Çfarë pije dhëmb


Si të shpëtoj e dhimbje dhëmbi dhe nga kush e punës? Edhe me cilësi të mirë dhe kujdesin e dhëmbëve nuk është gjithmonë e mundur për të shmangur dhimbje dhëmbi. Dhe shpesh dhimbje dhëmbi është i shoqëruar me momente të pakëndshme si cheeks fryrë dhe vështirësi të hahet. Prandaj, është e dëshirueshme që të dini se si për të hequr qafe dhimbje dhëmbi dhe se ndihmë e saj.

Getting shpëtoj një dhimbje dhëmbi? Nëse dhimbje dhëmbi t'ju kapi në befasi, ju mund të përpiquni të heqin qafe e vete mënyrat më të lehta në dispozicion për të gjithë.

Çfarë ndihmon dhimbje dhëmbi? Gjëja e parë dhe më kryesorja për të bërë, është për të ndaluar krejtësisht të hahet dhe të pastër dhëmbin. Mos harroni se grimcat e ushqimit mund të prishin dhimbje përsëri.


Ejani në ndihmën e kubike akull të zakonshëm.
Atë të bashkëngjitni dhëmb i lënduar dhe të mbajë për një kohë.

Ice punon si ngrirjes, por ajo nuk ka për një kohë të gjatë
Nëse dora është jod, ajo do të ishte mirë për të nxjerrë rrjetë jodit në faqet anësore, që është dhëmbi i keq. Midis faqe dhe dhëmb të sëmurë mund të vënë një copë proshutë. Derisa i njëjti pacient për të hequr qafe dhimbje dhëmbi mund të vënë copa të panxhar të papërpunuara ose gjethe dhe rrjedhin e qull me miell misri të egra hudhër. Kur gjethe delli dhimbje dhëmbi ndihmë e madhe.

Nga dhëmbit mund të vënë atë rrënjë peeled gjithashtu mund të përtyp rrënjën apo rrjedhin dhe gjethe. Dhëmb pacienti mund të mbajë një vodka pak, ajo jo vetëm lehtësimin e dhimbjeve, por edhe pastron gojën. Ju mund të shpëtoj i dhimbjes dhe metodave të jashtme.

Për shembull, hudhër copëtuar, vendin e saj në çdo pëlhurë dhe i lidhin të gjitha në mënyrë të vendosur në dore e furçë dorë cila anë dhimbje dhëmbi. Ajo nuk harron të mbuluar dore tuaj me një leckë të shmangur djegiet. Një tjetër mënyrë është nazhymanye gisht midis hundës dhe buzëve.
Çfarë një shpëlarje gojën për dhimbje dhëmbi? Nëse metodat e mësipërme nuk ndihmon, ju mund të përdorë për pije.

Çfarë një shpëlarje gojën për dhimbje dhëmbi? Farmaci ju mund të blini një paketë të barit dhe i urtë krijoj atë supë të fortë. Ndërsa supë fitilin poshtë plotësisht, ju duhet të thirrni atë në gojën tuaj dhe të mbajë në pjesën ku një dhimbje dhëmbi. Gjithashtu, dhëmbi mund të vënë pambuku leshi infuzion. Infuzion i gjethe delli nuk do të jetë shumë e dobishme.

Kur shpëlarje dhimbje e ulën ndjeshëm.
Ju mund të përdorni infuzion për pije feverweed, dhe ashtu si në rastin e urtë supë, të vënë leshi pambuku ngjyhet në dhëmb dhemb. Çfarë tjetër për shpëlarje gojën tuaj për dhimbje dhëmbi? Goja më mirë i pastruar, propoloskavshy atë me sode buke dhe dy pika të jodit.

Ajo pastron dhe lehtësimin e dhimbjeve, përveç një shtëpi është një mënyrë shumë të volitshme. Çfarë duhet të pini nga një dhimbje dhëmbi? Shpëlaj dhe metodat e tjera tradicionale nuk mund të jetë gjithmonë efektive.
Çfarë tjetër ndihmon dhimbje dhëmbi? Nëse nuk ka mjete të tjera në dispozicion, mund të përdoret në ilaçe.

Për fat të mirë, ilaçe farmaci janë në dispozicion, në shtim me përvojë farmacisti duhet të jetë në gjendje të këshillojë se çfarë duhet të pini nga një dhimbje dhëmbi. Zakonisht për dhimbje dhëmbi është e rekomanduar për të përdorur baralgin, Ketanov, Nurofen, Deksalhin, Analgin.

Baralgin duhet të pini jo më shumë se 6 tableta në ditë. Është shumë e mirë për të përballuar me dhimbje, por ka shumë contraindications. Për shembull, ajo nuk mund të përdoret nga gratë shtatzëna dhe fëmijët nën 15 vjet. Ketanov përdorur jo më shumë se dy herë në ditë një tabletë. Efekti i saj zgjat rreth 6 orë.

Ajo është një mjet i efektshëm i Nurofen.
Megjithatë, një numër i madh i contraindications dhe mund të shkaktojë efekte anësore të pakëndshme. Para se duke e përdorur atë, të jetë i sigurt për të lexuar udhëzimet. Deksiklan në fuqi, por nuk zbatohet për dhimbje të forta.

Përveç kësaj, ky i drogës duhet të jenë të kujdesshëm, sepse ajo shkakton alergji. Analgin vështirë se mund t'i atribuohet të masave efektive, por i dobët i dhimbjes ai mund ta lironin. Vetëm ju mund të vendosni se çfarë për të pirë nga një dhimbje dhëmbi.

Megjithatë, medikamente duhet të jenë të kujdesshëm, sepse trajtimi më i efektshëm mund të emërojë një ekspert. Pa marrë parasysh se mjetet juridike popullore dhe ilaçe mirë, ndihmë ekspert për dhimbje dhëmbi mund të sigurojë dentisti.

Përveç kësaj, dhimbje të forta duhet peresylyt frikën para se të vizituar një specialist.
Pajisje moderne e bën të mundur për të siguruar kujdes cilësor për dhimbje dhëmbi praktikisht pa dhimbje.

Sot ka kjo anestezi lokale dhe të përgjithshme. Përveç kësaj, mjeku do të ndihmojë të dy në fazat e hershme të sëmundjes dhe janë në raste të avancuara. Dentisti jo vetëm të përshkruajnë në fuqi në çdo ilaçe të veçanta të rastit, por edhe të mbajë të gjitha trajtimet e nevojshme në klinikë vetë.

Thjesht zgjidhni një klinikë të mirë, me personel nga profesionistë të kualifikuar.