Si të dobishme panxhar


Panxhar përmban shumë elemente të dobishme për trupin, kështu që nuk është për asgjë quajtur ushqyesve mullë. Në shumë sheqerna panxhar soderzhytsya, proteina, pektin, malic, limoni, oksalik.

Pjesa më e madhe e panxhar dhe vitamina B dhe rutinë, por me rëndësi të veçantë këtu janë acid folik dhe vitaminë E, me një efekt të fortë anti-lajthitës. Panxhar dhe minerale të pasura, duke përfshirë hekur, jod, mangan, kobalt, bakër, zink, anëtarët e enzimeve që rregullojnë proceset e qarkullimit. Panxhar krye të pasura me vitaminë C (2040 mg per 100 g peshë me lagështi) dhe acidit folik
Panxhar ushqim të shkëlqyer për qelizat e kuqe të gjakut pavarësisht përmbajtjes relativisht të vogël aktuale të hekurit. Raporti optimal gjetur në natriumi panxhar dhe kalcium të vlefshme për të ruajtur solubility e kalciumit në trup, veçanërisht kur pas konsumojnë ushqim të gatuar në enët e gjakut të akumuluara kalcium inorganike, të tilla si zgjerimi apo forcim ose trashje e venave të gjakut, duke shkaktuar tension të lartë.

Të përfshira në klorit panxhar është një mjet i mirë që pastron mëlçisë, veshkat dhe fshikëz e tëmthit.


E gjithë kjo të marra së bashku ju lejon të jetë më të mirë qelizat ndërtues panxhar gjakut, sidomos qelizat e kuqe të gjakut. Kaliumi gjendet në rrënjët, është i përfshirë në metabolizmin e sodiumit dhe kalciumit të nevojshme në punën e shumë enzimeve. Prania e kobaltit shton kuqe intensive panxhar. Kobalti është e nevojshme për sintezën e vitaminës B12, që mbështet hematopoiesis.

Jod përfshira në panxhar, është e rëndësishme për njerëzit që vuajnë sëmundje zobnoy, atherosclerosis, trashje. Prania e kripërave të magnezit në panxhar ndihmon për të reduktuar presionin e gjakut.

Për parandalimin dhe trajtimin e hipertensionit në mjekësinë popullore është e rekomanduar për të përdorur lëng panxhar (ju mund të me mjaltë) për 0, 25 filxhan 4 herë në ditë. Panxhar të qetësuar sistemin nervor, për të përmirësuar gjumin, shëndetin e përgjithshëm.
Në mjekësinë popullore ka qenë prej kohësh përdoret si një trajtim për anemi përzierje e lëngjeve të panxhar, radishes dhe karrota, të marra në sasi të barabarta. Kjo përzierje është marrë për 12 lugë për 1015 minuta para ngrënies për 12 muaj.

Panxhar si një burim i vitaminave ka kohë që janë përdorur në trajtimin e poshtër. Kush ha panxhar, e më pak vuajnë nga çrregullime të zorrëve.

Ajo është e pasur me fibra dhe acide organike. Një tjetër mjekët e vjetër këshilluar për të ngrënë në një stomak bosh me kapsllëk 100 150 g panxhar të ziera ose të vënë klizmë zierje e rrënjëve. Substancat panxhar specifike dhe betanin Betaine kontribuojnë në avari dhe absorbimin e yndyrave dhe proteinave bimore, për të përmirësuar jetesën dhe 306 ^ 0 kjo rrënjë
Efikasiteti i qelizave të mëlçisë. Sipas njoftimeve, betanin pengon zhvillimin e tumoreve malinje.

Varësisht nga shkalla e ditës të marrë 200-600 gram lëng ose të hani deri në 1 kg panxhar integruar. Kjo së pari normalizuar gjakun, dhe pacientët të fillojnë të shtoni peshë. Të përfshira në pektin panxhar pengojnë veprimtarinë e baktereve putrefactive zorrëve. Lëng panxhar larë me hundë ftohtë, trajtuar pneumoni dhe pleurit, dhe sitë panxhar në formën e suspensioni aplikuar tek plagët, djegiet, ulcerat për shërimin e tyre më të shpejtë. Feta panxhar papërpunuara mbajtur në gojë për lehtësimin dhimbje dhëmbi.

Panxhar i gatuar rekomandohet edhe për pacientët me diabet, mëlçisë dhe tëmthit.
Lëng panxhar është një prej produkteve më të vlefshme për të përmirësuar gjakun dhe formimin e qelizave të kuqe të gjakut. Por pranimi i pastër lëng panxhar mund të shoqërohet me marramendje dhe të përzier. Prandaj, ndërsa trupi nuk ka të mësohen me të, lëng panxhar përzier me karrota më mirë, gradualisht duke rritur përqendrimin e saj. Për të zvogëluar ndikimin negativ të lëng të freskët duhet të mbajë në frigorifer 34 orë.

Ai ishte atëherë nxehtë dhe pije për 1520 minuta përpara se të hahet, pirë ndonjë lëng frutash. Zakonisht është e mjaftueshme për të pirë 1 deri 1, 5 gota me lëng panxhar 2 herë në ditë.

Një efekt veçanërisht i madh i jep lëng panxhar në përdorimin e saj në menopauzës tek gratë gjatë çrregullime menstruale. Lëng panxhar ndihmon pastruar mëlçisë, veshkat, fshikëz fshikëz e tëmthit, stimulon limfatike, ul presionin e gjakut. Në të gjitha elementet në panxhar është një shumë e substancave fiziologjikisht aktive, kombinimi i të cilave e bën panxhar ushqim unike dhe efektive agjent të kujdesit shëndetësor. Një tipar i rëndësishëm i panxhar, ndryshe nga shumë perime të tjera, është se ajo zgjat ruajtjen dhe gatim nuk humbasin ushqyesve dhe ruan shijen e saj.

A nuk e varfëruar kapsula rozë vezë gjatë dimrit, ende ato janë të pasura me vitamina dhe ushqyesve. Panxhar është një clip i mrekullueshëm i vitaminës C.
Kjo pronat e tij i bazuar shumë receta canning dhe gatimi me fruta dhe perime. Dhe një tjetër panxhar avantazh është se ajo të shkojnë në punë dhe krem ​​dhe rrënjët. Nga tabela nuk mund të shkojë një vit të tërë.

Panxhar cilësisë mund të përcaktohet përafërsisht me sy pa analizat biokimike. Rrënjët me cilësi të lartë pulpë janë të errët të kuqe ose të bardhë pa unaza slabookrashennyh dukshme në seksion kryq.
Në rrënjë të madhe përmban më pak sheqer dhe çështje të thatë se 612 cm në diametër panxhar, ata në mënyrë të konsiderueshme reduktuar përmbajtjen e Betaine manifestuar ashpër koltsevatosti. Pranverë dhe verë mund të përdoret si gjethe e ushqimit dhe gjeth, të cilat janë gjithashtu të pasura me karbohidratet dhe proteinat, minerale dhe vitamina.

Shiko të interesante në internet? Ejani dhe të lexoni këtë.

Shumë interesant.