Përbërja e djathë


Përshkrim Nën emrin mocarela fshehur disa varieteteve. Klasike di mocarela Bufala me shenjën DO, e cila flet për kategorinë më të lartë, mocarela bërë nga buyvolynoho qumështit në Itali. Më shumë mocarela freskët Fior di Latte (lule përkthyer qëndron për qumësht), bërë nga qumështi i lopës.

Së fundi, një lloj i veçantë i mocarela tymosur konsiderohet, mocarela affumicata. Të dhënat historike tregojnë se në shekullin e 12 murgjit italiane shërbyer mysafirët manastirin e djathë San Lorenzo, i quajtur MOZZO. Në shekullin e 12-të ata filluan tregtare. Nuk u tymosur edhe opsionin provatura - ai ka gëzuar rritje mel që kishte një jetë më të gjatë raft.

Libri Bartolomeo Skipri, kuzhinier Papën, mblidhet kujtimin e parë të këtij djathë të mrekullueshme. Në fund të shekullit të 18, duke vendosur mocarela të prodhimit industrial. Emri italian mocarela u ngrit në shtëpi këtë djathë delikat, në provincën italiane të Campania, në nder të cila quhet ende mocarela klasik. Etimologji e fjalës shkon prapa në foljes, e cila shkurtimisht përshkruan teknologjinë e një nga fazat e fundit të përgatitjes së mocarela, kur mjeshtrit dorë t'i jepte disa formë. Thelbi i teknologjisë përgatitjes mocarela nuk ka ndryshuar me shekuj.


E gjithë kjo është e nevojshme për prodhimin e tij është qumështi buffaloes freshest të zeza, në raste ekstreme, lopë dhe eksitohet veçantë mullëz. Qumësht menjëherë pas mjeljes, dorëzohen në fabrikën ku ajo është e filtruar me kujdes. Pasi ai shtoi brumë i ardhur lëngshme, e cila është përgatitur në mënyrë të veçantë me viçat lëng stomakut. Atëherë qumështi ngrohet në një temperaturë të caktuar, arritjen e koagulimit, dhe u largua për të pjekur në serum në 8 orë. Faza tjetër - në masë djathë është ndezur në 80-90 C dhe nxiti derisa derisa të kthehet një uniformë, në masë të shndritshme dhe të qetë.

Dhe ky është vendi ku ajo fillon motstserit - shkëput copa të vogla të saj, të cilat formojnë topa, ose endje braids në, menjëherë duke hedhur në ujë shumë të ftohtë. Djathë i gatshëm është vendosur në një zgjidhje 10-18% kripur, të mbushura dhe të dërguar tek konsumatori.

Mocarela Online gjetur forma shumë të ndryshme. Top Bokkonchini më shumë, chiledzhini - madhësia e një qershi të madhe, perla - pothuajse bizele. Duhan i dredhur me mocarela quajtur trechcha. Mocarela klasike shitur në një shëllirë kripë, në dukje ajo është e butë, i bardhë borë, elastike dhe të qetë, të dukshme për të zhveshur ndarjes spot sy. Kjo është zgjidhja më e mirë për salads dhe appetizers.

Tradicionalisht konsiderohet e mocarela më të mirë të prodhuar në Itali, por sepse jeta shelfin e këtij lloj djathi është shumë i vogël në vendin tonë është e vështirë për të blerë mocarela vërtetë të freskëta. Nëse ju do të jetë subjekt për të ngrohur trajtim mocarela, që ka përgatitur, të tilla si pica, ajo është e mirë për të zgjedhur një të veçantë pica-djathë.

Kjo është zakonisht një të mëdha apo jo briketa vakum, pa shtimin e serumit. Në këtë djathë janë më të ulëta se sa përqindja e lagështisë, por përmbajtje yndyrë dhe, prandaj, përmbajtjen kalori. Përveç kësaj, të ngurta-djathë pica është jetë shumë më e gjatë raft. Mbani mocarela në shëllirë duhet jo më shumë se periudhën e përcaktuar në ambalazhin e tij. Pas hapjes së kutisë apo paketë duhet të përkthehen me mocarela hirrë në një pjatë qelqi me kapak dhe të marrë brenda 48 orëve.

Mbani të nevojshme të ngrohtë raftet frigorifer dhe në çdo rast nuk mund të vendoset në frigorifer këtë djathë - atje ai bëhet një djathë i keq. Live, mocarela delikat italian i kombinuar me verë e bardhë e thatë, duke shtuar ullinj dhe proshutë ose djathë shërbeu për ëmbëlsirë me manave dhe vermut ëmbël. Me mocarela të përgatisë një shumëllojshmëri të sanduiçe, pizza, salads, lasagna, casseroles, mbushje për ravioli dhe Classics sallatë Caprese tortë të zhanër, i cili zëvendësit mocarela me domate dhe borzilok. Është thënë se kjo sallatë patriotik është shpikur ndonjëherë në nder të tij monarku Imperial Majesty, ai përsërit ngjyrat e flamurit italian.

Perberja Sipas USDA ushqyese Database 100 gr. mocarela përmban: Uji 50.

01 gram proteina - 22 gram yndyrë 17 - 22. 35 g Karbohidratet - 2. 19 g Ash - 3. Vitaminat 28g: Vitamina B1 (thiamine) 0. 03 mg Vitamina B2 (Riboflavin) - 0. 283 mg Niacin (vitamina B3 ose PP) - 0. 104 mg Vitamina B5 (acid Pantothenic) 0. 141 mg Vitamina B6 (pyridoxine) 0. 037 mg Vitamina B12 (Cyanocobalamin) 2. 28 mg Vitamina D (calciferol) 0. 4 mg Vitamina E (alpha tocopheryl) - 0. 19 mg Vitamina K (fyllohynon) - 2. 3 mg choline (vitaminë B4) 15. 4 mg makro: Gjurmë elemente: Hekur - 0. 44 mg zink 92 mg 2. Kalori mocarela 100 g përmban mesatarisht rreth 300 kalori.

Pronat e dobishme e djathë mocarela mocarela takon të ulët kalori. 100 gram djathë përmbajnë vetëm 1-2 gram karbohidrate dhe 18-22 gram yndyrë, duke e lejuar atë për të rekomanduar dietë. Rreth 1/5 e peshës mocarela bëjë proteinat, dhe kjo - vlera e saj kryesor.

Përveç kësaj, një pjesë e djathë janë hekur, riboflavin, thiamine. Record kalcium, fosfor dhe vitamina të përcaktuar vlerën e saj në dietën ushqimore fëmija të grave shtatzëna, fëmijë në gji dhe të moshuarit.

Kundërindikimet Ata pothuajse nuk kanë mocarela, e cila është një produkt perfekt për të gjithë. Në kontrast me djathë të mprehtë, ajo nuk përmban një shumë të kripës, kështu që e vogël ajo nuk ka lënduar numrin e njerëzve me presionin e lartë të gjakut dhe sëmundjet e gjakut dhe sistemin e tretjes.

Kundërindikimet mund të shërbejë vetëm proteina intolerancës qumësht, dështim i veshkave dhe disa sëmundjeve neurologjike.