Të përzier dhe të vjella metodat tradicionale e trajtimit


Të përzier dhe të vjella janë simptomat e sëmundjes themelore, jo një sëmundje specifike.
Të përzier është ndjesi që stomaku dëshiron të zbrazin veten, ndërsa të vjella është një akt i zbrazjes së dhunshme stomakut.
Ka të përzier dhe të vjella kryesisht me helmimit me ushqim dhe sëmundje të zgavrën e barkut.

Ka shkaqe të shumta të përzier dhe të vjella. Këto simptoma mund të shkaktohen nga sa më poshtë:
helmim alkool, monoksid karboni dhe helmet tjera në toksemisë fillim shtatzanise, me lezionet e sistemit nervor qendror, sëmundjeve akute infektive.

• Nëse të përzier shkaktuar nga emocione të forta, stresi, fenomenet negative, është e nevojshme për të rritur leshi pambuku hundë ngjyhet në një zgjidhje të amoniakut, e vënë pilula jod gjuhën Validol, të marrë 10-15 pika të karamele mente tretësirë ​​holluar në ujë 1 lugë gjelle. E mirë për të marrë jashtë në ajër të pastër. Nëse vjellje e vazhdueshme dhe të vjella duhet të kërkojnë kujdes mjekësor.

• Nëse vjellja ndaluar alkooli helmim nuk e bëjnë. Pas ndërprerjes së vjellje pacientit mund të jap kafe të zezë me limon, kreu i hedh ujë të ftohtë.

• toksina helmimi nevojë urgjente për të nxitur të vjella të hequr nga helm e trupit. Me helmimit të fortë duhet të stomakut Lavage.


Faqja mjeteve juridike

• të përzier dhe të vjella në shtatzëni është e rekomanduar për të ngrënë më shpesh, por ngadalë. Për mëngjes, pi vetëm një lëng të vogël ëmbël ose ujë me limon dhe i krisur janë.
• të përzier në xhenxhefil shtatzënë hekura dhe të shtoni në gjellë.
• Shkrihet 1 lugë çaji sode buke në 1 gotë me ujë të pijshëm të përzier.
• Hidh në kripë vodka, llokoçis dhe pini. Pastaj të pini lëng portokalli.
• Pini lëng patate të freskëta për të 0,2-0,5 lugë gjelle përpara se të hahet.
Well për çaj jeshil vjellje.

Herbs dhe tarifat

Merrni 1 lugë gjelle e lë karamele mente, pour 1 filxhan ujë të valë për 2 orë, të marrë 1 lugë gjelle 3 herë në ditë.

Vlim 1 lugë çaji fara kopër në një gotë me ujë të I, të pranojë të përzier origjinën stomakut.

Merrni 4 lugë copëtuar thatë Grand balm, i hedh 1 filxhan ujë të nxehtë. Insistojnë 4 orë. Merrni 0,5 filxhan 4 herë në ditë para ushqimit.

Merrni 2 teaspoons shikojnë trigjethësh, pour 2 gota ujë të ftohtë, të lënë për 8 orë. Merrni brenda natës për të stimuluar tretje të përzier.