Si të shpëtoj nga çanta nën sytë


Personi i shëmtuar ka një pamje të dhimbshme të çanta nën sytë. Edhe tani ata nuk kanë, ata janë ende në çdo moment mund të jetë. Prandaj, ajo nuk dhemb të dinë se si të merren me ta.

Ënjtje mund të shkaktohet nga tri arsye. Së pari - të lëngshme (për një natë) do. Kjo mund të shkaktohet nga alergji, acarim, sëmundjeje, pagjumësi, lodhje. Arsyeja e dytë - Ndryshimet e moshës yndyrë. I tretë - një pamje karakteristikë e trashëguar kur ato janë rezultat i limfatike ndenjur dhe mezi korrigjohet nga kozmetike. Arsyeja ende mund të jetë e fshehur në sëmundjet e stomakut, zorrëve, sistemin nervor ose lodhje të skajshme.
Nëse çanta nuk janë të lidhura me moshën dhe sëmundjet e organeve të brendshme, është e dobishme për të bërë kompresa - të kundërta me urtë supë. 1 lugë e sherebelës barishte derdh një gjysmë gotë me ujë të valë, të lënë për 10 minuta, peretsidyty dhe ndahen në 2 pjesë -. Nxehtë dhe të ftohtë. Vësh të dy fshin garzë në një tas me ujë të nxehtë dhe të ftohtë. Apliko kompresa të alternuar nxehtë dhe të ftohtë për 10 minuta para gjumit për një muaj. Ju gjithashtu mund të bëjë një kompresë e kamomil ose kopër.

Për të luftuar lëngun
Gjumi në mënyrë që koka ishte pak mbi nivelin e trupit;
të përpiqet të mos abuzojnë pije birrë forta, ushqimet pikante dhe të kripura, përdorimi i cili rezulton në akumulimin e lëngjeve; A pako.


Përballen kundër "çanta" nën sytë e integruar patate të papërpunuara:

qull me miell misri mësuar në garzë dhe aplikuar në qepallat për 10-15 minuta 1-2 herë në javë;

mask dobishme sy nga nje perzierje e patate papërpunuara integruar përzier me 2.ch. miell dhe 2 orë. spoonfuls e qumështit.

Me rrënjë majdanoz:

majdanoz finely shkurtuar dhe aplikuar në qepallat e mbyllura. Në krye të maskë që mbulon pambuku me lagështi ose jastëk garzë. Ora trajtim 15 minuta.

Krema infuzion i majdanoz:

1 tbsp. lugë e krijoj gjelbër 1 filxhan ujë të vluar, 15 minuta peretsidyty dhe vënë në formën e ngrohjes për 10 minuta;

2 h. Kosi krem ​​dhe 1 lugë. Lugë majdanoz të vënë u pounded për 20 minuta, pastaj del me të larë me ujë të ftohtë.

Tradicionale mjekësi D­komenduye përditshme robyty15-minuta-ose pako kundërta e përqendrimit­Rowan urtë supë - në qershor­ziharyachym dhe të ftohtë. Ndihmon për të edemë dhe aplikimin e Tampa­Anëtarët e podribnenoyuzelennyu Petrusha­ing. Gjithashtu lugë çaji majdanoz njëpasnjëshëm njëjta gjë mund të përzierje lugë CO2 salcë kosi dhe­kladaty si një maskë në fytyrë, dhe ujë të ftohtë pivhodynyzmyty (në të njëjtën kohë zbutjen zmorsh­s). Një tjetër recetë - teplukar­toplynu gatuar në lëkurat e tyre, dilu­zayut në gjysmë dhe të vënë gjysmë­hodyny.Dehto thotë se pozbuv­Çanta Xia, duke e vënë Brew­okropomodnorazovi ka qese çaj, dhe pastaj ftohur në Moro­zylnyku. Spryyayeznyknennyu në­bryakiv dhe 5-minuta masazh me ju­Përdorimi i krem ​​yndyrë: djali­hronniruhy (indeks dhe gishtat e mesme) e drejtuar dy duart mbi NE­renissya. Një mjet i mirë për usu­Çanta Nennius nën sytë Procedura yetaki: cookin­ju garzë fshin me 5-6 shtresa. Copë duhet butytakoho madhësi për të mbuluar sytë e qepallat të cheeks. Njomet gusht­vetkyroslynnoyu vaj gji Express pak dhe vënë në sy. Zvery­Hu vënë thatë max pambuku ipokryyte­peshqir rovym. Nga­lyshte kompresorë naftës­CLI për 10-15 minuta, afterwhich shpëlarje fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë. Merrni; copa të akullit, të përfundojë ato umarlyu dhe lehtësisht loc­Wright ata (pa shtrihen lëkurën nën sytë) në së­drejtim të fromexternal brendshme qoshe. Në fund, aplikoni krem ​​të pasur.