Rrahje stomak për të bërë


Nëse stomaku juaj puchit le të gjetur se çfarë të bëni nëse goditjet tuaja të stomakut, dhe shihni se pse, nga të cilat produkte ose arsye të tjera mund të puchit stomak. Para se të flasim për saktësisht se çfarë të bëni nëse goditjet e stomakut, do të fokusohet në temën e pse fryn bark, ajo që shkakton që të çojnë në këtë telashe.

Kjo është veçanërisht e rëndësishme për ata me stomak rrahje vazhdimisht. Shih se çfarë ju mund të puchit stomakut - ngrënë ushqime që shkaktojnë bloating dhe fermentimin aktiv - ushqim të keq përtypjes, gëlltitjes ajrit - rritje e jashtëzakonshme që është i ndryshëm nga microflora tuaj normale - sëmundje e traktit gastrointestinal, përmes të cilit ushqimi është tretur dobët rrahje stomakun çfarë të bëni.

Ne e kuptova arsyen pse stomak puchit tani mund të shihni se si ju mund të zgjidhin problemin e çfarë të bëni në qoftë se stomaku juaj rrahje. Nëse procesi kur ju keni goditjet e stomakut, krejt të rastit, shkaku fryrje mund të jenë ushqime të ndryshme që, në sajë të anëtarësisë së saj, tretje emetojnë një sasi të madhe të gazit. Lista e produkteve arabio. ru do të ulët, dhe tani ne e vini re se në qoftë se stomaku juaj puchit vazhdimisht gjasa të jetë shkaku i produkteve. Shumë shpesh rrahje në barkun e njerëzve jetët e të cilëve shpesh janë të prirur për stres. Çdo problem në shtëpi, në punë, me fëmijët, pa dashnor, mungesa e parave ndonjë kusht të pakëndshme është quajtur vrull intestinale që kalimi normal i ushqimit dhe gazit.


Për shkak të kësaj, në një zonë të caktuar është akumulim aktive e gazit dhe, rrjedhimisht, një bloating mprehtë. Pahijshme të hahet shumë njerëz nuk janë të vetëdijshëm se kjo mund të puchit shumë stomakun.

Për shembull, ju hani shpejt në te keq chews ushqim, atëherë ky mund të jetë rasti juaj. Ata gjithashtu shtoni një bisedë të gjatë vakt.

Në këtë situatë, ushqim thjesht nuk ka marrë numrin e kërkuar të stomakut lëngje të nevojshme për të tretet atë, e cila, siç e dini, e bën atë prishjen aktive dhe lirimin e gazrave. Ku ju belly rrahje vazhdimisht, ne ju këshilloj me forcë që të konsultoheni me një mjek ndoshta ju rritje e jashtëzakonshme apo sëmundjeve të tjera që lidhen me punën e dobët të traktit gastrointestinal. Në vazhdim të vetë mund të bëjë vetëm gjërat më keq, nuk e kuptuar pse ju keni goditjet e stomakut dhe prandaj nuk janë duke marrë vendim të drejtë çfarë të bëni nëse goditjet tuaja të stomakut. Mjeku gjithashtu do t'ju ndihmojë të shpejt të kuptojnë problemin. Pra përmblidhni, çfarë nëse goditjet stomak - hani në një atmosferë të relaksuar, tërësisht përtypet ushqimin - të heqë dorë nga ushqimet që shkaktojnë bloating - çaj / infuzion i karamele mente, kamomil, kopër, rrënjë sanëz - shpëtoj të kusht stresi, dhe në qoftë se është e vështirë, do të përpiqen që të paktën të ndaluar të menduarit rreth tyre gjatë ngrënies - pini larg një kurs të drogës që të rivendosur florën e zorrëve - Kërkojnë kujdes mjekësor nëse stomak puchit vazhdimisht për produktet recetë, nga e cila fryn bark Produktet e që fryn bark, i njohur për ne nga fëmijëria, por për disa arsye që ne të vazhdojmë të përdorim ato për ushqim.

Sigurisht, të gjithë reagimi i mundshëm për një shumëllojshmëri të produkteve, por kjo nuk është e vështirë të mbani mend se çfarë keni ngrënë para se ju u bë stomak puchit. Vini re se si trupi juaj percepton bishtajore (fasule, bizele, thjerrëzat), lakër, rrush, mollë, pasta të freskëta.

Dhe sigurisht, ju vetëm duhet të heqin dorë pije e butë, birrë, kvas, kërpudhat çaj që shkaktojnë fermentimin në veten e tyre me ajrim natyral. Hiq drithëra fryrje ndihmë, krunde, fruta të freskëta, kos. Ndihma në qoftë se stomaku juaj rrahje puchit Nëse dhimbje stomaku dhe të japë, të shikojnë atë që njerëzit mund të bëni atë ambulancë ju mund të sigurojë barkut tuaj. - Adsorbent Drink të tilla si karbon aktivizuar, polisorb, xhel enteros; - Gënjeshtra mbi kurrizin tuaj, të heqë këmbët tuaja dhe të bëjë biçikletë ushtrim që është në mënyrë aktive rrokulliset këmbët në ajër 3 herë në tre minuta; - Nëse stomaku vazhdon puchit dhe shumë të lënduar, të bëjë një klizmë. Për.