Cellulite mbi këmbët për të hequr qafe


Shumë gra pothuajse tërë jetën e tij të rritur për të humbur peshë. Ata periodikisht dieters, thyer, abuzuar veten e tyre, janë në trenazherku, dembel, hedhin, ulen në një dietë përsëri.

Dhe kështu - në pafundësi. Në luftën për format ideale shpesh fiton dembelizmi të shëndetshme dhe të dashur Pyrozhenko në pastë në qoshe. Pastaj ne layemo veten pa gjemba dhe në depresion nga të cilat lechimsya ëmbël përsëri.


Pastaj rozmoryuyemo veten fizikisht duke kërkuar dhe jo duke pritur për rezultat jo, dëshpërimi. Ndërkohë, në botë ka shumë mënyra për të freskohem dhe të humbur peshë, nuk po merren vesh ekzekutimin e trupit.

Ju thjesht të rishqyrtojë qëndrimin e saj në procesin e humbjes së peshës dhe të shohim këtu, së shpejti do të kalojë pa probleme. Së pari, ju mund të bëni ushtrime - nuk e bëjnë.

Edhe specialistët konfirmoj që ushtrojnë në mëngjes për trupin e femrës - në më shumë stres. Nëse ju jeni një buf, më shumë ndaluar përdhunimi veten. Angazhohen akuzuar disa orë në pasdite apo edhe në mbrëmje.

Nuk është çudi shumë ekspertë humbje peshe besoj se ngre temperaturën e trupit disa gradë gjatë natës është shumë e dobishme për të mbajtur veten në formë të madhe. Pra ndiqni sulme të përditshme mbi një këmbë, kthesë biçikletë në një pozicion të prirur, mbledhje, bëj këmbët mahi larg. Edhe këto ushtrime të thjeshta të mjaftueshme për efekt të mos hezitoni të ndodhin. Në përgjithësi, në qoftë se ju ëndërr e një figurë të përsosur, filloni ditën tuaj me një gotë ujë të ftohtë. Ajo invigorates dhe stimulon tretjen, largon nga trupi lëngshme tepërt.

Drithëra mëngjes ose drithëra, sanduiçe të lënë në rast emergjence, për kohën kur shumë të uritur, dhe asgjë. Nga rruga, një gotë me lëng shtrydhur fllad portokalli jo vetëm të ju jap një furnizim me energji, por edhe të përmirësuar tretjen.

Provoni të zëvendësuar filxhan e tyre në mëngjes e kafe, gjallërues mirë, por asnjë të keqe. Ju gjithashtu mund të zëvendësojë kafe të çajit të gjelbër, ajo gjithashtu ka një efekt të fortë tonik. Nëse ju mësohet veten për të pirë ujë të pa gazuara çdo dy orë, së shpejti do të jetë në gjendje të harrojnë për depozitat në fushat me probleme. Gjithashtu, harroni ashensorët dhe hiking në trenazherku mund të shtyhet në mënyrë të sigurtë për një periudhë të pacaktuar.

Nëse ju nuk mund të heqë dorë këmbë, edhe pse ata nuk e bëjnë me të vërtetë e dobishme për këmbët e qarkullimit të gjakut, duke ndihmuar për të zhvilluar celulitin, veshur smenku. Që ecin rrugë në këpucë në një platformë të vogël apo pykë takë dhe në perevzuvaytesya punës. Në mbrëmje, vjen në shtëpi, të marrë një dush të ftohtë. Ajo stimulon qarkullimit të gjakut ndihmon për të ruajtur tonin e muskujve. Në zemër të zonave problematike të massager veçantë masazh apo sfungjer të ngurtë.

Përveç kësaj, ju do të befasuar këndshëm për të mësuar se mrekullitë e pre dhe hips krijon një bankë të përbashkët! Ju vetëm duhet për të vënë në fushat me probleme krem ​​anti-celulitit ose xhel me ekstrakt alga dhe masazh deri atëherë, deri sa lëkura nuk është e kuqe.

Kur ajo nuk mbetet zona zbehtë, përmirësimin e qarkullimit të gjakut. Me përsëritjen e përditshme të këtij ushtrimi ju mund të shpëtoj nga lëvozhgë portokalli. Gjithashtu ndihmon për të normalizuar gjakut qarkullimit ndjesi shpimi gjilpërash, stroking dhe patting mollaqe. Krem hollim aplikoni natën - atëherë lufta kundër celulitit vazhdojnë rreth orën.

Get shpëtoj e rrudhave të panevojshme dhe vrazhdësi në hips mund gjithmonë duke bërë disa ushtrime të thjeshta. Kryhet për herë të parë në 8-12 reps, pastaj të shkojë në 15-30. Mos harroni se punë jashtë orarit nuk është e nevojshme - përndryshe ju pompohet muskujt që duken nuk është mënyra më e mirë. Ushtrimi i parë - për muskujt kofshë jashtme.

Shtrirë në anën, një prirje këmbë, tjetri - i drejtë. Heqin drejt deri pa bending atë në një kënd prej 45-60 gradë. Kur heqjen këmbët e tij lart e nxjerr frymë kur ulur poshtë - frymë. Kokë ajo duhet të shtrihen në dysheme. Për të forcuar muskujt e mollaqe, bërrylat mbi gjunjë, ngrihem, bërryl - shpatull width larg, prapa - nuk ka përkul.

Shpjegoj një këmbë dhe ngre atë në paralel me dysheme. Up - nxjerr frymë poshtë - frymë. Për të forcuar muskujt e brendshme kofshë, të qëndrojë në pozitën e lunges, gju kthesë në mënyrë rigoroze mbi gishtin, këmbët paralele, të ligët mbi një këmbë prirje elastike dhe të bëjë squats. Për të zhvilluar muskujt e pasmë kofshë, të ulen, të vënë një kryq këmbë mbi kofshën e këmbën tjetër.

Bërryl kundërta vënë në gju. Pastaj butësisht përkulem këmbën vijë i drejtë në gju. Në qoftë se ju mbani këto ushtrim shumë të thjeshtë rregullisht, hips tuaj së shpejti do të marrë një pamje të tillë tërheqëse që do të zgjidhur përmes veshjet, duke shtuar në pantallona e tij të ngushta dhe mini-funde.