Metodat Cystitis Trajtimi popullore


Cystitis - një inflamacion fshikëz. Cystitis - një nga sëmundjet më zakonshme inflamatore të organeve urinare. Në thelb cystitis gratë të sëmurë. Kjo është për shkak të karakteristika anatomike të trupit të femrës, uretrës femër është e shkurtër dhe e gjerë, për se të marrë një infeksion në fshikëz është shumë më e lehtë se sa burrat.

Cystitis mund gruaje të sëmurë e çdo moshe. Zhvillim veçanërisht i mundshëm i sëmundjes në këto rrethana.
Nëse dridhura, zonë veçanërisht legenit. Grua goxha ulem mbi një gur të ftohtë për 15-20 minuta, dhe pamja e cystitis e saj (dhe jo vetëm atë) mund të garantohet.
Zgjatur pozicionin ulur. Për shembull, ju punoni në kompjuterin tuaj dhe nuk ngrihen nga kryetari i tij shumë të rehatshme për 4-6 orë.
Me kapsllëk të shpeshta dhe të zgjatur. Nëse ju hani ushqime shumë erëza, shumë erëza, preferojnë ushqimin e pjekur dhe të mos pini lëngje të mjaftueshme pas ngrënies, duke rritur rrezikun e një numri të sëmundjeve urologjike (cystitis, uretritin pyelonephritis dhe më vonë).

Cystitis mund të ndodhë në formën akute dhe kronike.
Simptomet e akute-dhe cysts. Sëmundje lind. Nuk kam dhimbje në urinim më të ulët barkut dhe të shpeshtë me urgjencë, të cilat nuk mund të përmbajtura.
Në urinë rënda sëmundje ka një erë të fortë, stinky. Kjo mund të ndodhë clumps me baltë dhe gjak (hematuria). Kur temperatura dhe paraqitja e etheve mund të supozojmë përhapjen e veshkave (pielonefrit).
Kur vështirësi urinimi i shoqëruar nga të vjella, dhimbje, ethe përsëri, është e mundshme që ata janë të shkaktuara nga infeksioni në veshka.

Simptomet e cystitis kronike. Simptomat janë të njëjta si në nefrit akute, por më pak e theksuar. Sëmundja mund të ndodhë vazhdimisht ose me acarimin dhe remissions.

Cystitis Faqja mjeteve juridike
Pini 1-2 turnips lëng lugë, i valë mbi zjarr brenda
5 minuta.

Krijoj 0,5 litra ujë të valë grusht e krye karrota dhe këmbëngulin, përfundoi, 1 orë. Pirë gjatë gjithë ditës në 3-4 orë për 30 minuta përpara se të hahet.

Në 1 gotë qumësht të ngrohtë derdh 5-10 pika e katranit thupër dhe trazim. Merrni 0,3 filxhan 3 herë në ditë.

Hidh 1 lugë gjelle e përzierje e krye karrota dhe majdanoz 0,5 litra ujë të nxehtë, fort dhe të lënë për 2 orë. Merrni 1 lugë gjelle 3-4 herë në ditë 30 minuta para ngrënies.

Kur cystitis slurry e qepë integruar (të freskëta ose të pjekura në furrë), për të bërë një kompresë në bark të ulët për 1 -2 orë. Kjo procedurë duhet të bëhet 1 herë në ditë.

Boil patate në lëkurat e tyre, shpejt thahet dhe pure. Pure në një tigan të vënë në një para-nxehtë dhe të vendosur në kovë e poshtme të tullave. Mbështjellë trupi më i ulët, pacienti vmoschuyetsya një kovë. Ju mund të përdorni më të rehatshme dhe "Seat" për një banjë me avull, ngritjes atë që më parë e përgatitur për këtë tualet - një tenxhere të pure patatesh zakutuyut një leckë të ngrohtë dhe vendin në një tas, duke e lënë të hapur vetëm në krye të pan. Ngrohjes shpenzojnë 10 minuta çdo natë ose 1 ditë më parë zhdukjen e simptomave. Trajtimit - 7-12 ngrohjes.

Llokoçis në 1 filxhan mjaltë, lëng rrepkë, vodka, insistojnë 3 ditë. Merrni 2 lugë 3 herë në ditë para ushqimit.

Hidh molle balta qeramikë uthull, përzierje, të aplikojnë përzierje në leckë dhe bashkëngjitni të veshkave në pjesën e prapme.

Nuk është një përzierje e arra pishe dhe mjaltë. Ajo pastron veshkat, fshikëz, u jep atyre fuqinë për të ndaluar urinë.


Mix proporcione të barabarta me mjaltë dhe fara selino, të marrë 1 lugë çaji 3 herë në ditë.


Mix mjaltë dhe lëng i zi rrepkë në një raport prej 1: 1. Prano përzierje
3 herë në ditë për 1 lugë gjelle 30-40 minuta pas ngrënies. Kursi i treatment-- 3-4 javësh.

Shkrihet në 1 filxhan të ngrohtë zier ujë 1 g mumje (zgjidhje duhet të dalë kafe me re ngjyrë). Të bësh këtë zgjidhje douching me cystitis. Dhimbje dhe dhimbje barku ndalet pas 10-15 minuta.

Gjatë rëndim të cystitis kronike të përgatitur një zierje 3-4 lugë lule kamomil në një kovë me ujë të valë. Ky zierje është përdorur për banjë sitz.

Shkrihet 0,1-0,3 g mumje në një sasi të vogël të qumështit (0,5 lugë çaji), përzierje e miellit, të bëjë qirinj dhe futur në anus me cystitis. Kjo procedurë do të zvogëlojë dhimbjen. Në të njëjtën kohë të marrë 0,2 gram mumje natën 3 orë pas ngrënies për 10 ditë. Nëse është e nevojshme, të përsëritur.

Në pacient akut cystitis me ethe duhet të bëjë një dush këmbë (32-35 ° C), të vënë në shtrat, dhe vë në barkun e tij me një vë llapë e patate të ziera pure dhe zhvishem.

Merrni 1 lugë gjelle vaj ulliri një ditë 25 minuta para ngrënies.

Deti buckthorn naftës - një mjet i shkëlqyer për trajtimin aktuale e cystitis kronike. Mjeku i tij hyn në fshikëz përmes një kateteri.