Mjetet juridike osteomielit Trajtimi popullore


Osteomielit është një sëmundje infektive inflamatore e kockave. Zakonisht ajo është e lidhur me infeksion në pjesë skeletore të trupit dhe organet. Fibrave të muskujve janë oksigjen dhe ushqyesve nga enët e gjakut që janë në dhe rreth muskujve.
Nuk janë indet e qetë dhe poperechnopolosatuyu muskujve. Muskul Smooth formon muskujt e pavullnetshme, membrana e muskujve organet e brendshme uritur, muret e enëve të gjakut dhe kështu me radhë. D.
Lëvizjet e muskujve të ndodhë reflexively dhe nuk janë të kontrolluara nga ndërgjegjes.
Muskujt hulli e muskujve rozzuyut skeletik. Ata ofrojnë lëvizjet e sistemit skeletor. Në njerëz, ka më shumë se 600 muskujt skeletore. Ata janë bashkangjitur për të kockave dhe muskujve tjera dhe lëkurës. Lëvizjet e këtyre muskujve janë subjekt i kontrollit të ndërgjegjshëm.
Fibrave të muskujve skeletik janë të grupuara në tufa. Disa bundles së bashku formojnë muskujve. Muskujt e jashtme të mbuluara me një shtresë të pëlhurave të dendura të qetë - tabelë që mund të shkojnë përtej muskujve, pjezë formimin. Muskujt skeletore janë të bashkangjitur në periosteum drejtpërdrejt ose përmes pjezë.
Një vend të veçantë është e muskujve të zemrës. Ai përbëhet nga kardiak indeve të muskujve hulli dhe të reduktuar në mënyrë spontane.

Rezistenca e reduktuara kockave të infeksionit është i ndikuar nga disa faktorë: kirurgji mbi kockat, diabeti, artriti reumatoid dhe mosha e vjetër dhe lodhje.

Infiltrimi e indeve të eshtrave, bakteret shumohen dhe të përhapet në zgavrën qendrore ku palcën e eshtrave. Infeksioni depërton edhe në shtresat e dendura të kockave. Me zhvillimin e inflamacionit ndodh në kockë përreth ënjtje të indeve. Në enët e vogla të gjakut që ushqejnë e kockave, mpiksjen e gjakut. Si rezultat i mungesës së oksigjenit dhe ushqyesve të kockave vdes indeve.
Simptomat. Në zonat e shkatërrimit të kockave mund të përjetojnë dhimbje të mprehtë, rëndë nga lëvizja, ënjtje të indeve përreth. Rritet temperatura e trupit.
Metodat alternative dhe tradicionale të trajtimit

Pacientët hapësirë ​​taksë gatuar kashtë tërshërë ose bëni këto vende fasha me një zierje e kashtë tërshërë.

Lule të thata ose buds e jargavan normale (purple) lart për të mbushur kuart), pour vodka dhe të lënë për 8-10 ditë. Me infusions duhet të bëjnë kompresa në zonën e prekur dhe të marrë 30-40 pika 2-3 herë në ditë.

Mblidhni ndarëse pjekur kernelit arra (keni nevojë për të ndarë arra 2-3 kg), pour vodka dhe të vënë në një vend të errët për 2 javë për të marrë nuancë të errët ngjyrë kafe, tendosje dhe pini 1 lugë gjelle 3 herë në ditë për 20 ditë . Nëse kjo dhimbje vazhdon, ju duhet të bëni një tjetër grumbull të infusions dhe të përsëritur trajtim.

Pour 1 litër vodka ose alkool 30 fruta copëtuar arre papjekur, të lënë në diell 14 ditë dhe të bëjë tinctures fasha në zonën e prekur.

Lyej spote lënduar aloe lëng.