Fibroids mitrës metodat e trajtimit tradicionale


Fibroids e mitrës (fibroids) - fibroids mitrës janë tumoret beninje që ndodhin në mitër (mitrës). Edhe pse ato përmbajnë të njëjtat fibrave muskulore të lëmuara si murin e mitrës (myometrium), ata shumë herë më të dendur se myometrium normale. Fibroids mitrës janë zakonisht të rrumbullakët ose formë gjysmërrethor. Vërehet në 15-20% të grave të moshuara se 30 vjet, por është edhe në një moshë më të re. Zhvilluar si rezultat i çekuilibër hormonal në trup. Pas menopauzës, fibroids zakonisht zvogëlohet në madhësi, ndonjëherë plotësisht zhduket.

Simptomat. Më të zakonshme simptomë - menstruacioneve të rënda dhe të zgjatur, gjakderdhje mitrës janë të mundshme në periudhën intermenstrual. Ndonjëherë sëmundja është asimptomatike.
Kur fibroids mitrës duke përdorur një zierje e tërë luleshtrydhe bimore. Hidh 1 lugë gjelle copëtuar luleshtrydhe bimore 1 filxhan ujë të vluar, të mbështjella, 3 orë dhe tendosje. Merrni 0,3 filxhan 3 herë në ditë.
Çdo ditë, në një stomak bosh të marrë 0,5 gota me lëng të marra nga patate të papërpunuara (në qoftë se pacienti nuk kishte njësi të submukoziyh dhe të reduktuar aciditetin e stomakut). Trajtim nga qershori 1 janarit muaj për të pirë lëng, të marrë një pushim për 7 - 10 ditë, të përsëritur kursin përsëri, të marrë një pushim dhe të përsëritur normë mujore.

Plotësoni një termos 1 lugë çaji tharë lule patate 1 filxhan ujë të valë, termos të ngushtë në 5-10 minuta dhe të insistojnë lule 4-5 orë. Pini 3-4 herë në ditë 30 minuta para ushqimit për 0,25-0,5 qelqi. Trajtimit kurs 1 muaj përmendore në 1-2 muaj. Përveç kësaj, është e nevojshme për të pastruar periodikisht trupin me "patate" ditë, duke përdorur kryesisht lëng patate, ujë patate, patate e pjekur.

Dukën majat e karrota, të freskëta apo të thata, brewed me ujë të vluar: 2 grushta krye për 1 litër ujë të valë. Mbush per 30 minuta. Pini derisa të ndalet gjakderdhje.

Kur fibroids dhe llojet e tjera të tumoreve, duke përfshirë tretësirë ​​malinje e aplikuar e lë të tërfil (Arum, Alokaziya). Pasi në fabrikë do të jetë fletë katërt, dhe më e gjethet e vjetra fillojnë të thatë dhe vdes, ajo duhet të jetë prerë me kujdes së bashku me rrjedhin, pa pritur që ajo të thahet plotësisht. Pres letër dhe shtoni 100 ml 70% alkool - kështu që ajo duhet të jetë letër palme-sized i rritur. Insistojnë në një vend të ftohtë të errët për 10 ditë, tendosje. Merrni 1 lugë gjelle ujë 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies në mënyrë rigoroze sipas skemës: 1 ditë - 1 pikë tretësirë, 2 - 2 pika; 3 -. 3 pika dhe t E. Rritja dozën e tretësirë ​​në tërfil 1 pikë për çdo ditë të provojë pritje bie në 52-1 lugë. Dhe nga ai moment për të marrë 1 lugë çaji, derisa të gjithë tretësirë. Një kurs i trajtimit duhet të jetë 150-200 ml tretësirë.
Kujdes Standardet e tepërta dozimin është e rrezikshme.

Get 5 pjese ne peshe gjethe luleshtrydhe, 2 pjesë barishte Wort Shën Gjonit, barishte Motherwort, buckthorn leh, lule Calendula dhe lule kamomil, 1 pjesë barishte acaroj dhe barishte yarrow. Hidh 2 lugë përzierjes së 1 litër ujë të valë në një termos natës. Pini 0,5 gota 2 herë në ditë për një kohë të gjatë me një 10-ditore intervale çdo 2 muaj.
Merrni 25 g yarrow barishte dhe hithër. Pritini, Leviz-tharë. 1 lugë gjelle e përzierje pour 1 filxhan ujë të vluar, të lënë, të mbështjella, 1,5-2 orë. Merrni 0,5 filxhan 3 herë në ditë.

Mudras trajtohen


Në fazat fillestare të sëmundjes mund të ndihmojë për të kryer në vijim të urta: gishtit, tregues dhe gishtërinjtë e mesme të dy duart drejt dhe i lidhur falangave terminalit. Gisht unazë dhe pak gishti i të dy duart të kryqëzuara me njëri gishtat e tjerë dhe themelore e mesme.