Si për të trajtuar fyt


Angina Ajo mund të na trokas off udhë për disa ditë, të shkatërrojë të gjithë planet tona.

Problemi ka ndodhur me mua. Unë me sukses kaloi sesion ishte pushimi në shtëpi dhe ishte duke kërkuar përpara për ardhjen e njerëzve të tij të rinj. Prisni dhe ra i sëmurë me temperaturë të lartë, dhemb kockat dhe dhimbje të tmerrshme në fytin tim. Natyrisht, pushime im, që unë kam shpresa të mëdha, mund të nakrytysya pellgu bakrit.


Perspektiva mbajë ato në shtrat me një dhimbje të fytit qartë nuk është i lumtur. Dhe pastaj kam vendosur për të luftuar për stimul ishte i madh. Në këtë çështje të vështirë më ndihmoi shumë online.

Temperatura e mia mrekulli zgjati vetëm një ditë. Zakonisht, simptomat zhdukur plotësisht, por unë ndjeva shumë më mirë dhe ishte në gjendje të bëjë asgjë të planifikuar.

Kështu që unë dua të ndaj me ju se sa për të trajtuar fyt me anginë dhe si për të hequr simptomat në një ditë. 1) Para së gjithash gargling. Më shumë më mirë. Unë shpëlarë fytin me një zgjidhje të veçantë, recetë është gjetur në internet.
Saj shumë e lehtë për të bërë: një litër ujë të zier, një lugë gjelle kripë me një të hidhur pak, një lugë çaji sode buke, gjashtë pika jod.

E rëndësishme: zgjidhje shpëlarje duhet të jetë e ngrohtë. Ju gjithashtu mund të gargarë furatsillina ose zierje e kamomil.

2) të pijshëm tepruar. Është e nevojshme për të hequr bakteret nga trupi.

Interneti është këshilluar ujë mineral dhe çaj jeshil, por personalisht unë piva një ditë për rreth tre litra komposto. 4) smearing jod fyt. Tani farmaci mund të gjenden të drogës si një llak, por mua personalisht ajo kurrë nuk ka ndihmuar. Nëna ime smeared gjithmonë fashë fyt, plagë në një gisht dhe turbullira jod. Më saktë procedura të pakëndshme, dhe disa ekspertë e kundërshtojnë me forcë atë.

Megjithatë, bazuar në grykët e tij të fëmijërisë mund të them se metodë efektive unë nuk kam parë. 5) Shmangni fyt hipotermi, ajo mund të çojë në komplikacione edhe më të pakëndshme të sëmundjes.
7) Përdorimi i llojeve të ndryshme të sprays, Kameton ose Ynhalypt tillë. Unë shpresoj se ka këshilla për t'ju ndihmuar në lehtësimin e simptomave të angina urgjentisht nëse lind nevoja.

Dhe ende mbani mend çdo vetë është rrezik për trupin tuaj, kështu që nëse ju nxitim askund më mirë që të kontrolloni me mjekun tuaj.
Shëndeti për ju!.