Mund pjepër pleqsh


Mund nëna ime që ushqen pjepër këtë çështje shumë gra nuk e kanë përjetuar ende lumturinë e mëmësisë duket e çuditshme. Nuk është sekret që gjatë shtatzënisë pothuajse çdo grua gjinekologe jep udhëzime se si për të ngrënë, produktet e çfarë të preferuar. Nënat shtatzëna më të dëgjuar nga mjekët të cilët nuk mund të pinë shumë lëngje për të shmangur edemë, hanë më shumë perime për të siguruar fëmijës një gamë të plotë të vitaminave.

Dhe çdo grua të vijnë në mendje mendimet që vetëm pas lindjes, më në fund, ju mund të mos kufizojnë veten për ushqim për shkak të frikës nga edemë ose paund shtesë. Por nuk ishte! Pasi foshnje në botë rezulton se ju keni nevojë për të kontrolluar dietën tuaj edhe më i rëndë, pasi shumë ushqime të ngrënë nga nëna e saj, mund të shkaktojnë alergji apo të shkaktojnë dhimbje barku foshnjore.

Bishtajore, agrume, enët lakër kanë kohë që janë të ndaluara për nënat e reja. Dhe mund të hanë nënat pleqsh pjepër edhe e dyshimtë. Çdo mjek është në pikën e tij të parë, dikush këshilloi ata për të marrë ushqim, dikush rreptësisht të ndaluara. Pjepër nuk mund të hani ndërsa gji vetëm, në qoftë se një grua është e sëmurë me diabet, gastrit ose ulçerë.


Përveç kësaj, ju nuk mund të hani pjepër ata që vuajnë intolerancës individuale të këtij fruti aromatik me lëng. Në të gjitha rastet e tjera, ha pjepër është e mundur jo vetëm, por edhe e nevojshme, sepse ajo nuk është vetëm e shijshme, por edhe shumë i dobishëm. Vitaminat përfshira në pjepër, të rritur imunitetin, të mbrojtur trupin nga ftohjet në vjeshtë.

Kaliumi dhe hekur janë të dobishme në të veshkave dhe të mëlçisë; Acidi folik përmirëson kujtesën dhe heq depresionin. Fiber ndihmon zorrët të punojnë më mirë, përmirëson peristaltikės.

Një i shëndetshëm pjepër ushqyerit mom mund të hahet në qoftë se frutat pjekur do të jetë e mirë. Kur zgjedh një pjepër duhet kushtuar disa pika që ndihmojnë të përcaktojnë pjekuri e frutave. Fruta pjekur do të lëshoj aromë delikate të këndshme.

Manaferrat e pasme duhet të jetë e thatë, që do të thotë se pjepër kishte kohë për të pjekur para se ajo u pre nga plantacione. Nëse ju shikoni në shalqi ndonjë çarje apo njollat ​​duhet të përmbahen nga blerja këtë fryt, ajo mund të jetë e rrezikshme për shëndetin. Shkruani pjepër në dietë e nënave të reja duhet gradualisht, së pari për të parë nëse ajo nuk do të shkaktojë një reaksion alergjik në një fëmijë. Nëse fëmija juaj normalisht të marrë një produkt të ri, ju mund të sigurtë të hani ky fryt shijshme me salcë, më shumë ajo rrit prodhimin e qumeshtit. Por mos harroni se në qoftë se ju jeni një tifoz i madh i pjepër, nuk e përdorin atë shumë në mënyrë që të mos shkaktojë veten dhe çrregullime të zorrëve fëmijë.

Jo më kot është një popullor duke thënë: Gjithçka është mirë në qoftë se ju e dini kur do të ndalet.