Trajtimi i mosmbajtjeje urinar zaobamy popullore


Urinar mosmbajtjeje - urinimit të pavullnetshëm në mungesë të urinimit. Sapolindur nuk mund të mbajë urinën, mosha e vjetër, ky problemi shpesh lind përsëri.

Në gratë, muskujt e mitrës dhe katin e legenit të bëhet më i dobët me moshën. Kjo ndryshon kënd në të cilin uretrës kalon (tub që shkon nga fshikëza), e cila kontribuon për mosmbajtjeje urinar.
Mosmbajtjeje urinar mund të jetë në një tension që humbja e paqëllimshme e urinës gjatë veprimit - të tilla si kollitjes, teshtitjes, dhe heqjen - që të vënë presion mbi flluskë ndër urinar.
Së fundi, fshikëz përmes del nga shtrati shpeshta gradualisht humbet tonin dhe të humbasin ndjeshmërinë të fryhen, dhe humbet aftësinë e saj për të kontraktuar dhe të dëbuar urinës si mbushje si ajo ndodh në njerëz të shëndetshëm. Urinës fillon të rrjedhë spontanisht, pa qenë subjekt i kërkesës së pacientit, dhe atëherë ajo është e vështirë për të shkuar në tualet në kohë.
Para kërkon urinim të shpeshtë dhe shumë të pakontrollueshme dhe mund të shkaktojë gurë fshikëz.

Faqja mjeteve juridike

Në mëngjes në një stomak bosh pini 1 gotë me lëng të freskët karrota.

Merrni 3-4 herë majë të përditshme e pluhur psyllium.

Duhet të përjashtohen nga dieta e shalqi, selino, rrush, trangujve dhe ushqime të tjera që kanë diuretik.

Herbs dhe tarifat

Hidh 1 lugë gjelle e lë gjethe delli 1 filxhan ujë të valë. Insistojnë, përfundoi, 1 orë, ikjen. Merrni 1 lugë gjelle 3-4 herë në ditë 20 minuta para ngrënies

Hidh 1 lugë çaji copëtuar herbs Yarrow 1 filxhan të valë ujë, avull për 1 orë. Pije Daily 0,5 gota 2-3 herë në ditë para ushqimit.

Hidh 40 g Salvia officinalis bar të thatë 1 litër ujë të vluar, të lënë, utkutav 1-2 orë. Merrni 0,5-1 filxhan 3 herë në ditë.

Hidh 3 lugë çantë Shepherd barishte s 2 gota ujë të vluar, të lënë për 3-4 orë në një termos. Pini 4 doza të 0,5 gota e ushqimit.

Mix pjesë të barabartë të barishte Wort dhe centaury bar Shën Gjonit. 1 lugë çaji i përzierje pour 1 filxhan ujë të valë. Pini 2 gota në ditë. Kursi i trajtimit - 2-3 javë.