Pimples mbi mjekër të shpëtoj


Arsyet për të pasur puçrra në mjekër mund të jenë të ndryshme: dietë të varfër, jetesës, zakonet, dështimi në përputhje me higjienën dhe madje trashëgimore.

Edhe pse zakonisht puçrra fytyre në mjekër tregon mosfunksionim apo edhe patologji ovarian të traktit digjestiv. Pas kalimit të testeve të përshtatshme për të mësuar në lidhje me dëmtim funksional. Në çdo rast, është e nevojshme për të filluar në të gjithë Lidhur kuptoj vajzat, shumë vite ekzistonte një opinion: Arsyet që kanë lindur në zonën mjekër, tregojnë sëmundjet gjinekologjike mësuese.

Dhe shumë njerëz ende kapem pas besimeve të tilla. Ne nguten për të risiguruar seks të drejtë!


Disa vite më parë, shkencëtarët kanadez u rrëzua tërësisht mitin! Një ekip shkencëtarësh ka studiuar me kujdes mijëra të vajzave të cilët janë të pakënaqur me puçrra fytyre mbi mjekër, kryer një shumëllojshmëri të testeve, me ultratinguj legenit dhe jo marrëdhënie ndërmjet pimples dhe vezoret janë gjetur!

Por ne nuk duhet të harrojmë se në qoftë se puçrra fytyre nuk është shumë e gjatë, problemi kozmetike mjekësore mund të jetë në këtë rast, të konsultoheni me gjinekologun dhe endocrinologist nuk ka dëm. Rëndësishëm dhe pikëpamje që në fushën e puçrra fytyre mjekër është një lloj sinjal se është një dështim në sistemin e tretjes. Pra, janë jashtëzakonisht neglizhuar rastet në patologji, në të cilat tretje jo të plotë në trupin e toksina e akumuluara dhe trupi pozbuvavsya e tyre, duke hequr lëkurën. Në këtë pikë ai është problemi i vetëm mjekësor.

Dhe për të trajtuar një situatë të tillë duhet të normalizuar metabolizmin. Këto problemet e përditshme: ftohjet apo infeksionet e tjera, mangësi vitaminë, stresi, ngrohjes, ulur imunitetin për shkak të çekuilibër hormonal ose për shkak të moshës lidhur me ndryshimet gjithashtu mund të shkaktuar nga një skuqje të lëkurës. Dhe atëherë rezultati nuk do të marrë fytyra të gjatë, siç thonë ata! Ose më mirë, në trajtimin e akneve mjekër në mjekër duhet vetëm kur ato ndodhin rregullisht dhe në mënyrë të përhershme.

Është e qartë për këdo që është i rrjedhshëm problemin më të vështirë korrigjohet. Pamje jashtëzakonisht negativ i plagët dhe pika të moshës që mund të mbeten pas shpërthimit. Pas gjinekologu dhe endokrinolog tashmë do të shprehur mendimet e tyre, kontakte të mira edhe për një gastroenterologist.

Për ju do të jetë më mirë në qoftë se ekziston një mundësi e parazit brendshëm. Dermatologists mund të jetë projektuar qasje të shëndoshë për trajtim të plotë, ajo gjithashtu mund të bie në procedurat tuaja të përshtatshme kozmetike.

Në mënyrë që në mënyrë efektive dhe të qetë të merrni shpëtoj puçrra fytyre, ajo është mirë të përdorni ozonit. Tani ozbroytesya tre rregulla të thjeshta, por të domosdoshme, në qoftë se ju me siguri nuk e di se: 1. Kurrë mos shtyjë aknet! Pas plagët mbeten, dhe shpesh edhe i nxituar i ri të shfaqet.

Shanset streptoderma dhe zhvillim. 2. Ju nuk mund të prekin mjekër dhe fytyrën përpara tërë këtij duart e pista!

3. Përdorimi scrubs, peels, vakt dhe pastrues të tjera të thella në vende ku ka inflamacion, rrisin mundësinë e një acarim të ri dhe skuqjen. Ra fjala, përdorimi i shpeshtë i lëkurë lëkurë peresushuyetsya shumë, e cila është arsyeja pse nuk është një mangësi e nënlëkurës yndyrë.

Si rezultat, duke rritur më tej prodhimin e yndyrës në shtresat e lëkurës, dhe pastaj spote të reja të shfaqet. Pas scrubs mund të qëndrojë si microtrauma lëkurës që të depërtoj përmes tyre ndonjë infeksion. Dhe e fundit. Ju lutem mos harroni të hani produkte të freskëta dhe natyrore! Shmangni alergeneve dhe kufizojnë veten në konsumin e miellit të ëmbël dhe yndyrshëm, arra dhe tërë.

Mos kini frikë se ju pereuserdstvuete i frutave dhe perimeve. Dhe më e rëndësishmja nuk ka stres dhe emocione më pozitive!

Lexoni gjithashtu:.