Dëshironi të humbni peshë


Një nga kriteret e rëndësishme me të cilat për të gjykuar bukurinë e një gruaje është figura e saj. Një naychasti figurë­st pre mbipeshë. Ekspertët kanë zbuluar se pesha normale e trupit në kilogram të jetë­të krahasohet lartësi në centimetra minus 100. devijimin lejuar të 5 për qind në një drejtim të caktuar, dhe është shtuar në moshën 2-3 kg. Megjithatë, çdo kile mbi këtë masë janë një rrezik për trupin tuaj.

Në mesin e ekspertëve në fushën e të ushqyerit dhe pamje të gjerë që mund të konsiderohet peshë normale të tilla në të cilin një person ndjen si të mirë e fizik­tani, dhe mendërisht. Kjo është, inak­fjalë, kjo peshë - koncepte individuale.

Formë ideale dhe pesha ideale ju duhet të Define­ju për veten e tyre, të udhëhequr nga sens të përbashkët dhe estetych­ideal i tij. Në çdo rast, gjëja kryesore - nuk shkojnë përtej standardeve të përcaktuara për veten e tyre.

Për ta bërë këtë, ju nuk duhet të privojnë veten nga ushqimet e shijshme dhe të ndryshme, dhe vetëm vënë një dietë të ndjeshme që i përshtatet stilin e jetës tuaj.

Në parim, ju mund të hani çdo gjë që sjell kënaqësi, por kufizimet­Numri Eugene. Për të ve­hani çdo ditë është i mërzitshëm dhe i lodhur­pol numëruar kalorive, përkthimin ata snidan­ing, drekë dhe darkë, është e rëndësishme për të mësuar parimet themelore dhe kërkesat - në të ushqyerit e kancerit­oni duhet të mbizotërojë produkte që japin një ndjenjë të ngopjes, por përmbajnë pak ca­Laurie dhe ende të sigurojë mjaft e vitami trupit­na dhe solya mineral­Ne - kryesisht perime.

Nëse ju mund të përballet me­ru, hani yndyrë gjizë në vend - djathë yndyrë në vend të sallo - në masë­vaj lynovu në vend të derr­Tchoyi sallam - viçi.

A nuk e lënë pas dore pure perimesh gatuar në Rendered­qumësht zhyrenomu dhe steamed në 1 tbsp. lugë vaj perimesh. Preferojnë seasonings që nuk stimulojnë oreksin. Jo sekuestrimi­kripë lyuytesya për të mbajtur fluide në indet. Bukë e zezë Sigurimi i një avantazh mbi të bardhë.

ushqim të marrin katër apo pesë herë në ditë, por­pak (mos harroni se gjatë tretjes dhe kalorive shpenzuar) - më mirë 5 herë në ditë lehtësisht kafshoj se kohët e mëdha vakt. Mëngjesi duhet të jetë e përzemërt drekë - i moderuar, dhe darkë -Easy.

Është më mirë në qoftë se baza e tabelës, ju do të ndjeni­ajo donte për të ngrënë më shumë se një ndjenjë shkrin. Vakt i fundit i mbuluar­Nan jetë jo më vonë se në datën 20­Të drejtat, dhe në çdo rast jo më pak se 2 orë. snu.Dlya për funksionimin e plotë të trupit tonë së bashku me elemente të tjera gjurmë ne kemi nevojë për hekur. Në fund të fundit, ky element gjurmë të përfshirë në proceset e hematopoiesis në krijimin e hemoglobinës, pa të cilin ind trurit dhe gjëndra endokrine (si organe të tjera) nuk mund të sigurohet me oksigjen. Dhe ne hekur kurrë e mjaftueshme! Kjo është për t'u habitur, sepse për­Lisa është gjetur në të gjitha­ucts që ne konsumojnë. Veç kësaj, ajo është hequr fort nga trup. Humbja e tij e përditshme e urinës është vetëm mg 0,02-0,8. Pra, pse nuk kemi të ndjehen mungesa e hekurit? Zakonisht Liu­Din gjak të çmuar dhe me të hekurin gjatë operacionit dhe në çdo tjetër gjakderdhje (hundë, ulcerat, veshkave, kur të plagosur). Femrat kanë më shumë gjasa sesa burrat që të vuajnë Th­Res mungesa e hekurit, ndërsa Maine­struatsiyi, shtatzënia, gjatë laktacionit.

Si rezultat, deficiti­Sëmundjeve Lisa në zhvillim­e gjakut, e përgjithshme të dëmtuar­i ndjenjës, i zbehtë e lëkurës, të ulët ac fizike­ity, dhe në fund - në­breaths celularë shkelje­tion. Ndonjëherë humbje hekuri është për shkak të humbje peshe shpejtë kur dietë përjashtuar ushqime të pasura me hekur.

Të gjitha vital­procese që ndikojnë në shëndetin tonë varet në qershor­qelizat e gjakut vonyh formuar në palcën e eshtrave, nga aty hyjnë në gjak dhe qarkullojë atë për 6 javë dhe pastaj pushim deri në pjesët e saj përbërëse në shpretkë dhe të mëlçisë, duke i dhënë trupat e saj prej hekuri. Çfarë është e majtë të qelizave të kuqe të gjakut pas sallën "kthimit"­duke hequr nga tjetër "mbetjeve" metabolizmin e trupit. Pra, ushqimi duhet të ndihmojë trupin, në­Humbjet povnyuyuchy hekuri.

Sa hekur sa një i nevojshëm­Bottom trupit tonë? Të gjithë njerëzit - nga fëmijët e të moshuarit - nevojë e përditshme 15 mg selen. Njerëz të vjetra janë shpesh të dobët absorbuar hekur. Kështu që ata kanë nevojë nga ushqime të pasura në hekur, të marrë vitaminë C. Në qoftë se një grua shtatzënë-së­Lisa nuk është e mjaftueshme, mund në­lindur fëmijë me aftësi të kufizuara.

Nga anemi strazhda­yut 20 për qind e popullsisë. Shumë hekur përmban lëng trap, kajsi të thata, rodzyn­ing, arra, kungull dhe luledielli­fara ductor dhe kripë guri. Në 30g sprouted grurë përmban 3 mg hekur. Bukë e zezë, krunde, bukë miell i pasitur - gjithashtu e pasur në sallë­jashtë. Por produktet e drithërave dhe perimeve të absorbuar rreth 5 për qind hekur nga produktet shtazore (gjuhën, mëlçisë, peshk, Stamboll­Madhësia e) -15-20 qind. I jap supërxhiro­Hekur NAC marrë nga rusisht­Produktet Lynn janë organike­atë dhe asimilimi i tij rrit trefish kur ne hani ato me produkte për kafshë­origjina. Onions rrit thithjen e hekurit, kjo është një depo i vërtetë i vitaminave, veçanërisht vitaminë C. Një shumë e hekurit në mëlçi dhe muskujt­ment, mish derri në fasule, bizele, sprouted grurë në. Perimet jeshile, radishes, mustardë, deti­kVA, lakërishtë, lë topa­gra, hithrat, kalë dori, ZELE­bizele tion, domate (por vetëm djathë), lakër, hudhër, thjerrëzat, marule, rrepkë, kastravec, mollë, dardhë, lulushtrydhe, em­tion, çdo fruta të thata, MA­lin, luleshtrydhe, pjeshkë, tinëzar­Shoqëria, currants - të gjitha këto fruta dhe perimet përmbajnë hekur.