Pimples se si të merrni shpëtoj Papën


Vetë Puçrra është fenomen shumë e pakëndshme, por kur ata vijnë për të papës, ajo është edhe më keq. Dhimbje, kruarje, paaftësia për të zeroja kjo është ajo që Papa shoqëron puçrra fytyre.

I sigurt se doni të mësoni se si për të hequr ato. Por, para se ju të përpiqen për të luftuar ata, ne kemi nevojë për të kuptuar shkaqet e tyre.

Lëkura e thatë. Në pikën e pestë pothuajse asnjë gjëndra të naftës, si dhe disa përfaqësuesit e tyre nuk do të lëshojnë një shumë yndyrë. Lëkurë Overdried të papës, shpesh në kontakt me të stimujve të jashtëm është e ndezshme. Mungesa e oksigjenit, rrit fërkimi i vazhdueshëm i artikujve (sofas, karrige, kolltuqe, rrobat) çon në puçrra të vazhdueshme.


Rritur keratinization. Ky term i referohet mosfunksionim të vetë-pastrimin e lëkurës, thekon lëkurës vdekur të mbetet në lëkurë për shkak të bllokuar poret. Mënyrë jetese i ulur mënyrë jetese i ulur. Në këtë rast, puçrra fytyre gjithashtu shfaqen shpesh.

Problemet hormonale, reaksion alergjik ndaj higjienës personale. Manifestimet Saddleblankets. Hipotermia.

Shpesh pimples Papa i lidhur me sëmundjet seksualisht të transmetueshme. Po, kjo është një shenjë e shumë sëmundjeve ngjitëse seksuale, por nuk është e nevojshme që ju të merrni shumë i sëmurë. Skuqjen e lëkurës mund të reagojë nga shumë faktorë, duke filluar nga ushqimi dhe duke përfunduar me komponentët kimike të kozmetikës, dhe madje japin shprehje të veshjeve fibra.

Por edhe gjetja e shkakut, nuk e le të marrë parasysh rrëshqitje. Më të puçrra fytyre mund të sinjalizojë një problem serioz në trup kështu mjekët rekomandojnë ekzaminimin e organeve të brendshme. Si të shpëtoj puçrra fytyre mbi papës?

Para së gjithash, i kushtoj vëmendje për të. Të gjitha toksina lëshuar gjatë tretjes së ushqimit hedhurinë, duhet të lënë lëkurën e jashtme, duke shkaktuar formimin e akneve. Të zvogëlojë sasinë e ushqimeve me erëza dhe yndyrore, shpesh kjo është e mjaftueshme për inflamacion ishin vetë. Nëse jeni të brengosur për pimples ndaj papës në një fëmijë, ajo është e rekomanduar për të kontaktuar mjekun tuaj. Konsultuar me një mjek me përvojë do të ju ndihmojë të zgjidhni mjetet më të mira të trajtimit.

Shih veshjet tuaja. Shmangni veshje të ngushta që pengon lëkurës ventiluar kofshët. Me kujdes lexoni etiketat gjëra të diskutueshme. A është e pantallona janë bërë nga leshi i pastër?

Ndoshta në përbërjen e tyre janë sintetike, e cila i dha reagimin? Nëse jeni të sigurt në cilësinë e gjërave dhe të praktikojnë dietë e duhur, por ende pyesin se si për të hequr pimples të papës, ju mund të provoni metodat e mëposhtme. Rastësisht, kjo nuk është e nevojshme të kalojnë një bandë e para në përgatitjet e ndryshme kërkoj thatësi e tepërt.

Mos kini frikë se njolla përhapet në të gjithë sipërfaqen e mollaqe njolla zakonisht të izoluar për të papës. Merrni buds pambuku, fut atë në yndyrat dhe pimples. A nuk merrni kryer shumë larg, me zell të tepruar mund të djegur epitelin. Por, kur përdoret siç duhet (2 herë në ditë) ju do të arrijë rezultate të mira.

Dip një buds pambuku dhe të trajtuar fushat me probleme 2 herë në ditë. Kjo metodë është e përshtatshme për ata që nuk janë alergjik ndaj jod. Një mënyrë e mirë sidomos kur shpërthime të freskëta. në çdo zonë të trupit. Ajo është zhytur shpejt, vret patogjene dhe jo thaj lëkurën.

Banja me një zierje e bimëve. Hidh në një tas me ujë të ngrohtë, shtoni një filxhan kamomil supë (ju mund të përdorni një numër apo). Uluni në mollaqe zhytur në ujë, kështu që rri 15 minuta.

Bjeri lëkurës me një peshqir pa larje. Herbs shëruese ndikim, jo ​​irrituese dhe nuk thaj shtresa e lartë e epitelit. Përhapeni baltë me ujë, shtoni disa pika vaj embrion gruri. Aplikoni për të lëkurës për gjysmë ore, pije.

Bëni një maskë një herë në javë. Çfarë të puçrra fytyre ndaj papës nuk `u shfaq?

Shmangni tharje mollaqe. Çdo herë pas një dush ose dush, përdorni një agjent hidratues.

Lëkurë të mirë uvlazhennoy garancia më e mirë e origjinës së inflamacionit. Scrubs mëdha për heqjen thekon lëkurës vdekur. Por ato duhet të përdoren me kujdes, veçanërisht në ekzemë puçërr.

Shmangni djersitje lëkurës, veshin të brendshme pambuku. Ndryshuar atë çdo ditë! Vajzat kanë për të thënë lamtumirë brekë sintetike dhe delikate. Pra, lëkura do të marr frymë. Pra, nëse ju djerse, ju pomozhetobyknovennaya pluhur fëmijën.

Atje ajo qindarkë, por përdorimi i saj rezulton ju do të shihni menjëherë. Powder thith lagështi të tepërt dhe puçrra fytyre do të ju shqetësojnë me pamjen e tyre.

Sigurohuni se pse dhe se si ju uleni. Mos rri gjatë në produktet e lëkurës. Nëse teknikisht e mundur, të përpiqet për të vënë në gomar në strukturën e pambuku.

Në qoftë se ju ndiqni këto rregulla të thjeshta, Papa do të ndalet aknet t'ju shqetësojë dhe ju psherëtimë me lehtësim, lëkurë të kënaqur të pastër.