Pronat e dobishme e piper


Piper i kuq është bimë barishtore fruta që i ngjan pamjen e një pod të madhe, e cila, në varësi të ndryshme dhe fazën e pjekurisë dhe është e errët dhe të ndritshme të kuqe, portokalli, dhe forma e papjekur. Piper i kuq ka një vitaminozna lartë. Në përmbajtje, ajo tejkalon madje edhe një fryt vitaminë, si.

Në piper i kuq është capsaicin substancë të veçantë që ka një shije shumë të mprehtë dhe të djegur. Varësisht nga sasia e piper capsaicin dalluar i ëmbël dhe i hidhur.

Shumëllojshmëri i tij më i mirë në bullgare plotësisht e pjekur e kuqe zakonisht të ndritshme. Speca të papjekur ka ngjyrë. 100 g speca të përmbajë kompensim 150-250 mg përditshme në rreth 100 mg. Të përfshira në speca ka veti antihistamine dhe për këtë arsye lehtëson frymëmarrjen.


Piper i pasur dhe pothuajse të gjithë, veçanërisht dhe. Frutat gjithashtu përmbajnë sheqer të dobishme piper, vajra esenciale, substancave azotike. Shkencëtarët kanë zbuluar një pods shijshëm dhe silic. Të përfshira në piper dhe të ndihmojë të parandaluar formimin e qelizave të kancerit.

Këto substanca kanë një efekt shërues për pacientët e kancerit. Piper i kuq shëron dispepsi dhe ulcerat. kumarovoy i pasur qarkut dhe acidet chlorogenic, të cilat i lidhin dhe të hequr nga trupi nytroksyd carcinogens mundshme.

Në piper i kuq, si në përmbante, parandalimin e kancerit. Për një gjysmë filxhan i copëtuar zile piper në një ditë mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit dhe sëmundjeve të zemrës. Speca të kuq janë marrë veçanërisht e ëmbël dhe të papërpunuara dhe të gatuar formë.

Ata janë përdorur në të lëndëve ushqimore, turshi, pjekur, i zier dhe i skuqur, e përdorur në pickling dhe e përdorin për salads, kurset e parë dhe të dytë, të përgatitur paste ndryshme piper, salcat, condiments, ketchup.