Si për të kuruar dhimbje të fytit


Kjo sëmundje nuk është PODO­bayetsya shumë arsye të ndryshme. Njësitë nga lartë, dyzet temperaturë. Një tjetër mbi dhimbje të fytit dhe pamundësisë­nga bankat në gëlltitje. I tretë përmes Ri të lartë­Komplikime protestë në veshkave dhe zemrës. Sa për­Rotis me anginë të rënda? Shumë njerëz e dinë se po i nevojshëm antibacterial­do të përcaktohen me mjekun. Çfarë ro­mundi ardhjen e tij?

I rekomandoj në fillim të sëmundjes të reduktuar futje ushqimit tek nje pranimin në ditë. Mëngjes dhe mbrëmje në vend snidan­ment dhe pije darkë pije limon ose i holluar pak uthull musht molle. Pas 2 ditësh ju mund të përtyp karafil me mjaltë ose sheqer, lëng për gargarë me infuzion të kanellë ose xhenxhefil (një zgjidhje të dobët: 1 filxhan të ngrohtë me mëngë të ujit­Wine lugë çaji xhenxhefil ose bashkë­Rica).

Përdorimi fasha KU­honnyh do të thotë: namazin leshi­o mjaltë, sasi e vogël shafran i Indisë ose xhenxhefil, kanellë ose mustardë dhe vendosni një fashë në fytin e tij. Kohëzgjatja compress - deri në 2 orë.

Kur plug shlyhet, ju duhet të­Honey ujë të lajë fyt, pije malet­Lo dhe ngadalë të pirë ujë mjaltë për pastrimin e ajrit­bajamet tion.

Ju mund të fshij thembra të këmbëve dhe të naftës (p.sh. pishe) kupa në pesë këmbët dhe duart të fshij vaj dhe kripë. Kur pectoris që fillon shumë ngadalë gjysmë zzhovuvaty limoni ra­lows lëvozhgë të verdhë (limon para-larë dhe djegur tërësisht me ujë të valë) dhe pastaj të hani asgjë për një orë. Procedura përsëritet pas 3 shpërblime të mira­na.

Gargarë çdo orë gjatë zgjidhjes ditë 3 për qind ishin të­Acid Monnet. Asistuar mirë­shtrihet në një fazë të hershme pacientëve­do.

Nëse trëndafila pectoris në mënyrë të plotë­shtyllave, ju mund të pini kozya ngrohtë­Çaj Th qumësht me kamomil, nenexhik ose infuzion të likuricias. Malet­lo pije 4-5 herë në ditë me ujë sode (1 tsp. sode pjekje lugë çaji per filxhan ujë të valë), mo­lokom me sode, lëng panxhar, holluar pak uthull molle. Hekura gotë panxhar, Ulithi e uthull molle, po­ju lënë për 1-2 orë. Shtrydh lëng, tendosje dhe pije atë fyt disa herë në ditë. Ju mund të gëlltisë 1-2 tbsp. lugë.

Nëse dhimbje të fytit shoqerohet Tempe­tura, kufiri nuk merr ushqim ose nuk jep bukë. përveç pijeve kosi lymo­në, lëng të mollës kosi, lëng boronicë ose kumbulla pjepër. Pas një rënie në temperaturën e dobishme të ngrënë ushqim të mirë tretshëm që është e perime, fruta, perime, supave, zhurav­Lynn pelte ose lëngMë shumë receta ...