Mjekimi shtrihen lidhjes mjetet juridike popullore


Lidhje të na lejojë të lëvizë pjesë të ndryshme të trupit dhe për të mbajtur skelet në linjë. Një lot i pjesshëm ose ndrydhje ndodh kur nyje shumë e fortë, jo specifik të lëvizjeve të përbashkëta (vjeshtë, etj).
Kyçin e këmbës ndrydhje më të zakonshme. Kjo ndodh kryesisht në këmbë pidvertan në tokë të pabarabartë ose në vjeshtë në anën kur këmba është e fiksuar dhe nuk mund të kthehen pas këmbës (për shembull, skiatorë).

Simptomat. Në kohën e lëndimit duket dhimbje të forta në të përbashkët. Lëvizja në të përbashkët kufizuar ashpër për shkak të dhimbjes në rritje. Në ekzaminimin atje ënjtje dhe zbutur konturet e përbashkët. Lëvizja në të përbashkët janë të mundshme, por e dhimbshme.
Metodat alternative dhe tradicionale të trajtimit
Faqja mjeteve juridike


Kur sprains dhe Zhvendosjet bëjnë aplikimin e patate të para. Edhe më mirë përzierje patate të papërpunuara
lakër të freskët apo i kripur dhe qepë integruar me sheqer, llokoçis në balta dhe të bëjnë një rimbursim për një natë. Clay holluar qumësht kosi ose urinë.

Sillni në vlim për ngrohje të ulët në yndyrë të kafshëve hudhër, njëpasnjëshëm në qull me miell misri, dhe i grirë eukalipt gjethe të freskëta, thahet këtë peshë dhe fshij në lëkurë për të eleminuar inflamacion.

Clear qepë me madhësi 1 të mesme dhe përzierje me 2 teaspoons e sheqerit. Aplikoni një kompresë të kësaj përzierje në vendin e dëmtuar.

Slurry është përgatitur 7-10 karafil të hudhër, shtoni 0,5 litra musht molle ose uthull vere dhe 100 ml vodka, insistojnë në një vend të freskët të errët për 2 javë, herë pas here lëkundje përmbajtjen, ikjen, shtoni 15 - 20 pika vaj eukalipt, përzierje mirë. Përzierje në nyje dhimbshme si një kompresë.

Garzë ngopura palosur në disa shtresa, ose infuzion të ftohtë peshqir të hudhër, shtrydh në lëng i 1 limoni garzë dhe aplikuar në të përbashkët të dhimbshme. Mbani paketë derisa ajo warms në temperaturën e trupit. Pastaj të përsëritur procesin me infuzion të freskët të ftohtë deri sa të vijnë lehtësim.

Gjatë moleno verës të bëjë fasha rastolchennoy gjethe elderberry papërpunuar. Ndrysho fashë 3 herë në ditë.