Trajtimi i mjeteve juridike popullore grykët


Grykët - inflamacion i bajamet (mihdalinah infeksion), kryesisht shije. Nuk janë grykët kronike dhe akute (angina). Acarimin e shpeshta të grykët mund të çojë në çrregullime të zemrës, shfaqjen e dhimbje në joints. Grykët në fëmijët është më e zakonshme. Grykët kronike shkaktohet nga angina korrente apo infeksionet akute të fëmijërisë.

Simptomat. Dhimbje në fyt, siklet, mu në vesh, ndonjëherë fryma. Ethe shpesh zgjatur ulët të keq natën, dhimbje koke, dobësi, ulur performancën.

Faqja mjeteve juridike

Inflamacion kronik i bajamet tek fëmijët marrin freskët lë nënën dhe njerka, tre larë, pres, shtrydh lëng duke shtuar sasi të barabartë të lëng qepë dhe verë të kuqe (ose raki i holluar 1 lugë gjelle e 0,5-1 filxhan me ujë). Përzierje është vënë në frigorifer para se të përdorimit për të shkundur. Merrni 3 herë në ditë për 1 lugë gjelle, holluar me 3 lugë ujë. Ky mjet operon antibiotikët më të sigurta, dhe sasia e alkoolit marrë minimal.
Për trajtimin e grykët dhe i lënduar fshij fyt 1 filxhan panxhar të papërpunuara, shtoni 1 lugë gjelle uthull, të këmbëngulin, shtrydh lëng me uthull dhe shpëlarje gojën tuaj, fyt dhe gëlltitje pak (1-2 lugë).

Kryerja bajamet hudhër të ujitjes. Shtrydh disa lëng të freskët hudhër dhe të aplikojnë atë në majë të gishtave tuaj dhe shpifjeve këtë lëng bajamet. Pas kësaj procedure mund të përsëritet infuzion të Propolisi. Ky është një mjet shumë efektiv. Ajo duhet të mbahet mend se lëng i hudhër duhet të zbatohet me kujdes, pasi e holluar atë pak ujë të zier.

Merrni 4-5 karafil të hudhër me melchennyh dhe 2 lugë të thatë sherebelës pluhur barishte, i hedh 1 litër ujë të vluar në një enë të mbyllur në një banjë me ujë të vluar për 15 minuta, ftohur në temperaturën e dhomës për 45 minuta, kullimin. Merrni 0,25 filxhan 3-4 herë në ditë dhe shpëlarje fyt infuzion çdo 30 minuta.

Një dhimbje të fytit në një gotë me ujë të zier të ngrohtë Hidh 0,5 lugë pjekje sode dhe kripë dhe të shtoni disa pika të jodit. Ky lëng për gargarë zgjidhje. Dhimbja mund të zgjasë 1 ditë pas shpëlarje.

E pra enët e përgatitura shtrydh në lëng nga aloe lë 1. Bimët Mosha duhet të jetë të paktën 2 vjet. Pini lëng 1 lugë çaji 1 në ditë - në mëngjes në një stomak bosh. Kursi i trajtimit - 10 ditë. Pushim - 1 muaj. Nëse grykët përsëri, në një tjetër 1 trajtim

Cook në një të vogël dredhkë e vjetër e verës lë 20 me pak kripë dhe shpëlarje
fyt kjo zierje nxehtë. Ky mjet i ndihmon për të eliminuar fryma e keqe.

Vajguri ngroh paraprakisht, njomet leckë në të, me kujdes të shtrydh dhe të mbyllë qafën e tyre. Më rrinte shtrirë i lartë apo edhe shall leshi. Mbajeni këtë paketë aq kohë sa të jetë e mundur. Një seancë ndonjëherë është e mjaftueshme për inflamacion kaluar.
Kujdes Për fëmijët, kjo metodë është e kundërindikuar.

Shtupë Grease bajamet pambuku ngjyhet vaj pishe, 4-5 herë në ditë (çdo 5-6 orë). Kursi i trajtimit - 2-3 ditë. Efekti do të rritet në qoftë se në të njëjtën kohë me bajamet vajosje futur në secilën vrimë hunde 1 rënie të naftës. Mund të ketë siklet, por ata do të marrë 5-10 minuta.

Brew 1 filxhan ujë të valë 3-5 buds karafil (erëz), të lënë për 2 orë. Pije infuzion apo të gjitha përnjëherë, ose 0,25 gota. Procedura mund të kryhet 1 herë në vit si trajtimin dhe parandalimin e objektivave.

Grykët kronike përditshme lyej bajamet Palatine lëng aloe të përzier me mjaltë natyral në raport 1: 3 për 2 javë. Në 2 javët e ardhshme lyej një ditë. Kjo procedurë është e rekomanduar me stomak bosh.

Hidh 0,5 litra alkool 3 Ficus madh i freskët grimcuar lë dhe të vënë në një vend të ngrohtë për 10 ditë. Bëni një kompresë në fyt në fazat e hershme të sëmundjes, dhe në rastet më të rënda, lyej në fyt nga brenda gjatë natës. Kursi i trajtimit - 3-4 ditë.