajo është­afër ose, anasjelltas, shumë e madhe (këmbë shkon). Dhe ndërsa kripë­mo skohospodarskyh punë­ash në duart e tij formuar nga përdorimi i Ann­trumentiv kur lëkura nuk siguron.


- Fresh mo më e dhimbshme­sol. Çka në qoftë se ai vetëm u shfaq?

- Zona e prekur pari bëhet e kuqe dhe pastaj utvoryuyet­të një flluskë e mbushur me lëngje­tion. Kjo në asnjë mënyrë nuk mund të shpuar ose ZRI­zaty, sepse mëngjes i freskët mund të merrni një infeksion apo virus, florën bakteriale të lidhur, dhe pastaj në mënyrë të pashmangshme wana­tion dhe qelbëzim i vendit. Kur misri i freskët duhet të bëjnë sapun ose bashkë­dush dovu, pas së cilës­vazhdoj misri, vaj salicili ose djeg atë­Shtëpi dhe për të mbrojtur të Months plagë­Ky patch. Do të ndihmojë dhe bashkë­Loew dush që bëj anestezinë misër. Nëse këto fonde nuk është në dorë, ju mund të përfitojnë­Xia gjethe delli lë në­vënë në vështirësi letër aloe prerë në gjysmë apo fetë Do­Mona.

Ka metoda tradicionale kur misri i freskët lyhet bashkë­com ose onions vënë onions pjekur. Mund rubbed­ju hekura djathë në makinën­toplynu, të përfundojë deri këtë rrëmujë në napë dhe të aplikojnë në HVO­vend roho. Patate në masë heq dhimbjen dhe vepron si protyza­agjent inflamator. Dhe pas këmbëve rasparte në ujë me sapun, bashkëngjitni mundin për­hudhër hornutu në napë masë. Shumë të mira të bërë blisters banjë me kamomil supë, pastaj lyej­ju lëkurës ndonjë krem ​​yndyrë.

 Patate në masë heq dhimbjen dhe vepron si një agjent anti-inflamator.

- Çfarë duhet të bëni me calluses vështirë?

- Metodat tradicionale nuk janë më të marrë së bashku. Në fund të fundit, lëkura e vështirë me striae­jen se, si një rrënjë, rritet në lëkurë në një thellësi prej 1 - 5 mm, dhe proc jashtme­DURY nuk kanë efekt. Në raste të tilla, përdoret edhe cryodestruction (vymoro­Përtypet duke përdorur azotit të lëngshëm). Më të aplikimit të dobishme­keratoplastychnyh e ointments të veçanta.

Për të zbutur lëkurën mbi blisters të vjetëruara, të cilat duhet­ditë bëni dush të nxehtë për 10- 15 minuta, pastaj dy­rezhno shuaj shtuf misri.

Por para se ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Shpesh ndodh që maskaradat nën maskën e kallo vulgare lez se w­tavan në thembra dhe shuplakat

- Procedurat Pastaj kërcëllimë­ith vetëm kontribuojnë në rritjen e saj dhe përhapjen.

Nëse një person është i prirur për formimin e blisters, ajo duhet të i kushtoj vëmendje të vitaminës A (të themi, fshij atë mbi­vend hrubili për të marrë të brendshme­rishno) dhe Mbani lëkurën e këmbët dhe duart

- Moisturize, pom'yakshuva­ju balms të veçanta që kanë efekt anti-inflamator, të trajtuar calluses dhe të çara të zbutur lëkurën i përafërt

Si një prej kushteve për formimin e fshikëza është pitly­Lajmi i lëkurës, shki spërkatën­këmbët py dhe duart e fëmijëve të zakonshëm­pluhur choyu. Dhe për të punuar me përdorime mjet­që doreza - gome apo indet­nynni. Këpucët duhet të jenë të zruch­atë për ndeshjen gjatësia, trashësia, rritet.