E dobishme se çaj jeshil


Me fillimin e motit të ftohtë veçanërisht sistemin tonë imunitar ka nevojë për vitamina dhe minerale. Me ta ajo të fortë.

Pra dimrit është më e mirë për të pirë çaj jeshil, ajo ka më shumë ushqyesve. Këtu dhe vitamina C, E, B, C, PP, dhe fluori, zink, jod, bakër dhe mangan.

Çaj jeshil ka efektin fortë anti-mikrobiale, anti-virale dhe anti-inflamator. Ajo është përdorur në dysbacteriosis, gripi dhe me helmimit me ushqim. Për shkak të përmbajtjes së vitaminës C dhe catechins çaj jeshil është një antioxidant i fuqishëm dhe një armë efektive kundër kancerit.


Vitamina P ruan dhe përmirëson elasticitetin e enëve të gjakut, forcon muret e tyre.
Çaji jeshil është një mjet i shkëlqyer për parandalimin e arteriosklerozës, sëmundje të zemrës, enët e trurit, ul presionin e gjakut. Ai përmban jod, kështu që kjo pije ka efekte të dobishme në sistemin endokrin. Çaji jeshil është e rekomanduar për të pirë për njerëzit me gjëndrën tiroide zgjeruar. Fluori forcon dhëmbët tona dhe mishrat.

Për të parandaluar prishjen e dhëmbëve është e rekomanduar për pije periodikisht dhëmbët çaj brewed fllad. Ata që punojnë shumë në kompjuter, çaj është gjithashtu e dobishme: ajo besohet se pi lindor mbron trupin tonë nga rrezatimit të dëmshëm.
Çaji jeshil është përdorur shpesh si një mjet për humbje peshe, sepse ajo rrit metabolizmin dhe përshpejton sekretim yndyrë nga trupi. Përveç kësaj, metodë për të nxjerr një përfundim metale të rënda dhe toksina të tjera.

Pini çaj jeshil pa qumësht dhe sheqer, por ata që nuk mund të bëjë pa e ëmbël, shtoni pak mjaltë. Për të pirë çaj brewed fllad, lë çaj, përdorni vetëm një të tillë dy herë. Brewing përsëritet humbur gjysmën e vitaminave dhe mineraleve.
Recommended përdorim të përditshëm dy katër gota të çajit të gjelbër. Ekstrakt çaji jeshil është përdorur në kozmetikë për shkak të aftësisë së saj për të mbetur lëkurë të re dhe të bukur, për të përmirësuar çehre dhe ngadalësojnë procesin e plakjes.

Ajo është pjesë e shumë krem, scrubs, tonics, maska ​​dhe shampoos.