Faringjit metoda tradicionale e trajtimit


Faringjit - strep fyt është zakonisht një infeksion viral apo baktere patogjene. Infeksionet bakteriale janë nganjëherë më vështirë se viral.
Një arsye është infeksion bakterial Streptokoku. Fyt strep ndodh më shpesh tek fëmijët.
Streptokokut faringjit - një infeksion fyt, i njohur si "fyt strep". Nëse infeksioni nuk trajtohet fyt strep mund të japin komplikime të tilla si sulmi reumatike ose glomerulonefriti poststreptokokovyy.

Simptomat. Simptomet e faringjit është një dhimbje të fytit dhe ënjtje, të dridhura, ethe, dhimbje koke dhe kollë. Infeksion strep fyt është gjithashtu e shoqëruar nganjëherë me dhimbje të barkut.

Faqja mjeteve juridike

Gargarë me lëng patate të freskëta ose thith patate me avull.

Fresh zhvishem hudhër dhe pres imët. 0,5 gota e hudhër gatuar vënë në një tenxhere smalt dhe të mbushur me hikërror freskët (errët) mjaltë. Honey duhet të mbulojnë tërësisht hudhër. Pastaj të vënë në tenxhere në një zjarr të vogël dhe ngrohjes, nxitje të vazhdueshme, për rreth 20 minuta derisa të gjitha shkrin hudhër. Dërgo një pak i ftohtë nën kapuç, dhe pastaj të vënë në zjarr dhe vazhdimisht të ndërhyjë për të mos shurup djegur. Ky shurup mund të shtoni pak ujë të distiluar ose të shkrihet. Shurup filtruar ruajtur në frigorifer. Merrni kollë, fytit, grykët dhe faringjit: fëmijë - 1 lugë çaji të rriturit - 1 lugë gjelle çdo orë në shërim të plotë.

Hudhër bluaj në një gjendje të pulpë, i hedh 1 litër verë ose uthull molle, të këmbëngulë në një vend të freskët të errët për 2 javë, herë pas here lëkundje përmbajtje filtri. Në 1 filxhan infuzion shpërndajë 0,5 lugë kripë. Gargarë infuzion 2-3 herë në ditë deri në shërim të plotë.

Lyej infuzion amygdala e Propolisi. 1 prej 10% etanol ekstrakt i Propolisi të përziera me 2 pjesë glicerinë apo gjalpë bukuroshe. Përdorni për të lyej muret posteriore te faringut në faringjit kronike dhe të dhimbshme pikat ulcerative stomatiti. Ju gjithashtu mund të futur në hundë në rinitit kronike.