Toksikoz si të luftohen kjo


Çfarë është helmim gjaku gjysmën e parë të shtatzënisë dhe si të luftohen kjo? Sëmundje mëngjesit, sëmundje në mëngjes herët, si gjë e zakonshme në atë që shumë gra e konsiderojnë atë pothuajse një shenjë e detyrueshme të shtatzënisë ndonjëherë u shqetësoni nëse ai nuk vjen. Unë kam dëgjuar pikëpamjen se nëse nuk ka toksiciteti, atëherë diçka fëmijë është tjerrje. Megjithatë, ajo nuk është.

Në një numër shumë të madh të femrave sëmundje në mëngjes nuk do të ndodhin në të gjitha, dhe foshnjës, natyrisht, të gjithë të drejtë. Edhe pse studime të ndryshme, shkencëtarët nuk kanë arritur të gjeni saktësisht shkaqet e toksicitetit të hershme mbetet e pazgjidhur dhe pyetjen se pse disa gra nuk është. Megjithatë, është vërejtur se fshatrat burgosurit vuajnë më pak gra të qytetit toksiciteti, kështu që ndoshta një rezultat i toksemisë negativ mjedisor dhe kequshqyerja. Nëse ju ende mori listën e pronarët e lumtur e toksicitetit, ju nuk duhet të heqë dorë, ka shumë mënyra për të zgjidhur këtë problem apo lehtësim të rëndësishme.

Kaloni më shumë kohë jashtë, në qoftë se ka një park, pastaj të ecin atje të paktën gjysmë ore në ditë Hani shpesh, por pak, dhe të përpiqen për të lehtësuar menu tuaj, të zvogëlojë sasinë e yndyrë të kafshëve dhe të mishit. Hani më shumë ushqime që përmbajnë proteina: fasule, kokrra, arra, fara, peshk, mish (i zier dhe jo yndyrë) qumësht i thartuar Disa ndihmë: një fetë e limon ose mandarinë ose kripë (kjo Abuzimi nuk është vlerë kripë e ruan ujin, atë kërcënuese edemë) Ndonjëherë ajo ndihmon ujë mineral (Narzan, Borjomi). Nëse ajo sjell lehtësim, gjithmonë mbani një shishe me ujë në çantë e saj. Ndodh që shkakton të përzier vitamina paralindjes, të marrin ato në natën pas darke. Mint provuar mjet.


Ju mund të përdorni mints, çamçakëz ose çaj nenexhik me nenexhik. Dy opsione e para janë të përshtatshëm për vende publike për heqjen e shpejtë të përzier.

Blerje në nenexhik farmaci ca balsam, oe ose karamele mente në qese filtër dhe pini çaj. 1 - 2 çanta për çdo gotë me ujë të vluar, të lënë për 15 minuta. Ju mund të gatuaj më ose urdhër farmaci rënie të ardhshëm: Drops barkun me nenexhik Valerian tretësirë ​​- 20 ml, (Tinctura Valerianae) pelin tretësirë ​​- 15 ml, (Tinctura Absinthii) liker Peppermint - 10 ml, (Tinctura Menthae piperitae) Tretësirë ​​e Belladonna - 5 ml, (Tinctura Belladonnae) Pika të ketë një efekt qetësues dhe përmirëson tretjen, reduktojnë vjellje shfaqin efektin antispasmodic dhe analgjezik për dhimbje në traktin gastrointestinal. Të rriturit emërojë 5-7 pika për pritjen. Doza më i lartë i vetëm për të rriturit - 20 bie çdo ditë - 60 pika.

Nëse sëmundje mëngjes është shumë i fortë, zgjidhja më e mirë do të ishte të shkoni te mjeku dhe të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj për luftën kundër toksicitetit.