Sa kohë helmim gjaku


Shtatzënia toksikoz ndodh në shumicën e grave. Së bashku me ndryshimet e tjera në trup, helmim gjaku jep më dhimbje dhe vuajtje shtatzënë.

Shteti i toksicitetit është një shtet i helmimit të vazhdueshme, por që helmimi i zakonshëm pas vjella është më e mirë, dhe në qoftë se toksikoz në të vjella shtatzënë mund të japin lehtësim, por vetëm për një kohë të shkurtër, dhe pastaj çdo gjë kthehet përsëri. Pyetja kryesore që shkakton toksiciteti, çfarë të bëni dhe kur ajo do të jetë? Mjekët janë në këtë seri e mendimeve.


Disa e konsiderojnë këtë përshtatjen e trupit të femrës për shtatzëni. Sistemi nervor nuk ka kohë për t'iu përshtatur ndryshimeve të shpejta në nivelet hormonale. Ndikuar në më të prekshme qendrave të vjella dhe jargëzim. Të tjerë besojnë se shkaku i toksicitetit në fillim korpus luteum shtatzënia është aktivitet që kontribuon në mbijetesën e fetusit në formimin placenta.

Dhe kur ka placenta do të marrë përsipër të gjitha funksionet e mbështetjes jeta fëmijën, sëmundje në mëngjes do të kalojë. Nuk është një tjetër mendim, duke u bazuar në faktin se gruaja para se të shtatzënisë në atje shumë toksina që janë më rrjedhin nga urina, dhe disa ra në gjak. Gjatë shtatzënisë trupi është ndërprerë metabolizmin-ujë kripë, më Toksina hyn në gjak është shkaku i toksicitetit. Ka version joshkencore - një fëmijë të padëshiruar.

Të shtatzënitë më të padëshiruar, veçanërisht toksikoz. Nuk është e pazakontë që ka gra që kanë përjetuar shtatzëninë pa toksicitetit dhe të ndjehen mirë.

Por shpesh kjo është e shoqëruar me një funksion të pakëndshme të një gruaje gjatë shtatzënisë. Si për të shmangur toksicitetit? Është e rëndësishme që të ketë një trup të shëndetshëm dhe të hani e drejtë, të jetë i sigurt për të marrë peshk dhe ujit normë ditore. Kur toksikoz nuk mund të hani djegëse, supë yndyror, mish, këto produkte do të shkaktoj përzier. Nëse ne jemi për të shmangur toksicitetit nuk punojnë, dhe ai sulmoi gruan, toksiciteti mund të luftojë.

Nëse të përzier durojnë vështirë, mjeku juaj mund të përshkruajnë pilula që lag këtë ndjenjë. Vetëm ilaçe për të emëruar e rrezikshme e tij. Ju mund të përpiqen për të lehtësuar sëmundje në mëngjes dhe pa drogë, të tilla si i krisur janë bukë të zezë ose të pish ujë me limon, të ndihmojë dikush perime te konservuara.

Këtu çdo grua në mënyrë individuale, ndjenja e tyre dëshiron dhe ka nevojë, dhe përmes gjykimit dhe gabim për të vendosur se si të lehtësojë të përzier. Edhe në qoftë se ju ka humbur krejtësisht oreksin tuaj, atje nuk duan dhe nuk mund të përballojë peshë bie, ende të detyruar veten për të ngrënë është e nevojshme, për fëmijët, për forcat që do të ndihmojë të bëjë ato. Pjesë të vogla, por shpesh ju duhet për të ngrënë dhe për të pirë të paktën 1, 5 litra ujë në ditë. Sigurisht është shtatzënë, e cila hyn vjella të përzier, dhe mund të arrijnë disa herë në ditë. Ky është rrezik për shëndetin, trupi është i dehidratuar, plotësoj energji bën, ushqyesve nuk janë në dispozicion.

Në këtë rast, një nevojë urgjente për të parë një mjek, sepse këto gra janë shpesh në spital. Si për të mbijetuar këtë ndjenjë të pakëndshme të përzier, humbje e oreksit, dhimbje koke, sëmundje në mëngjes zakonisht zgjat vetëm gjatë tremujorit të parë nëse ju doni rreth të parashikueshëm ditë ai ka për të lënë trupin dhe për të përshtatur veten për të vuajnë nga ajo datë.

Vetë-hipnozë mund të ndihmojë të ftohtë; Mendoni se qëndrimi për asgjë nuk bien në fëmijën tuaj të jetesës, dhe së shpejti ju do të shihni atë; Shiko përreth, shohim se si shumë gra shkuan përmes këtij testi, përfshirë mom tuaj që ju lindin. Ata qëndruan kështu, dhe ju mbështetur. Fillimi i toksemisë shtatzënisë mundet në fazat e hershme.

Më evident në toksemisë 7, 8, 9, 10 javë. Edhe pse të rralla, dhe simptomat e saj në fazat e hershme. Zakonisht fundit për të toksemisë. Ndonjëherë helmim gjaku ndodh në fazat e mëvonshme të shtatzënisë, kur, në këtë rast, ne rekomandojmë që të konsultoheni me mjekun për këshilla.

Një fakt shumë interesant: në qoftë se të përzier të përqendruar vëmendjen në diçka, si të bëjë punën për which'll të jetë përgjegjës, apo edhe të shikuar një ndeshje futbolli, me të vërtetë keq për ekipin tuaj, ju mund të kapur veten duke menduar se ishte i lehtë dhe i sëmurë më gjatë. Kjo mund të vlejë edhe për të udhëtuar jashtë qytetit me miqtë, çdo gjë distracts vëmendjen nga një gjendje të sëmurë dhe të përqëndrohet në diçka interesante dhe të re, mund të ndihmojë.