Mollë Si të dobishme


Apple është shumë i dobishëm për fruta tonë trupit, ai përmban shumë elemente të dobishme, dhe kjo është fryt i një kombinimi të nutritionists më të njohur të suksesshme. Si të dobishme mollë? Ata janë të pasur:
Vitaminë C, esenciale për sistemin imunitar. Vitamina A është e nevojshme për metabolizmin normale, sy dhe kockave dhe lëkurës.

Vitamina B, të cilat sigurojnë funksionimin normal të sistemit nervor, kardiovaskular dhe ndihmon tretjen e ushqimit. Vitamina G, të nevojshme për tretje normale dhe rritjen ekonomike, kjo vitaminë mollë më shumë se fruta të tjera. Hekuri, mollë janë të dobishme në sensibilitet për anemi.


Fara mollë përmbajnë sasi të lartë të jodit, megjithatë, me kusht që jodit që përmban tokë, ku ata u rrit. Pra, nëse mollë rritur në Rusi qendrore, ku toka është e dobët në jod, dhe fara e saj janë shumë të vogla. Dhe së bashku me mollë, trupi ynë do të duhet atë
(Fibra pektin shpjegueshëm dhe i pazgjidhshëm fibër), e cila do të reduktojë nivelin e kolesterolit të keq, të parandaluar kapsllëk dhe të kontribuojë për humbje peshe. Për gravurë acide gjithashtu malic dhe tartaric të dobishme, të cilat janë gjetur edhe në këto fruta. Këto pronat e dobishme e mollëve të rekomandojë që njerëzit me çrregullime metabolike.

Flavonoids gjenden edhe në mollë, të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës, kancerit.
Për ata që duan të humbin peshë, mollë janë të dobishme si produkt të ulët kalori.

Mollë sized Medium përmban 70-100 kalori, dhe trupi merr sheqer e kërkuar. Well-njohur dietë molle. Apple, ngrënë pas një vakt, të mbajtur dhëmbët tuaj, lëng molle neutralizon bakteret që shkatërrojnë smaltin e dhëmbëve. Konsumi i rregullt i mollë dhe lëng molle parandalon shkatërrimin e qelizave të trurit, duke çuar në humbjen e kujtesës.

Shkencëtarët Nottingham Instituti i Kërkimeve argumentojnë se:
konsumi javor i 5 mollëve ndihmon në uljen e sëmundjeve të frymëmarrjes (përfshirë astmën). Si për të ngrënë mollë?

Ideal të para ose pas trajtimit minimal të ngrohjes për të mbajtur të gjitha ushqyesve. Por pjekur pektin mollë pasur se papërpunuara.

Mollë të importuara mbuluara me qiri për ruajtje më të mirë, ai duhet të jetë para-pije me ujë të ngrohtë. Në lëkurë përmban shumë fibra, kështu që është edhe më mirë për të ngrënë. Pse Apple ende popullor? Ky frut është ndoshta diversitet më të madh të varieteteve dhe shijet, të gjithë do të gjejnë një mollë.