Çfarë shkaktojnë mujore


Mungesa e menstruacioneve për shtatzëni të padëshiruar është gjithmonë një faktor stresi për çdo grua që të çon në faktin se shumë prej tyre fillojnë të mendojnë për sfidën mujore në një vonesë në shtëpi. Shumica nuk preferojnë të parë një mjek, dhe të gëzojnë mënyra popullore ose duke përdorur droga të shkaktojnë çdo muaj, duke harruar për shëndetin e tyre dhe se fondet pa marrë këshilla profesionale mund të çojë në gjakderdhje dhe infertilitetit (shih.). Para se duke e quajtur një menstruacioneve vonesë duhet të peshojnë pro dhe kundër dhe pastaj të vendosë.

Ne e dimë shumë mënyra në shtëpi: 1. pije një supë qepë gotë. Kjo do të thotë të testuar shumë breza të grave ruse është konsideruar shumë efektive dhe të padëmshme. Vetëm pije downside shumë i thellë, kështu që është më mirë të kërkesave lëng i ëmbël ose çaj. 2. Merrni një lugë gjelle 3-4 herë infuzion përditshme e lule misri blu.

Për të përgatitur mjetet e nevojshme për të marrë dy lugë copëtuar herbs lule misri, derdh një gotë me ujë të vluar, të mbuluar me një peshqir dhe të lënë për një orë. 3. Shkruani qirinj vaginë e bëra nga rrënjët e sipërme gladiolë. Pas menstruacioneve tyre kërkesa mund të fillojnë brenda disa orëve (shih.). Të gjitha këto mjete nuk mund të rezultojë në efektin e dëshiruar, sepse performanca e tyre nuk është mbështetur nga hulumtimet mjekësore. Në këtë rast, shumë u kthye për të drogës. Çfarë pilula mund të shkaktojë hënën?


Kjo çështje është shumë e rëndësishme në gratë e vonuar duke pasur marrëdhënie seksuale të pambrojtura. Sot ka shumë forma tabletë komerciale në dispozicion të drogës që mund të shkaktojë abort spontan. Përdorimi i nevojës sa më shpejt të jetë e mundur, sepse një shtatzëni të madhe ata nuk do të ndihmojë, por vetëm të shkaktojë komplikime.

Ka ilaçe që mund të përdoren para se menstruacione të shkaktojë një vonesë: pini Non-ovlon 2 tableta në intervale prej 12 orësh. Këto barna janë më të rrezikshme, sepse ata kanë komponent thelb hormonal, grua aktive në sistemin endokrin. Në fund të fundit, ata mund të shkaktojnë menstruacioneve parregullt dhe probleme me konceptim. Pritja në doza të larta ka contraindications!

Vonesë të shkurtër, jo e lidhur me sëmundje të rënda dhe të shtatzënisë nuk kërkojnë trajtim. Pas një lak, ndërsa është restauruar në mënyrë të pavarur (shih.). Ju mund të telefononi acid Askorbik mujore, e cila është e nevojshme për të marrë në numër të madh pas një vakt. Përveç kësaj, ajo duhet të jetë një e mirë të ngrohtë deri, ose të marrë një dush të nxehtë. Efekti është brenda ditësh, por kjo metodë është e kundërindikuar në gratë me gastrit, ulcerat dhe sëmundjeve të tjera të stomakut.

Të sjellë një menstruacioneve të shpejtë mund të përgatitjes vetëm intravenoz të drogës injeksion. Për shembull, oxytocin shkakton bërë hënën për orë të tëra, sepse në afat të shkurtër shkakton kontraktimet e mitrës. Në këtë rast doza është shumë e rëndësishme, kështu që është mirë të kontaktoni infermieren se ajo kishte shtënë dhe të shikojnë procesin kohë. Kjo metodë është shumë e rrezikshme! Pra, mendoni për shëndetin tuaj, para se menstruacione të shkaktojë një vonesë.

Nëse një vajzë e re shihet një trazirat qëndrueshme në ciklin menstrual, ju nuk keni nevojë të mendoni se si të shpejt të shkaktojë periudha. Së pari, ju duhet të kontaktoni gjinekologun tuaj si shkelje të tilla mund të tregojë çrregullime serioze të hormoneve në trup. Mjeku do të përshkruajnë terapi të hormoneve normalizes ciklin menstrual.