Elb në trajtimin e syrit


Elb - Struktura e inflamacion purulent i gjëndër e flokëve qerpik dhe gjëndra dhjamor. Shekulli bymehet Edge, të bëhet e dhimbshme pas 2-3 ditësh në krye të bymimit duket kokën purulent. Shoqëruar shpesh nga ënjtje membranë shekullit elb e syrit. Shkaku i sëmundjes është një infeksion, zakonisht streptokoksike. Ajo do të veshin, gëlltit sytë me duart e pista dhe peshqir. Elb mund të jetë rezultat i një sëmundje të përbashkët, çrregullime metabolike, vitaminë mangësi, anemia, diabeti, lodhje e përgjithshme dhe reaksione alergjike në pluhur.

Kur elb shikoni një doktor. Në asnjë rast nuk mund të përpiqet të shtrydh përmbajtjen purulent elb, si ky infeksion mund të përhapet përmes enëve të gjakut, duke kërcënuar të rënda, të rrezikshme për jetën komplikacione - sepsë, meningjit, absces të orbitës.
Duhet të përdorin paketat e kos në fashë garzë ose të vënë në shami qepallë ngjyhet në acid
Lyej fetë fytit qepallë e hudhër të papërpunuara, peeled nga lëvore, për 2-3 ditë.

Pritini off aloe fletë, lani, shtrydh lëng dhe holluar me ujë të zier në një raport prej 1:10. Aplikoni për nën-lobes.

Aplikoni për të shekullit të vezës nxehtë të zier dhe të mbajë deri cool. Vezë nuk janë domosdoshmërisht përjashtojnë nga goditje shell nxehtit do të zgjasë shumë më gjatë. Pas 2 orëve të përsëritur procedurën. Dhe kështu disa herë në ditë. Elb ripens shpejt dhe derdhur.

Herbs dhe tarifat

Aplikoni për vend i lënduar njëpasnjëshëm rrënjë të freskëta rodhe.

Rip 5 gjethet e gjethe delli, shpëlarje ato në ujë të ftohtë dhe të zbatohet në përputhje në zonën e prekur, duke ndryshuar lë çdo 5 minuta. Në gjethe delli gjethe mund të aplikohet një ngrohje jastëk apo të nxehtë, vezë të ziera fort dhe të mbajë deri vezë fitilin poshtë.

Merrni 10-15 lule Calendula thata, pour 1 filxhan ujë të vluar, të lënë, e mbështjellë. 30 minuta, kullimin. Apliko për kremra.

Nxehtësia një flaxseed pan, pour atë në një shami për të lidhë nyjë dhe të ngrohtë zonën e prekur