Metodat reumatizmi tradicionale të trajtimit


Ethet reumatike - një sëmundje inflamatore e çrregullimeve të lidhura me infeksion streptokoksike. Duket dëme kryesisht të përbashkët dhe defekte të zemrës për të formuar. Sëmundja ndodh me acarimin, e cila është zakonisht 2-3 javë fyt ose fyt e para apo i lënduar.

Simptomat. Pas 1-2 javësh shërohet nga një fyt i lënduar zhvilluar ethe (38-39 ° C), artrit akute. Nuk është shumë e dhimbje në nyje, pacienti humb oreksin, ndjenja e dobësisë.
Një manifestim i etheve reumatike dhe sëmundje reumatike të zemrës mund të jetë - humbja e zemrës

Faqja mjeteve juridike

Pritini 3 qepë të mëdha peeled dhe kuzhinier në 1 litër ujë për 15 minuta, kullimin. Merrni 1 filxhan supë në mëngjes, pas zgjimit, dhe natën para se të krevat, në trajtimin dhe parandalimin e etheve reumatike.

Njëpasnjëshëm në qull me miell misri qepë të freskëta të zbatohet për pacientët nyje për 20-30 minuta 2-3 herë në ditë.

Hekura 1 kg patate të para (mundësisht i kuq). Bëni një diçka e pakuptueshme dyfishtë leckë liri në qull me miell misri e saj mes-patate, të bëjë, të përfundojë zonën e prekur. Në krye të mirë kravatë diçka të ngrohtë. I mbuluar batanije pacientit brenda natës. A pako në ditë. Në të njëjtën kohë çdo ditë në natë për të marrë 5 pika tar Aspen dhe 50 ml 50% vodka. Pini për 1,5 misya-ca. Ajo është përdorur në sëmundjet reumatike.

Efekti mirë është një kombinim i natyrë patate patate papërpunuara futje lëng të paktën 0.5 kupash në ditë. Kursi - 1 muaj, nganjëherë për sigurimin e kurseve të përsëritur të trajtimit pas pushimit një jave.

Cook supë me lëkurat patate, pije atë dhe të vënë kompresa në zonën e prekur.

Herbs dhe tarifat

Hidh Wort 1 filxhan ujë të ngrohtë 10 g barishte Shën Gjonit, vlim për 30 minuta në ngrohje të ulët, i ftohtë dhe tendosje. Merrni 0,3 filxhan 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Nuk Shitore për Leu-3 ditëve të.

Hidh 1 lugë gjelle shporta tansy lule dhe 1 filxhan ujë të valë. Insistojnë, përfundoi, 2 orë, tendosje. Merrni 1 lugë gjelle 3-4 herë në ditë 20 minuta para ushqimit për reumatizma. Jashtme përdorur shporta lule infuzion dhe ekstrakt barishte në formë të banjot ngrohta dhe fasha.

Shishe litër mbushur me hala pishe të freskëta të majit, për të mbushur deri në të lartë alkooli 56%, të lënë në një vend të ngrohtë për 21 ditë. Merrni 8 pika në sheqer 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Kursi i trajtimit - 5-6 muaj.

Hidh 4 lugë selino (gjethet dhe rrënjët) 0,5 litra ujë dhe kuzhinier deri ka 1 filxhan, thahet. Pini një pjesë të ditës.

Acupressure

Kur dhimbje të përbashkët është e dobishme për të bërë acupressure.
Ndikimi pikë duhet gisht tregues lehtësisht, por vazhdoi të 7 minuta. Masazh kryhet në të dy duart.


Trajtimi i mençur

Në dhimbje reumatike mund të aplikoni që gishti i mençur pak e majtë të tij dhe e prek me gisht unazë e djathtë; Sa për gishtin e vogël të djathtë gisht unazë dore të dorës së tij të majtë. Në të njëjtën kohë lidh gishtin e mesëm e të djathtën me gishtin tregues të dorës së majtë dhe me gishtin e mesëm të dorës së tij të majtë me gishtin tregues të dorës së tij të djathtë. Thumbs larg.