Si për të forcuar thonjtë


Zbuloni se si të kujdeset për thonjtë në dimër. Winter - jo koha më e mirë për manikyrin. Ata thyejnë çdo tani dhe pastaj, sharuyutsya dhe cuticle coarsens shpejt.

Prandaj, është e nevojshme për të siguruar kujdes të mirë të thonjve tuaj. Vetëm disa teknika të pakomplikuar - dhe ju do të shihni se si manikyr tuaj të bëhet një shikim!

Mësoni 5 mënyra të thjeshta për të forcuar thonjtë tuaj me TOCHKA. net! Kjo maskë piper i kuq dhe piper i kuq forcuar dhe përshpejtuar rritjen e thonjve.


Mix një gjysmë lugë çaji piper i kuq, 10 pikat e ujit të zier dhe një lugë çaji e krem ​​yndyrë për duart. Përzierje duhet të mbajë në një banjë me ujë për rreth 10 minuta, pastaj të ftohtë dhe lyej thonjtë e saj në mënyrë të barabartë. Maskë, disa 20 minuta, atëherë ajo duhet të lahen off dhe vihet në gishtat tuaj krem ​​i yndyrshëm.

Përdorni një maskë një herë në muaj. Lexoni: Lemon lëng limoni lëng është thonjtë shumë të mira forcon.

Në disk përzierje një lugë gjelle lëng me një palë kripë rreze dhe furçë të aplikojnë në thonjtë. Kjo maskë ka rreth 20 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë dhe të aplikojnë moisturizer. Maskë dylli i dylli do të bëjë thonjtë tuaj shumë të fortë! Në banjë me ujë të shkrihet 4 g beeswax, shtoni pure i zier e verdhë veze veze përzierje të ftohtë.

Pas pika Shto gjalpë bukuroshe derisa maskë të trashë.
Aplikoni në gisht për 20 minuta, pastaj pije me ujë dhe të aplikojnë moisturizer.

Ju mund të përdorni një maskë çdo ditë. Xhelatinë xhelatinë përkryer ushqen dhe forcon thonjtë dobësuar. Në një gotë të valë zgjidhje të ujit të 0, 5. lugë xhelatinë, të ftohtë dhe më e ulët thonjtë tuaj në përzierje për 20 minuta. Pastaj lani duart me ujë të ngrohtë dhe të aplikojnë moisturizer.
Përdorni maskë xhelatinoz 2-3 herë në javë.

INTERESTING: Vitamina A dhe E Këto vitamina janë thelbësore në formimin e pllakave të shëndetshme gozhdë, kështu grumbull ato në një farmaci dhe rubbed çdo ditë në kohën e gjumit. Më e rëndësishmja - Kujdesuni për thonjtë tuaj, dhe pastaj ata do të rriten të shëndetshëm, të bukur dhe të fortë! Informatat nga: TOCHKA.

neto.