Pronat e dobishme Rowan


Rowan e pasur me beta-carotene pararendës të vitaminës A, e cila është përgjegjëse për cilësinë e lëkurës dhe në latinisht Rowan Sorbus. Ka shumë lloje të malit hirit. Kjo kokrra të kuqe ka kohë që njihet. I njohur dhe funksionin e saj terapeutik.

Fruta është e pasur me vitamina, duke përfshirë B1, B2, C dhe E, përmban edhe sasi të mëdha të pektin. Beta-carotene, e cila kthehet berries në të kuqe ose të ndritshme portokalli pararendës të vitaminës A, e cila është përgjegjëse për cilësinë e lëkurës.

Vitamina A mangësi manifestohet me thatësi e lëkurës dhe Zayed çara e në qoshet e gojës. Në mal hirit përmban 9 mg beta-carotene për 100 g manaferrat; në të egër të saj rrit 1 mg, dhe chokeberry 1, 2 mg. Nga rruga, chokeberry (aronia aronia) dhe hiri mal (Sorbus) lloje të ndryshme të bimëve. Rowan lufton bakteret, viruset dhe kërpudhave Gati 100 vjet më parë në harabeli gjetur acid Sorbic, e cila është bakterostatikom, që vret bakteret, viruset, kërpudhave.


Në manaferrat përmbajnë sorbitol, e cila shkakton një efekt laksativ, që stimulon zorrët. Në një kohë kur hiri mal të mbledhura për ruajtje deri acar, ajo është më e hidhur, sikur të mbledhur Rowan pas acar ajo do të jetë më i ëmbël.

Prandaj, shije dhe pronat organoleptike e manave do të varet në kohën e mbledhjes. Rowan korrur para acar, mund të ruhet pa ngrirje për 2 muaj. Për ruajtjen afatgjatë për deri në 2 vjet mund të jenë të ngrira manaferrat.

Rowan mbledhur pas acar, produkt që prishet mund të mbani atë në një enë vakum në frigorifer deri në 2 javë. Shumica vadhë dobishme të ngrënë të papërpunuara ose gëlltit një paste.

Me atë që ju mund të bëni pelte frutash dhe pije, por ndonjë trajtim të ngrohjes në një temperaturë mbi 60 gradë do të vrasin e parë vitaminë C, dhe me ngrohje të mëtejshme dhe të shkatërrojë vitamina të tjera. Ju mund të gatuaj pure mollë e pjekur dhe të hirit të kuqe.