Si të dobishme navigacion


Swimming siguron efekte gjithëpërfshirëse shëndetësore mbi njerëzit. Ajo është përgjithësisht favorizojnë një pishinë, domethënë një ndikim pozitiv në figurë.

Në këtë drejtim, trajtimit të ujit shumë më efektive gjimnastikë konvencionale. Në fund të fundit, kur kryejnë ushtrime në ujë të drejtat janë të përdoren pothuajse të gjitha grupet e muskujve, kështu është trupi proporcional formimin.


Sa i dobishëm është pishinë? Pishinë korrigjon problemet me shpinë, e lirojnë disqe intervertebral. Për këtë arsye, zhvillimi i sjellje të mirë, ajo është e rekomanduar fëmijërinë pishinë.

Banje mënyrë efektive djeg kalori, mos harroni oreksin që shfaqet pas një udhëtim në det gjatë. Për shembull: notonin profesionale konsumojnë më shumë kalori në ditë se sa atletët e pushtetit pa shtuar peshë. Arsyeja është se gjatë testimit të ngarkesës lundrimi jo vetëm muskujt, por edhe joints, kockat dhe të zemrës.
Ngarkesa e dobishme kompleks është ajo not në pishinë.

A është kjo pishinë e dobishme për njerëzit që duan të bëjnë trupin tuaj më tërheqës? Sigurisht! Pas ujit rrit efikasitetin dhe rrit qëndrueshmëri.

Gjatë udhëtimit të forcuar në mënyrë aktive muskujt e armëve, bark, sup brez, mollaqe, kofshë. Përveç kësaj, nyjet për shkak të stresit shtesë, të fituar fleksibilitet.

Është e dobishme për të notuar në pishinë për njerëzit që kanë probleme me të qenit mbipeshë, prapa, joints, ose gjatë shtatzënisë; i cili për çfarëdo arsye kanë contraindications për sportet forcë? Pra, për ta kjo është zgjidhja më e mirë, si në një të mesme stresit ujor intensive të perceptuar në mënyrë të konsiderueshme më e lehtë.
Swimming është sporti më i sigurt, si minimum shans i lëndimit. Gjithashtu përfitim i pishinë është se ajo ka një efekt pozitiv në sistemin e qarkullimit të gjakut: një rënie të presionit të gjakut, e cila zvogëlon rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare. Swimming normalizes shkalla e zemrës dhe të qarkullimit të gjakut, përmirëson elasticitetin e enëve të gjakut dhe të muskujve të zemrës, duke siguruar një efekt pozitiv mbi rrjedhjen e gjakut dhe, për këtë arsye, ngopjes së oksigjenit.

Për shkak të faktit se gjatë udhëtimit të përfshirë të gjithë zonën e mushkërive, rrit rezistencën ndaj hipoksi (mungesa e oksigjenit). Efektet e dobishme në sistemin nervor është një tjetër shembull se si të dobishme pishinë. Pas lundrimit një ndikim në të gjithë sipërfaqen e trupit, duke i dhënë një massyruyuschyy lloj dhe efekt zbutës. Është vërtetuar se noti është ilaçi më i mirë kundër pagjumësi.

Në njerëz, rrit vëmendjen dhe sfond të përgjithshëm emocional. Përveç kësaj, trupi prodhon imunitet për ftohjet, kështu që një person i angazhuar në pishinë, pak vagaries prirur të motit dhe sëmundjeve të frymëmarrjes.