Metodat prostatitis Trajtimi popullore


Prostatitis, ose inflamacion i gjëndër prostatës, është origjina e inspektimit.
Shpesh infeksioni hyn gjëndër nga uretrës.
Inflamacion mund të kontribuojë në zgjerimin e prostatës në hyperplasia mirë. Evoluojnë prostatitis maj në të rinj dhe të moshës së mesme. Kushti mund të jetë i komplikuar nga formimi i abscese, Infeksionet përhapur përmes qarkullimit të gjakut në të gjithë trupin (sepsë ose septicemia) ose bllokim të traktit urinar.

Simptomat. Në prostatitis mund të jenë dhimbje në organet gjenitale dhe anusit, shpesh kërkojnë papërmbajtshëm për të urinoj, vështirësi urinimi, dhimbje në të ulët mbrapa dhe shkarkimi nga uretrës.
Në periudhën akute të infeksionit mund të përjetojnë ethe dhe të dridhura.

Faqja mjeteve juridike

Hani natën para se të shkojnë në shtrat në një kokë të vogël qepë të freskëta.

Muzik 300g pjesë e bardhë e leeks, pour 0,6 litra verë të thatë të bardhë, shtoni 100 g mjaltë atje dhe të gjithë tërësisht llokoçis. Përzierje të insistojnë në një vend të freskët të errët për 10 ditë. Përmbajtja tronditur periodikisht. Pas skadimit të tendosje përzierje infuzion. Merrni 2 lugë 3 herë në ditë para ushqimit.

Një efekt i mirë terapeutik i ekstrakt Propolisi ofron, e cila është prodhuar nga avullimi 40 g Propolisi në 200 ml 96% alkool. Nga kjo ekstrakt 0,1 g dhe 2 g kakao gjalpë i bërë qirinj dhe injektuar ato në rektum 1 kohe e në ditë në mbrëmje. Trajtimi përbëhet nga 2-3 kurse 30-ditore të intervale 1-2-mujore ndërmjet tyre.

Merrni një bandë e majdanoz, 4 -6 karrota pa zarzavate. Pres majdanoz dhe karrota dhe kjo është si një pjatë e dytë.

Me një rritje të prostatës dobishme hani sallatë me gjethe lakër, në krye rrepë, spinaq dhe domate.

Në sëmundjet prostatitis aplikuar polen. Mirëmbajtja dozë prej 10 g polen një dozë ditë ngarkim - 30 gram polen në ditë. Polen është marrë më mirë në mëngjes për 10 - 15 minuta përpara se të hahet. Ju dhe ushqimi, por në çdo rast gjatë natës ose natën vonë. Kursi i trajtimit - 1 muaj, 1 muaj pushim. Për vitin për të kryer 4-6 kurse.

Merrni 400 g luleshtrydhe, dardha gjysmë vështirë, 1 banane e pjekur, 1 lugë gjelle maja që bën birrë. Shtrydh lëng nga luleshtrydhe dhe dardha. Vendin lëng tuaj, banane dhe maja në mikser dhe përzierje deri qetë. Merrni 1 filxhan i përzierje 3 herë në ditë para ushqimit.

Mix 1 lugë gjelle e polenit me 1 filxhan kos. Marrë 3 herë në ditë. Kursi i treatment-- 1-2 muaj.

Prostatitis Trajtimi