Si të dobishme mish


Mish Si të dobishme? Përmban: shumë vitamina B, kalium, fosfor, hekur, zink, magnez. Derr reputacioni si një kafshë të pista në formë të gjatë dhe të rrënjosur fort në mendje. Ndoshta sepse disa njerëz ekziston një ndalim në përdorimin e mishit të derrit.

Derra mund të vërtetë të jetojnë ku kanë dhe janë të tmerrshme. Ajo gjithashtu vuan të njëjtat parazitët që personi, ajo ndryshon nga kafshët e tjera.


Sot dyqan për të blerë diçka të kontaminuar e mishit të derrit është gati joreale. Në mish derri janë vitamina shkrihet në ujë, kështu që ajo duhet të gatuaj në pak ujë ose të skuqura ose të piqem. Mish derri është një alergjen i fortë, sepse ajo përmban një numër të madh hystamynov, kështu që nuk ka ngrënë për sëmundjet e lëkurës, alergji, dhe arteriosklerozës, dhe cholecystitis.

Përmban: vitamina, amino acidet esenciale, zink, kalium, natrium, magnez, hekur, fosfor, bakër, kobalt.
Mish lope përmban një shumë të carotene si një vaj të verdhë. Ajo është mjaft e vështirë që të tretet dhe absorbohet dobët. Por mëlçisë viçi është shumë i dobishëm, ka shumë vitamina A, E, C viçi, grupi B me mangësi hekuri anemi janë të rekomanduara (hekur hemnoho) dhe forma të tjera të shegësh anemi, mollë, panxhar (hekur nehemnoe). Hekur Hemnoho përfshira në hemoglobinë.

Perimet që janë produkte pa gjak që përmbajnë absorbimin nehemnoe hekurit nga diçka më të keqe.
Përfshin: një proteinë të plotë dhe proteinë, vitamina B, fosfor, hekur, magnez dhe zink. Chicken është e mirë vetëm i freskët. Mishit të ngrirë në zhbllokimin humbjes substanca të vlefshme si ato janë larë me lëng.

Për shkak se përmbajtja e një numri të madh të lartë të keq vakt aminoacidet pule besojnë se jeta vazhdon. Pulë e dobishme për të përdorur me perime, mundësisht të gjelbra.
Ata normalizimin aciditetin dhe për të përmirësuar tretjen e mishit. Përfitimet e supë pule, gatuar pulë nga fabrika, të diskutueshme, pasi në rritje të përdorimit të antibiotikëve dhe substancave të tjera të dëmshme që lehtë mund të kalojë në supë.

Zogjtë ushqyer ushqim të modifikuar gjenetikisht, që redukton prodhimin, kështu që shpresoj për pulë dyqan nuk është e nevojshme. Nëse mish gatim fjalë për fjalë të copëtuar, kjo do të thotë se pulave ushqyer foragjere me cilësi të ulët. Përfshin: lecithin, vitamina B6, B12 ,, hekur, fosfor, kobalt, fluori, mangan dhe kalium. Mish i lepuri është i ulët në natriumi dhe yndyrë, duke e bërë atë një produkt i domosdoshëm në dietë.

Për minerale dhe vitamina përmbajtjes kalon lepuri pothuajse të gjitha llojet e tjera të mishit. Lepuri nuk grumbullohen në rrezatimin e tij të trupit dhe metalet e rënda, mish i saj përmban substanca që luftojnë alergji, sëmundjet e traktit gastrointestinal, hipertension dhe arteriosklerozës. Përfshin: lecithin, kalium, natrium, magnez, hekur, zink, fluori, jod, vitaminë B,.
Lamb zhytur dobët për shkak të yndyrë të rëndë e shkrirjes. Në këtë drejtim, ajo nuk është e rekomanduar për fëmijët dhe të rriturit me probleme shëndetësore.

Supë me delet e mishit shumë e vlerësuar përmbajtjen e lartë të proteinave, vitaminave dhe mineraleve. Mëlçia Dele përmban shumë hekur. Përmban: vitamina B, kalium, magnez, fosfor, zink, hekur dhe amino acid triptofan, e cila ka veti qetësues
Turqia është i vetmi lloj i mishit që nuk shkakton alergji.
Ajo përmban një sasi shumë të vogël të yndyrës, një shumë të proteinave, stimulon enët e zemrës dhe të gjakut, dhe gjithashtu forcon sistemin imunitar.

Coderzhyt: Proteina lehtësisht të tretshëm, të gjitha amino acidet esenciale dhe jo thelbësore, jod, kalcium, fosfor, magnez, fluori, hekuri, bromine, vitamina C, A dhe D. Substancat të përfshira në prodhimet e detit, janë në mënyrë ideale kombinuar zhytur kështu në mënyrë të përkryer nga trupi, veçanërisht proteina. Vaj peshku merret me një mangësi e vitamina A dhe D. Peshku është i bardhë dhe i kuq.
Për të përfshirë ngec bardhë peshk, mustak, pozitë e lartë, lloj krapi, ram, krap, Pollack, krap, peshkaqen.

Peshk i kuq, Beluga, bli, salmon (salmon), salmon, troftë, gozhdë dhe yjor bli. Aktualisht peshk gjithashtu përmban shumë carcinogens, më merkur. Sidomos një shumë e peshkut të gjatë-jetuar grumbulluar merkur tilla si peshkaqen dhe peshk shpatë.
Salmon, farmed dhe përmban shumë carcinogens. Por në çdo rast, peshku është produkt më e dobishme se mishit, substancat toksike në atë më pak të dobishme dhe të zhytur shumë më mirë.

Views: 7150.