Fara Si të dobishme


Shumë prej nesh të doja të bie në grep në fara tuaj të kohës së lirë. Por nuk do të shpesh e përdorin farën e keqe? Si fëmijë ne frikësuar gjyshja dhe nëna e apendiksit konsumin e shpeshtë të farave. Mbi përfitimet dhe dëmet e fara i përsosur Passion. ru.

Farat e grurit të lulediellit është ripening në i bukur i tij, i rrethuar nga një diell-hat petals verdhë. Vendlindja e Amerikës centralit, i çoi te ne në mes të shekullit të 18, por fara hyrë kështu në mënyrë të vendosur jetën e rusëve të cilët ishin të çiltër tipar kombëtar.

Sigurisht, të gjithë e dinë në lidhje me të dhe fara luledielli si burim i naftës perime, fara luledielli, por ka shumë prona të dobishme. Fara përmbajnë një shumë të kalciumit dhe magnezit, vitamina B dhe yndyrë-shpjegueshëm vitamina A, D dhe E, yndyrna polyunsaturated acid janë të mira për lëkurën dhe flokët.


Fara luledielli nuk janë vetëm kafshoj por gjithashtu të marrin në gatim dhe pjekje.
Pressed tortë mbetur pas squeezing naftës, bagëtisë ushqim dhe ushqim peshku në rezervuare artificiale.

Megjithatë, përfitimet nuk janë vetëm të thata dhe të përpunuara kokrra, të cilat janë të përqendruara të gjitha pronat e të dobishme. Kur pastrimi fara nga e lëkurës ose tiganisje humbjen e pronave të vlefshme pas kolapsit të ekspozimit termik
yndyrna të prishet dhe të shëndetshme, dhe yndyrna të shëndetshme kur pastrimi oksidohet nga ajri.
Farërat e këtij produkti të vlefshme ushqimore, të pasura me yndyrë bimore dhe kështu vitaminë yndyrë-shpjegueshëm, e cila i mungon një banor të tretë të vendit tonë. Prandaj, përfitimi i farërave është e qartë: ata burim i vitaminave që ndihmojnë në luftën kundër plakjes, fara uljen e kolesterolit në plazmë. Farat e lulediellit janë në gjendje për të ulur oreksin dhe në disa ato janë përdorur në mënyrë aktive si një meze të lehtë.

Ata ofrojnë yndyrna esenciale dhe të lejojë që të kufizojë yndyrna në dietat pa kompromentuar shëndetin.
Fara Bërthamat përmbajnë deri në një çerek proteine ​​dietetike, që është mjaft e pershtatshme per nevojat e trupit. Por ka më shumë yndyrë dhe karbohidratet, dhe prania e vitaminave dhe mineraleve bërë atyre një vakt të plotë.

Një fakt i njohur në historinë e murgeshë-oshënare që jetoi në ishull për shumë vite dhe që gati hanin disa fara. Brenda fara luledielli në një mbajtur mirë microelements nevojshme nesmazhenoyi jod dhe hekur, dhe magnez që kërkohet për operacion të qëndrueshme të enëve të zemrës dhe gjakut të pastër e toksinave.

Nëse dimrit për të ngrënë një herë në javë një grusht fara nesmazhene ju përkryer ushqejnë trupin me vitamina dhe minerale. Për shkak të përmbajtjes së vitaminës B6 dhe fara janë shumë të dobishme në sëmundjet nervore dhe çrregullime të humorit. Nga rruga, ata janë të qetësuesve dhe ilaqet kundër depresionit. Pra, nëse ju keni punë nervor të kryer një pako me fara.

Veç kësaj, procesi i ngrënit fara mund të zëvendësohet
Pirja e duhanit cigare shumë njerëz përmes tranzicionit pasardhësve të arritur të hequr qafe të varësisë të dëmshme. Jo fara të përkryer pjekur ndihmojë me thonjtë brishtë dhe flokët nga acide yndyrore të pangopura.

Ekstrakte dhe grimcat farë luledielli të përdorura në kozmetikë janë aplikuar maska ​​ushqyese, scrubs dhe krem ​​për trupin dhe flokët.
Megjithatë, pavarësisht nga përfitimet e dukshme të farërave, ata kanë shumë aspekte negative të përmenden dhe diskutohen në detaje. Para së gjithash, për shkak të një magazinë të zënë, të mbjellim kalorive të mjaftueshme, 100 gram e trajtuar fara kalorive sa më shumë si një bar të tërë çokollatë apo një borscht plotë vakt dhe qofte. Pra, duke marrë këtë produkt në humbjen e peshës (në qoftë se ajo nuk është një dietë speciale) duhet të kufizohet ndjeshëm ose eliminuar plotësisht.

Përveç kësaj, shumë përdorim pjekur fara luledielli dhe tiganisje humbur shumë lëndë ushqyese dhe yndyrna të shëndetshme janë transformuar në të dëmshme ose të shkatërruara.
Një tjetër telash mund të jetë që shpesh janë fusha të luledielli pranë autostradave e zënë, që do të thotë se bimët mund të thithin
emisionet, tokës dhe plehra, të cilat janë trajtuar fusha. Kur blejnë fara kërkojnë certifikatën e cilësisë për çdo produkt ushqimor, në të cilën gjyshet shitur fara nuk është aty. Përveç kësaj, shumë prodhues nuk i lajnë fara e tyre para se të obzharkoy, pasi ata nuk i larë ato para se të hahet shumë konsumatorët. Një lëvozhgë mund të përmbajë luledielli në një mënyrë të drejtë ndotësve dhe patogjenëve.

Rastet e infeksionit infeksioneve keqe përmes fara. Fuqishëm kundër konsumit të farës dhe dentistëve me konsumin e shpeshtë e fara luledielli përkeqësohet smaltin e dhëmbëve, duke rezultuar në dëmtimin dhëmbët e parë. Ata shkërmoqet, prishjen dhe më shumë të prirur errësojë. Dashuruar Dhëmbët farë shumë i impresionuar dhe gurit. Contra fara këngëtarët dhe ata që kanë shumë dhe shpesh thotë.

Për shkak të vajit të përfshira në fara luledielli, mukusit dhe fyt i zëshëm litarët lubrifikuar me një shtresë e hollë e filmit yndyrë, pastaj këndoj shumë e vështirë, thonë sa më shumë. Në gojë farë e thatë dhe nuk ka etje. Nuk rekomandohet për pacientët me fara, gurëve të tëmthit, ato mund të shkaktojnë një sulm të papritur duke aktivizuar rrjedhjen e biliare. Dhe një tjetër moment i keq në konsumimin e farave është se shumë të bëjë atë në rrugë, duke hedhur lendet në këmbët e tij, i ulur në stola në parqe dhe sheshe, ose ngarje në makinë dhe duke hedhur e husks e dritares.
Si rezultat, rreth stola formuar malet lëvore, malet e plehrave përgjatë rrugëve që ju do të bien dakord, kjo është frustruese për të tjerët.