Metodat popullore trajtimit angina


Angina - është siklet gjoks që ndodh kur ulur nivelin e oksigjenit në muskujt e zemrës. Në shumicën e rasteve, mungesa e furnizimit me gjak për shkak të ngushtimit të arterieve koronare për shkak të arteriosklerozës.

Zakonisht ndodh gjatë përdorimit, stres të rënda emocionale, ose pas një vakt të rëndë. Gjatë këtyre periudhave, muskujve të zemrës ka nevojë për më shumë oksigjen në gjak se arteriet koronare ngushtuar mund të dorëzojë. Angina zakonisht zgjat nga 1 deri në 15 minuta. Ne duhet të vënë një tabletë nitroglycerin nën gjuhë. Nitroglycerin relakson enët e gjakut dhe ul presionin e gjakut. Rest dhe nitroglycerin zvogëlon kërkesën e muskulit të zemrës e oksigjenit që ju lejon për të hequr pectoris.

Simptomat. Dhimbje gjoksi ose zemra. Dhimbje ndodh papritmas, zgjat nga disa minuta deri në një orë e gjysmë, mund të rrezatojë në krahun e majtë, shpatullat, qafën ose nofulla. Personi në cakut pacientit, pikëza ballin djerse të ftohtë të vepruar.
Metodat alternative dhe tradicionale të trajtimit

Për të parandaluar zhvillimin e sulmit në zemër me paraqitjen e dhimbje në zemër rekomanduar gëlltitur gjithë i vogël karafil peeled hudhër. Do të thotë se një herë, ajo mund të marrë në mungesë të nitroglycerin në dorë.

Clear 1 kreu i hudhër dhe derdh 2 gota e supë pule të fortë. Vlim për 15 minuta. Shtoni 2 pako e majdanoz, vlim 3 minuta. Ikjen supë, hudhër fshij dhe majdanoz. Llokoçis në supë dhe pini 30-40 minuta para ngrënies.

Hudhër të mesme peeled, grimcuar në qull me miell misri, vë në një kavanoz qelqi, pour 1 filxhan vaj luledielli i parafinuar, vendin në frigorifer dhe le të qëndrojë gjatë natës. Merrni një limon, preu të lartë, shtrydh 1 lugë çaji lëng limoni dhe derdh një lugë gjelle. Ka edhe të shtoni 1 lugë çaji gjalpë hudhër, llokoçis vaj hudhër përgatitur si më poshtë. Clear 2 kokat hudhër shumë i freskët, i copëtuar imët dhe grimcuar tolkushkoy druri. Dele përzierje në një kavanoz qelqi, derdh vaj perimesh (rreth 0,5 gota) dhe përzierje tërësisht. Mbani bankë në diell për 10 ditë, 2-3 herë në ditë përzierjen përmbajtjen. Pastaj me kujdes filtër të naftës, shtoni 1 pikë glicerinë pastruar (në dispozicion në barnatore) dhe zhvendoset në një shishe të errët ngjyrë me tapë qelqi terren. Shitore në frigorifer. Merrni 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Kursi i trajtimit - nga 1 deri 3 muaj, pastaj pushim 1 muaj dhe përsërisin kursin.

Drop 5-6 pika vaj pishe në një lugë sheqer. Merrni në 1 në ditë.

Kur dhimbje në zonën e zemrës fshij 10-12 pika vaj pishe.

Mix 5 krerët e hudhër, njëpasnjëshëm në qull me miell misri, 10 limon pure dhe 1 litër e mjaltë, vë në bankë dhe të lënë për 1 javë. Merr
4 teaspoons 1 në ditë për 20-30 minuta para ngrënies. Nuk duhet ngadalë në mes doza çdo lugë 1 minutë hapësirë ​​ndërmjet. Kursi i trajtimit - 1,5-2 muaj.

Mix 200 ml vaj ulliri dhe grurit vodka. Përzierje pini 50 ml 3 herë në ditë për 3 - 4 javë me gulçim.