Pronat e dobishme Cinnamon


Kanellë është ndoshta erëz kryesor në një dietë të shëndetshme, dhe kjo është për këtë arsye të paktën 20: Kjo ndihmon në luftën kundër kancerit, pengon rritjen e qelizave të kancerit në leukimi dhe Limfoma. Përdorur tradicionalisht për dhimbje dhëmbi dhe fryma ndenjur.

Ndihmon trajtimin e kollë kronike, të ftohtë, pastron sinuset. Përmirëson funksionin e trurit, përmirëson kujtesën dhe heq tendosje nervor. Ajo ka antifungal, antibacterial, dhe pronat antiseptik antiparaziticheskie aq efektive në maja dhe voshah. Ndihmon të zbutur dhimbjen dhe parehati gjatë menstruacioneve.

Me vetitë e tij anti-inflamator, ndihmon me dhimbje të lidhur me artritit. Efektive në dispepsi, vjellje, stomak i çmendur, diarre dhe vanitet. Kjo është një diuretik natyror.


Aldehyde cinamik në kanellë pengon bashkimit (fusion) trombocitet. Përmirëson qarkullimin e gjakut, e cila kontribuon për një lehtësim të ndjeshëm dhimbje, përmirësuar të ushqyerit dhe oksigjen për të përshpejtuar metabolizmin qelizor.

Heq muskujve dhe dhimbje të përbashkët, ndihmon me ngurtësi e tyre. Rrit imunitetin, heq lodhje kronike, rritje jetëgjatësia, ngadalësuar pamjen e plakjes. Një përzierje e mjaltë dhe kanellë ndihmon kafshon mpirë insekteve. Një burim i shkëlqyer i mangan, fibra, hekur dhe kalcium. Kur shtuar për ushqim, duke parandaluar rritjen dhe përhapjen e baktereve.

Ajo ka shije të shkëlqyer! Fillojnë lugë janë kanellë çdo ditë për të arritur përfitime më të shpejtë. Në doza të larta, kanellë toksike!

Të fillojnë të hahet yndyrore, ushqime të lartë kalori vetëm për shkak se ata kanë apo ata kanë kanellë. Periodikisht gëzojnë kanellë në doza të vogla, duke e ditur se ajo nuk është vetëm e shijshme, por edhe tepër e mirë për shëndetin tuaj! Tags:,.