Pse i trullosur


Quit duhani i trullosur. Easy Way Tërheqja bestseller i famshëm Allen Carr për Stop Smoking ndihmuar miliona njerëz rreth botës.

Nëse ju jeni njëri prej tyre keni bërë vendim të drejtë. Ju keni asgjë për të humbur duke u shpëtoj prej varësisë së duhanit. Unë tani mund të fillojë një jetë të re të lirë. Nëse pas duke i dhënë dorë nga cigaret një person përjeton ndryshime në gjendjen e trupit, që do të thotë se ka pasur tërheqje.

Ajo mund të shprehet si vijon: kollë në mëngjes, gulçim, kollitjes deri gëlbazë; etje, ndjenjë e përzier, të dridhura; nervozizëm, ankth, agresion (ose përgjumje, paaftësi për t'u përqëndruar); pagjumësi, mungesë e oreksit; dhimbje barku, dhimbje koke; swings shpeshta humor. Të gjitha këto simptoma janë përgjigje krejtësisht normale që të ndërprerjes së nikotinës.


Nuk është një ndryshim i natyrshëm i një organizmi dhe lirimi i tij i substancave të dëmshme të akumuluara. Ajo mund të marrë disa javë për disa muaj, në varësi të individit.

Pasi të lënë duhanin, ju mund të ju merret mendja dhe kanë dobësi në trup. Kjo është për shkak se sistemi autonom merr përdorur për të punuar pa ushqyerit nikotinës dhe merr më shumë oksigjen. Marramendje në ish-duhanpirësit mesatarisht deri në dy javë. Nëse njerëzit të lënë duhanin, atëherë ajo i trullosur për shkak të vasodilatation e trurit.

Si më parë nikotina nuk i ka lejuar trupin të merrni oksigjen të mjaftueshëm, pasi heqja dorë është një rënie të mprehtë në presionin e gjakut. Stabilizimin presion duke përdorur një filxhan kafe, çaj ose pllaka e çokollatë e errët. Ajo gjithashtu ndihmon dush.

Në çdo përpjekje të mundshme për të shtriheni dhe të pushoni. Nëse presioni është normal, dhe marramendje vazhdon, ne rekomandojmë një kurs të gjimnastikës të frymëmarrjes.